Pārdomas par copi

Pārdomas par copi

otrdiena, 2014. gada 30. decembris

Stāsts ar labām beigām

   Gribēju padalīties ar stāstu par notikumu, kas tiesa notika apmēram divus mēnešus atpakaļ, bet es domāju ka vēl kādam noderēs mana pieredze.
   Viss ir vienkārši, radās vajadzība pēc jaunas spoles. Ja spole, tad Daiwa, ja pērku tad no Japānas. Parastā shēma nekas jauns. Izvēlos modeli, šoreiz Exist 2506. Atrodu interneta veikalu no kura pirkšu, turklāt gribu piezīmēt, ka no šīs vietas esmu daudzreiz pircis un pilnībā uzticos pārdevējam.
Veicu apmaksu caur PayPal. Spoles piegāde notiek ar EMS jeb ekspress pastu. Parasti zinu ka šī procedūra notiek maksimāli piecu dienu laikā. Turklāt ir izsekošanas numurs, ar kura palīdzību varu sekot līdzi savai spolei. Paiet pāris dienas un pēc numura redzu ka spole ir izlidojusi no Japānas, līdz ar ko secinu ka pēc dienas, divām man viņa būs rokās. Bet še tev nu bija - Latvijā paciņa neiečekojas. Paiet vēl divas dienas, pēc tam vēl pāris. Nu un sāku jau kaut ko nelabu nojaust. Zvans uz Latvijas Pasta ekspress pasta daļu neko nedod, tur meitenes laipni paskaidro ka šī pasta sūtījumi var iestrēgt pat līdz 20 dienām. Bet es saprotu ka šoreiz šis nav tas gadījums. Nolemju negaidīt un sazinos ar pārdevēju. Protams, viņš atbild ka spole ir nosūtīta, un ka lai pagaidu. Neliekos mierā un veru vaļā PayPal lietu par preces nepiegādi. Paiet nedēļa, līdz PayPal man laipni atbild ka pārdevējs ir pierādījis viņiem, PayPal, ka es esot spoli saņēmis, līdz ar ko šī lieta tiek slēgta, un viņu vairs nevar atvērt. Lieliski! Uz maniem aicinājumiem parādīt kā nosūtītājs ir pierādījis spoles saņemšanu, protams, netiek atbildēts. Kaut kā naudu negribās zaudēt, līdz ar ko nolemju tramdīt Latvijas Pastu, jo skaidrs ka spole pazudusi Latvijas pusē. Nu ne jau lidmašīnā kāds viņu ir ņēmis! Turklāt parunājot ar paziņām, mans gadījums nav vienīgais, tādu ir daudz. Tieši tāpēc daudzi vispār vairs nesūta ar EMS pastu... Caur paziņu tieku pie Latvijas Pasta kvalitātes daļas kontaktiem. Top mans iesniegums, kurā norādu gan izsekošanas numuru, gan pievienoju PayPal rēķinu, kur skaidri redzama summa. Nosūtu caur pasta nodaļu viņu. Darbiniece saka ka apmēram divu nedēļu laikā ir jāatbild. Paralēli turpinu bombardēt pārdevēju no Japānas, ar jautājumiem par spoli. Viņš atbild, ka ir nosūtījis pieprasījumu Japānas Pastam, kas ir sācis meklēt spoli. Lieki piebilst ka atbildi no pasta saņemu pēc trīs nedēļām. Atbilde ir aprakstīta A4 lapa, kur pat ir sajaukts mans uzvārds, jo principā, kad sekretāre štancē viņas, ir vienalga Babris vai Jansons, tāpat derēs. Īsumā pasts veicis izmeklēšu un diemžēl konstatējis ka sūtījums pazudis. Bet sakarā ar kaut kādām pasta konvencijām, viņi sazinās ar nosūtītāj valsti, un informē viņu par faktu. Tālāk jau Japānas pastam vajag izmaksāt sūtījuma vērtību pārdevējam jeb nosūtītājam. Un tiešām tā notiek - vēl pēc nedēļas man pārdevējs atgriež naudu caur PayPal. Epopeja beidzās man par labu.
   Ko no šī visa var izsecināt. Pāris lietas. Pirmkārt obligāti ir jānorāda pilna sūtījuma vērtība, jābūt godprātīgam un jāmaksā visas muitas un PVN. Ja manā gadījumā tā nebūtu, es visticamāk zaudētu 65'000 JPY jeb 450 EUR. Labā lieta šajā sakrā ir ka naudu var dabūt atpakaļ. Protams, ja PayPal būtu atgriezis viņu uzreiz tas man aiztaupītu liekas problēmas un laiku. Principā šī epopeja vilkās vairāk kā mēnesi. Bet šajā gadījumā ir tak svarīgs rezultāts, vai ne? Un galvenais ja ir problēmas rakstam iesniegumus Latvijas Pastam - galu galā viņiem ir obligāti jāizmeklē šie gadījumi, un cerams arī ka uzlabosies darbinieku kontingents!
   Veiksmi pirkumos ārvalstu veikalos!

Tas tuvojas...

   Nesen pamanīju informāciju Japānas Daiwa web lapā, kas vēstīja, ka 2015. gada Februārī, visticamāk Osakas copes lietu izstādē tiks prezentēta jaunā Daiwa flagmaņa versija. Exist '15. Pagaidām ir ļoti skopa informācija, kāda būs šī spole, kādi tehniskie rādītāji. Jāsaprot, ka Exist jau tā ir absolūta spoļu virsotne, līdz ar ko ir ļoti interesanti uzzināt ko vēl labāku ir iespējams izveidot. Rokoties pa dažādām web lapām uzraku pāris minējumus, vai patiesus faktus par jauno spoli. Krāsu ziņā viņa būs ieturēta melnā un oranžā, līdzīgi kā Certate '13. Spolei būs pilnīgi visi gultņi Mag Sealed - ar magnētisko eļļu. Gan auklas uzklājēja, gan roktura. Šobrīd Certate ir izmantota šī sistēma. Bremze būs ATD - automatic drag system. Par šo gan neesmu vairāk informācijas atradis. Tāpat ir iespējams ka parādīsies pāris jauni modeļi - 2003 (iespējams ar ātro pārnesumu, jeb H) - 3lb - 100m un 2505 (iespējams ar ātro pārnesumu jeb H) 5lb - 100m. Šie abi izmēri būs gana labi mikrodžiga cienītājiem. Cenas ziņā, baumo ka jaunais Exist varētu maksāt par apmēram 3000 jēnām dārgāk (20.64 EUR).
Šobrīd gaidām 6. februāri, kad visticamāk notiks oficiālā prezentācija.



svētdiena, 2014. gada 23. novembris

Roku darbs no Japānas

   Ko tik nevar atrast plašajā internetā. Kopš mums ir pieejams internets, ir daudz dažādi interneta veikali, pavērās ļoti plašas iespējas iepirkties un iegūt savā īpašumā lietas no visas pasaules. Arī copes inventāra ziņā daudz ko šobrīd iegādājamies no Japānas, Amerikas un citām valstīm. Japāna kā
zināms ir copes lielvalsts. Tik plašs inventāra klāsts, neskaitāmi zīmoli, kas ir pasaules slaveni, daudz un dažādas inovācijas - tas viss nāk no Japānas. Šajā lielajā inventāra daudzveidībā bieži vien var atrast ļoti daudz ko interesantu. Piemēram, ir neskaitāmi, mazi uzņēmumi, kas ražo mānekļus vai citas lietas. Šīs lietas pamatā tiek ražotas mazās partijas, vai vispār ar rokām. Līdz ar ko cena viņām ir augsta, bet pati lieta - ļoti augstas kvalitātes. Un pa retam kāda no šādām lietām arī nonāk līdz mums.
  Ar drauga palīdzību esmu ticis pie interesanta virsmas mānekļa - valka. Šis māneklis ir roku darbs, zīmols - Woody Bell. Lieki piebilst ka iepriekš par šādu zīmolu nebiju dzirdējis. Vēl vairāk meklējot internetā izlec ārā tikai daži šī zīmola modeļi, un tas arī viss. Apskatot kastīti var izlasīt anotāciju, un izrādās ka šīs zīmols pastāv jau no 1980. gada. Gana ilga vēsture! Firmas šefs ir Tomoji Suzuki, kurš pats ir copmanis. Pamatā, kā noprotu, šis zīmols ražo tikai mānekļus no koka, nelielās partijās, un ar rokām. Konkrēti manā rīcībā ir Emerson Quick modelis. Tas ir 10 cm garš valks, 14 gramus smags. Tīri vizuāli viņš man vairāk atgādina stikbeitu - māneklim ir ierastā stikbeita forma, turklāt stiprinājuma vieta arī ir novietota pašā purngalā, nevis zemāk, kā tas ir valkiem. Līdz ar ko mani nedaudz bija pārņēmušas šaubas par mānekļa iespējām. Voblerim ir divi āķi, turklāt vidējais ir mazāks par aizmugurējo. Par cik šobrīd sezona jau ir gandrīz vai noslēgusies, pirmo reizi
šo mānekli nācās patestēt vannā. Jāsaka ka viņam ir izteiktas valka kustības. Tāpat pie pauzēm un rāvieniem māneklis šūpojās uz sāniem. Vēl viena interesanta lieta - krāsojums. Māneklim pats krāsojums un acis ir uzzīmēts tādā veidā, ka ūdenī sanāk ka māneklis guļ uz sāniem. Lieki piebilst, ka iekšpusē viņam nav nekādi grabuļi, vai balansēšanas sistēmas - tikai tīrs koks. Svara un formas dēļ nedomāju ka viņam būs lielas problēmas ar metiena attālumu, bet to jau redzēsim jaunajā sezonā. Otra lieta - par cik šis nav mans pirmais koka māneklis, zinu ka aktīva līdaku cope diezgan ātri sabeidz šo mānekļus. Kā nekā arī šis ir projektēts un domāts basiem, nevis mūsu zobainajām. Bet nu tā ir cena, ko ir vērts maksāt!

ceturtdiena, 2014. gada 13. novembris

Mezglu sienamais

   Attīstoties mikrodžigam, ar vien biežāk lietojam fluorokarbona pavadiņas. Principā šīs auklas lietošana ir pamatota - gan nodilumizturība, gan tas ka asaris daudz drošāk ņem. Tik tālu viss ir labi, bet siet šīs pavadiņas pie pamat aukla, nav diezko liela izprieca. Principā ir vairāki mezgli kā savienot
abas auklas - kaut vai populārais burkāns jeb mahin knot vai blood knot. Galvenais, lai mezgls būtu kompakts, lai būtu izturīgs, un metienā viegli slīdētu cauri spininga gredzeniem. Principā es izmantoju tikai burkānu, jo mezgls atbilda visām manām prasībām. Protams, sliktā lieta - uzsiet mezglu nav ļoti viegli, un kad ir vējš, lietus, vai teiksim mači, tad nav laika nodarboties ar šādām lietām. Līdz ar ko meklēju risinājumu, un atradu. Tas saucās - Daiwa Sokkou. Šis mezglu sienamais ir nedaudz līdzīgs pildspalvai, kuras galā, no metāla trubiņas izbīdās tāds kā āķis, kā tamboradatai. Principā ierīce vienkārša, bet tai pat laikā tiešām praktiska. Ir viņš nopērkams divos izmēros S un M. S ir sarkanā krāsā, un paredzēts izmantot plānām auklām, principā mikrodžiga variants. M ir dzeltenā krāsā, paredzēts nedaudz resnākām auklām. Cik atradu informāciju Eiropas Daiwa katalogā, tad ar dzelteno var siet pītās auklas līdz 0.25 mm, mono (fluoro) - 0.40 mm. Es izvēlējos dzelteno, galvenokārt tāpēc, lai arī ejot uz zandartu varētu ātri piesiet fluorokarbonu. Tālāk pats mezgls. Uzreiz varu teikt ka pagāja pāris dienas kad tā cītīgi sienot es ietrenējos uzsiet viņu, un šobrīd varu teikt ka lai piesietu fluorokarbonu man aiziet ļoti maz laika, viss notiek ātri un operatīvi. Pats mezgls sienās elementāri, turklāt sanāk ļoti kompakts, un viņš ļoti labi slīd cauri gredzeniem. Brīvdienās bija iespēja nedaudz patestēt šo lietu, un pat pēc pāris stipriem zacepiem, spēju izraustīt laukā mānekli. Protams, nopietnāk vēl ir jāpatestē šis mezgls, bet pagaidām esmu ļoti apmierināts. Pats siešanas process - aprakstīt to nevar tāpēc zemāk pāris video ar pamācībām.
Principā ar šo verķi esmu ļoti apmierināts, domāju ka viņš man gana daudz atvieglos dzīvi. Uzreiz gan jāsaka ka viņš nav lēts - cena ir ap 25 EUR. Kuram ieinteresēja - droši uz Profi Tackle, Skaistkalnes ielā!

sestdiena, 2014. gada 1. novembris

Inventāra glabāšana

   Lai arī cik tas dažiem liktos nenozīmīgi, man ir ļoti svarīgi, lai viss mans inventārs būtu kārtībā, viss būtu sausumā un drošībā. Tieši tādēļ es pievēršu uzmanību dažādām somām un kastēm, kas ir paredzētas inventāra glabāšanai. Gribu padalīties ar divām somām, ko izmantoju, un kuras šobrīd es atzīstu par ļoti labām.
   Abas somas ir Meiho firmas. Kā zināms šis ir Japāņu zīmols, kas ir specializējies dažādu mānekļu kastu, piederumu glabāšanas sistēmu un copes somu ražošanā. Šī zīmola kastes tiek ražotas no augstākās klases materiāliem, līdz ar ko viņas kalpo ļoti ilgi. Kastes neizļurkājas, viņām ir droši fiksatori, kas notur vāku ciet. Šajās kastēs vobleriem nerūsē āķi. Protams, vajag pēc copes atvērt vaļā
VS-3043ND un mazākās VS-3020NS
kasti, lai izžūst mitrums, bet principā āķi nerūsē. Turklāt ir plašs klāsts, un daudzi izstrādājumi ir ļoti oriģināli. Principā no Meiho klāsta copmanis var atrast tieši sev vajadzīgās kastes. Liels prieks ka šis zīmols Latvijā ir pārstāvēts samērā sen, līdz ar ko varētu teikt ka viņš ir populārs. Cenu diapazons ir dažāds, bet es neteiktu ka šīs kastes ir lētas. Tomēr ir jāsaprot ka kvalitatīva un laba lieta lēti nevar maksāt. 
   Meiho firmai ir zīmols Versus. Zem šī vārda tiek tirgotas dažādas kastes un somas. Principā viņas visas ir ļoti ērtas, var izvēlēties gan izmērus, gan nodalījuma izvietojumus un daudz dažādas citas lietas. Es principā izmantoju divus izmērus šīm kastēm. Priekš dažādiem vobleriem izmantoju VS-3043ND. Izmēri viņai ir 356x230x50, kas principā der lielākoties visām somām. Kastei ir ļoti ērts atvēršanas mehānisms - šo kasti var ļoti viegli atvērt ar vienu roku. Tai pat laikā šis noslēdzējs neļauj netīšām atvērties kastes vākam. Tāpat kastei ir papildus atbalsti aizmugurē, lai viņu varētu novietot pat stāvus. Šai kastei ir ērti nodalījumi, kurus var pielāgot vajadzīgajiem izmēriem. Vēl, kas man patīk Versus kastēm - tās ir pieejamas melnā krāsā. Zinu ka daudzi izvēlās tieši caurspīdīgās, bet man tomēr patīk melnās. Turklāt katrs kastes modelis ir pieejams abās krāsās, tā ka katrs savai gaumei var izvēlēties.
   Otrs modelis, ko izmantoju, ir VS-3020NS. Arī šīs kastes ir izgatavotas no kvalitatīvas ABS plastmasas. Principā no šī paša materiāla izgatavo arī voblerus. Konkrētajam modelim izmēri ir 255x190x28, un tieši šī kastes ir tās ka der nedaudz zemāk aprakstītai Versus somai. Principā šīs kastes ir praktiskas, tā iemesla dēļ ka viņas ir samērā seklas. Viņās ir ļoti ērti glabāt voblerus, bet es viņās vairāk lieku iekšā dažādus silikona mānekļus. Viena kaste man ir tikai ar mazajām, līdz 2 collu gumijām, otra jau 3 collu gumijām, trešā - lielajām. Pēdējām es izmantoju modeli VS-3020ND, kas ir augstāks - 40 mm. Turklāt šīm kastēm ir speciālas sadalošās sieniņas, kuras ir kā ribas. Līdz ar ko ir iespējams viņas izvietot kā vien pašam vajag. Katrā ziņā neko tādu īsti ērtāku par šīm kastēm neesmu vēl atradis. 
   Abas augstāk minētās kastes nav vienīgās ko izmantoju. Īstenībā tādas ir dikti daudz, un dažādas.
Bet nav vērts par visām rakstīt. Pieminēt vēl gribu tādu lietu kā VS-388DD. Šī ir saliekama kastīte ar nodalījumiem, kuros ļoti ērti glabāt dažādas sīkas lietiņas. Es sev viņu esmu uztaisījis par āķu kastīti. Lielajos nodalījumos ērti ievietojas iekšā offset āķi, un pa malām, mazākajos, turu treiler āķus, piemēram, Owner S-59. Ļoti ērti un pārskatāmi.
   Pārejam pie somām. Soma ko es izmantoju, un kas manuprāt ir gandrīz vai perfekta ir Versus VS-E6553. Šī soma ir izgatavota no ūdensnecaurlaidīga EVA materiāla. Turklāt viņai nav nevienas vīles. Principā materiāls ir sakausēts kopā, līdz ar ko soma sanāk kā
Ļoti patīk šī kastīte.
Viss ir ērti izvietots, un pārskatāms
spainis. Tas lūk dod to ka somai pilnīgi un galīgi ūdens netiek cauri. Augšpusē somai ir tāds kā vāks, ko ar rāvējslēdzēju atver, līdz ar ko var ļoti ērti piekļūt pie visām mantām un kastēm iekšpusē. Lai arī somai nav ūdensdrošie rāvējslēdzēji, toties viņi ir izvietoti nedaudz zem atveramā vāka. Līdz ar ko ūdens neiekļūst arī caur vāku. Principā esmu ar šo somu bijis ļoti stiprā lietū, gana ilgu laiku, bet iekšpuse principā bija sausa. Vienīgais ūdens iekļuva iekšā kad vāks tika atvērts vaļā. Es šajā somā pilnīgi mierīgi turu piemēram, spoguļkameru, vai citas lietas, kas baidās ūdens. Un esmu drošs ka ar viņām viss būs kārtībā. Šim vākam priekšpusē arī ir ērts klipsis, līdz ar ko nevajag katru reizi taisīt ciet rāvēju - pietiek aiztaisīt vāku, un klipsis pietiekami stingri nofiksējas lai vāks neattaisītos. Tāpat somai ir ārpusē vēl viena maza kabatiņa. Tajā es glabāju
mazo kastīti ar džiga volframa ausainēm, vai kasti ar āķiem. Arī šī kabata ir no EVA materiāla, bet par cik viņai ir parastais rāvējs augšpusē, ļoti daudz ūdeni viņa netur. Tāpēc tur es nelieku neko kas baidās no ūdens. Tāpat uz šīs kabatiņas ir tāda kā cilpiņa, kurā var ielikt, piemēram, knaibles. Somas apakšā ir gumijotas uzlikas, dēļ kurām šīs soma pietiekami stabili stāv laivā, un nekur neslīd. Plecu siksna ir diezgan vienkārša, viņas stiprinājums pie somas, ir vienkārši noņemams, un ērts. Vēl viena laba lieta ir, ka soma ir cieta, respektīvi no augšpuses  viņu nevar tik viegli saplacināt. Atkal papildus drošība lietām, kas atrodas iekšpusē. Iekšpusē
Viss ir pārskatāms un praktiski izvietojams
atrodas abos sānos izvietotas velcra lentes un cieta kartona atdalītājs. Ar to tad var sadalīt somu divās daļās, kā pašam patīk. Kā jau japāņi, šeit jau ir padomāts par kastēm, kas ietilpst somā. Augstāk minētās VS-3020NS ietilpst septiņas, un dziļākās VS-3020ND - piecas. Es šīs kastes kombinēju - lieku četras plānās un divas biezās. Principā pilnīgi pietiek, nemaz vairāk nevajag neko ņemt līdzi. Soma ir ļoti praktiska, un viss ir ērti un pārskatāmi savietojams iekšpusē. Cena somai nav maza, bet tā ir saprātīga. Vienīgā sliktā lieta - cik zinu tad šīs somas vairāk netiek ražotas.
Vismaz Meiho 2014. gada katalogā viņas iekšā nav, un veikalos arī vairāk neesmu redzējis. Bet nu zinu ka šāda tipa soma ir citiem japāņu zīmoliem, piemēram, Varivas. Idejiski viņa ir tādi pati, tikai lielāka, un viņa ir stipri dārgāka par Versus.
   Nākošo somu es izmantoju ļoti svarīgai lietai - spolēm. Soma ir kantaina, izgatavota no tā paša EVA materiāla, un principā ir gan vizuāli, gan idejiski līdzīga augstāk minētai lielajai somai. Versus VS-E6552. Soma ir ļoti stingra, ūdens droša, un viņā es pilnīgi bez
bažām varu ielikt desmit spoles. Par cik pret spolēm ir jāizturas ar zināmu uzmanību, tad šis risinājums ir vienkārši lielisks. Vienmēr var paņemt līdzi vajadzīgās spoles, un neuztraukties, ka kaut kas ar viņām varētu notikt. Oriģināli šī soma ir domāta dažādu sīkumu glabāšanai, kā arī viņā var likt iekšā VS-3010NDM kastītes un izmantot copē, bet es viņu iegādājos citiem mērķiem.
   Kā jau minēju copes inventārs ir svarīga lieta, un pret to ir jāizturas pienācīgi. Tāpēc iegādājieties kvalitatīvas lietas - ir to vērts.

Ērti ievietojās līdz 10 spolēm
Ar cieto kartonu var sadalīt somu, pēc vajadzības.
Par cik es viņu izmantoju spolēm, man tas nav nepieciešams

svētdiena, 2014. gada 12. oktobris

Mikrodžiggalvas

   Pārsvarā es mikrodžigojot izmantoju šarnīra savienojumu, respektīvi māneklī ir treilera āķis vai offset āķis, pie kura pieliek klāt ausaini jeb tautā saukto čeburašku. Šāda sistēma ir ļoti kustīga, retāk strēgst starp akmeņiem un citiem šķēršļiem, turklāt ja iestrēgst tad var vieglāk dabūt laukā. Bet ne vienmēr vajag izmantot šarnīru. Nedrīkst aizmirst par vecajām labajām džiggalvām, kuras arī ir mikrodžiga izmēros. Principā es uzmanību gribēju vērst uz vienām konkrētām, kuras sāku lietot nesen, bet kuras man ir iepatikušās.
  Pamatā ir dažādi veidu šo džiggalvu. Ja par svariem un āķa izmēru viss būtu skaidrs, tad ir dažas nianses kam es pievēršu uzmanību. Galvenā lieta ir cik labi māneklis turās uz paša āķa. Šeit gan ir vairākas nianses. Daudzus ēdamos silikonus ražo ļoti mīkstus. Pat pie mazākas asara copes,
Dažādas džiggalvas.
Manuprāt visveiksmīgākā fiksēšanas
konstrukcija ir tieši apakšējai galvai.
paraušanas māneklis tiek nostiepts nost no āķa. Tāpēc ir lietas ko var darīt šajā sakarā. Standarta svina atskabarga īsti nederēs, jo lielākoties traumēs pašu mānekli. Ir variants, kā attēlā redzams, ar ieskrūvējamu spirāli. Šī spirāle droši fiksē silikonu, tai pat laikā viņu nesaplēš. Oriģināli šo lietu izgudroja poļi. Lielām gumijām es izmantoju šīs džiggalvas, bet tomēr mikrodžiga mānekļiem vairāk ne. Un tad nāk radošais gars. Vēl ir izmantojami mazie silikona stopari, bet tos vairāk lieto offset āķu fiksēšanai. Var ņemt džiggalvas, kurām ir pliks āķis, kā attēlā esošās Owner Precision Jig, pēc tam pirkt mazos kembrikus vai termogumijas, un kausēt gabaliņus uz āķa, veidojot tādu kā skujiņu. Šī skujiņa
Pamatā priekš šiem mānekļiem lietoju
cieto džigāķi. 
lieliski fiksē mānekli un neļauj viņu noraut. Bet godīgi sakot ir nedaudz čakars. Es ļoti nopriecājos, kad ieraudzīju jau gatavas džiggalvas, ar šiem kembrikiem. Un lieki piebilst ka man viņas ļoti patīk, un šobrīd izmantoju tikai šīs te. Āķi viņām ir kvalitatīvi Owner, par to nav šaubu. Skujiņa ir laba notur mānekļus, neplēš. Tāpat arī soritments ir pietiekošs - gan āķu izmēri, gan gramāža. Iegādāties viņus var jig.lv veikalā Avotu ielā 17.
   Bet ne tikai ar džiggalvām var atrisināt nostiepšanas problēmu. Ir arī mānekļi, kas veidoti no ļoti elastīga materiāla, kas stiepjas. Līdz ar ko asaris viņus nevar tik viegli novilkt pat no plika āķa. Par piemēru varu minēt divus - Daiwa Tournament B-Leech - kas ir tārpa imitācija, 5.5 cm, un Megabass silikona mānekļi no Vios materiāla. Tiesa gan lai arī pēdējie stiepjās gana labi, bet vienalga mēdz slīdēt nost no āķa. Šajā ziņā Daiwa ir tiešām labs variants.
   Kur tad es lietoju mikrodžigā džigāķus? Pamatā ar dažādiem vēžveidīgiem mānkļiem. Ar mānekļiem kurus labāk izspēlēt, kad viņi atrodas uz grunts, vai tuvu tai. Turklāt ar cieto sakabi tiek fiksēts āķa stāvoklis, līdz ar ko uzlabojas copju realizācija.

Daiwa Tournament B-Leech ļooti labi stiepjas, un kā redzams nemaz  neslīd nost
no āķa, šajā gadījumā montēts ir uz parasta S-59 10 izmēra.

ceturtdiena, 2014. gada 9. oktobris

Made in Latvia

   Kamēr esmu apslimis, sanāca laiks pārcilāt kastes ar visādiem copes loriņiem, līdz ar ko sanāca atrast dažādus mānekļus par kuriem ir piemirsts un jāsaka nepelnīti. Konkrētajā gadījumā kastē, ar dažādām silikona gumijām, uzdūros uz pāris rozā paciņām. Tajās iekšā vēl bija pa vienam vai diviem
L Frog un asaris
mānekļiem. Ražotājs - L Baits. Šīs te gumijas tiek ražotas Latvijā, precīzāk Daugavpilī. Godīgi sakot biju galīgi piemirsis par viņām, bet ne jau tāpēc, ka viņas būtu sliktas, bet gan vairāk tādēļ, ka man sanāk diezgan bieži jaunas testēt, mēģināt, līdz ar ko kaut kas tiek aizmirsts. Tad lūk, L Baits sāku izmnatot kādus 2-3 gadus atpakaļ. Pamatā viņas izmantoju foreļu ķeršanai, bet pakāpeniski sāku lietot L Baits arī asariem. Lai arī zem šī te zīmola, nav ļoti daudz dažādu formu, bet ir piecas, katra ar dažādām krāsu variācijām, toties dažas no viņām ir gana oriģinālas. Skatoties no ēdamības viedokļa, jo šīs ir ēdamgumijas, viņu sastāvā ir sāls un atraktants, pie kam sāls nav žēlots. Smarža viņām ir nedaudz savādāka kā pierastais Keitech, Bait Breath, kaut vai Lucky John. Silikons ir mīksts, pat ļoti. Tāpat kā Keitech, arī šīs bieži pajūk pat pie viena branga asara. Bet neko darīt, šo cenu esmu gatavs maksāt! 
  
Modeļi ir pieci, kā jau minēju - L Nimpf 1.5'', L Grub 2'', L Frog 1.5'', L Minnow 2.5'' un L Worm 2.5''. Kā redzams, izmēri ir tīri mikro, bet tas nenozīmē, ka ķerās tikai mazi asari. Krāsu variācijas ir ap 10, ja nemaldos. Konkrēti pēc savas pieredzes varu teikt, ka vislabākie modeļi ir L Frog un L Nimpf. Varde ir lielais asaru slepkava. Ļoti bieži šis māneklis ir spējīgs sakacināt pasīvu asari, turklāt ja paskatās pierakstos, tad uz šīs te vardes gana bieži ir bijuši lielie. Protams, kājas māneklim sāk pazust pirmās, turklāt ātri, parasti ar viņām arī pats māneklis tiek saplosīts. Nimfa ir ļoti laba foreļu džigošanā. Bet arī asariem viņa strādā, kā sacīt jāsaka - bezotkazno. Par pārējiem modeļiem runājot - L Worm ir klasisks tārps, asarim patīk, bet te atkal, forelēm šis strādā labāk, it sevišķi rozā krāsā. L Grub - klasisks tvisteris, neko pielikt ne atņemt, un L Minnow sava veida slags. Viņam ir gara, kustīga aste, kura tad arī visbiežāk ātri vien tiek saīsināta. Šiem mānekļiem pārsvarā lietoju smalkos āķus, piemēram, Owner S-59 10 numura. 
   Pati pēdējā piebilde - atbalstām vietējos ražotājus! Arī copes jomā! Šīs te ēdamās gumijas pilnā mērā var ielikt daudziem Japāņu ražojumiem! Turklāt cik zinu tad Skaistkalnes ielas veikalā, L Bait torgo arī pa vienam gabalam - var paņemt dažādus modeļus testam.

Solo, Luvias un asaris noķerts ar L Nimpf

otrdiena, 2014. gada 30. septembris

Latvijas Čempionāts spiningošanas divcīņā 2014

   Šo varētu nosaukt par tādu mazo Latvijas Čempionātu. Principā viņam ir ļoti demokrātisks formāts - piedalās komandas, katrā komandā divas ekipāžas. Tiesneši nav, un ieskaitē tiek ņemts vērā noķertais loms, makšķerēšanas noteikumu robežās - 5 līdakas katram, vai 5 kg asaru katram sportistam. Bet ir vēl otra disciplīna - kastings. Runājot vienkāršiem vārdiem - svariņa mērķī mešana ar spiningu. Ļoti interesanta lieta, kas principā ir arī gana laba izklaide, ar ko nodarboties brīvā brīdī. Bet par visu pēc kārtas.
   Kādus 4 gadus atpakaļ es jau vienreiz piedalījos šādos mačos, toreiz komanda izcīnīja bronzas medaļu. Pēc tam sekoja lielais Latvijas čempis, un šajā nepiedalījos. Šogad nolēmām startēt. Komandu nokomplektējām nedaudz savādāku kā startējam lielajā čempī, bet kodols palika nemainīgs. Mači notiek tikai vienu dienu - 6 stundas spiningošana, pēc tam kastings. Tad nu sestdien posāmies ceļā uz Babīti, lai jau varētu izlūkot vietas. Pirmkārt apskatoties prognozes, secināju ka pirmkārt būs ļoti stiprs vējš - apmēram 12-14 m/s, kas priekš Babītes ezera ir diezgan nāvējoši. Turklāt vēl rietumu vējš... Nolemjam startēt ar Dulkan piepūšamo laivu - gan drošāk, gan pašiem ērtāk. Lietu īsti nesola, toties spriežot pēc vēja, ezerā vajadzētu pacelties līmenim. Un tā arī ir. Ja
Uzvarētāji komandu vērtējumā.
Foto - Jānis Stikuts
salīdzina ar līmeni pirms kādām pāris dienām, tad šoreiz ir gana daudz ūdens. Pat tik daudz lai pamēģinātu kādus nedaudz dziļākus mānekļus. Jāsaka ka sestdiena, izlūkošanas diena, mums neiedvesa daudz cerību. No līdakām ne smakas ezerā, nevarējām dabūt pat copi. Turklāt paši dēļ savas "gudrības" dabūjām apmēram 2 stundas airēt ārā no ezera. Elektromotors vienkārši atteicās stumt uz priekšu dulkanu. Bet tas tā sīkumi. Nolēmām piestrādāt pie Spuņciema kanāla. Pēc pāris vietu izpētes bija skaidrs ka mačos pārsvarā dzīvosimies pa šo kanālu. Bijām atraduši dažas smukas krasta kantes, kur dzīvojās neslikts asarītis, turklāt arī bija zināma līdaku aktivitāte.
   Nākošajā rīta, mums pievienojās kolēģi. Fiksi sariktējām visus peldlīdzekļus, jo viņi arī bija devuši priekšroku Bush laivai, nevis bāzes nomas laivām, un bijām gatavi. Maza instruktāža no Jāņa Stikuta puses un aidā ezerā iekšā. Mūsu otra ekipāža devās uz ezeru ķert līdakas. Mēs, pieturamies savai
Kolēģis, Exclusive un smuks 300 gramu asaris
taktikai un paliekam kanālā. Jau pašā pirmajā vietā par sevi dod zināt asaris. Gadās gan lielāki, gan mazāki eksemplāri. Bet tomēr zivs nav pastāvīga - ātri asaris pazūd. Līdz ar ko dodamies tālāk. Principā mainījām vietas gana daudz, bet bija vietas kur vairāk varēja salasīt asari, bija vietas, kur nevedās cope. Finālā mums spainis pildījās gana labā ātrumā. Kopumā skatoties lielākie asari bija ap 300 gramu svarā, mazākie, kas to lai zina :) Vienu brīdi asaris ņēma katrā metienā, tā ka bija ko pasvīst. Ap pusdienu sāka parādīties vakardienas vējš - kanālā jau varēja just ļoti spēcīgas vēja brāzmas, tā ka ezerā viss bija vēl stiprāk. Izlaižot dažādus sīkumus varu teikt ka finišējot noskaidrojās, ka kolēģiem ir divas līdakas - 2.2 kg svarā, un vēl bijuši zemmēri, mums ar kolēģi asari - spainis 6.3 kg svarā. Jāsaka ka pie loma nodošanas, mēs godīgi pateicām, lai visu lomu dala uz diviem, tāpēc ka atsevišķi zivis nelikām. Toties citi pārstāvji acīmredzot nolēma taisīt vienu vai otru par čempionu, jo zivju daudzuma atšķirība starp vienā laivā esošiem copmaņiem bija gana liela. Bet te jau katrs pats izvēlas kā rīkoties, godīgi vai ne tik ļoti. Finālā pēc svēršanas esam līderos, kā komanda. Par to jau prieks. Tagad priekšā kastings.
   Kastings ir mērķī mešana izmantojot spiningu, kura auklas galā ir piesiets plastmasas svariņš 7.5 gramu svarā. Mešana notiek tā saucamajā Ārenberga mērķī - aplī, kas ir sadalīts sektoros, attiecīgi jo
Kastinga svariņš - 7.5 grami
tuvāk centram, jo lielāks punktu skaits. Pats centrs ir 10 punkti. Metienus veic piecās dažādās tehnikās, no dažādiem attālumiem. Svārsta metiens no 10 metriem. Metiens no labās puses no 12 metriem. Metiens no kreisās puses no 14 metriem. Metiens aiz galvas no 16 metriem, un izvēlēs metiens no 18 metriem. Katrs metiens tiek veikts divas reizes, rezultātā maksimālais ir 100 punkti. Principā kastings ļoti daudz ko ietekmē, jo 100 punkti atbilst 5 kg zivju, līdz ar ko situāciju var kardināli mainīt. Rezumējot komanda kopumā ieguva no 50-86 punktiem. Pie tam 86 punkti bija augstākais rezultāts šoreiz.
   Nu lūk un finālā, individuālā vērtējumā bronzu ieguva mans pārinieks. Bet pašu galveno - komandas uzvaru izcīnijām mēs kopā - Jig.lv komanda! Par ko, protams, ir neviltots prieks.
   Rezumējot par pašiem mačiem, noteikti iesaku nākošgad pieteikties vēl jaunas komandas un piedalīties. Šis ir ļoti interesants pasākums, turklāt ir gana demokrātiski nosacījumi - kaut vai tas ka dalības maksa ir 30 EUR no komandas, kurā pat ir iekļautas laivas!
   Pāris vārdus par izmantoto inventāru. Pirms treniņa bijām nolēmuši pamatā ezerā tvičot izmantojot seklās iegrimes voblerus, džerkot, kā arī strādāt ar dažādām gumijām. Rezultātā mēs principā tikai mikrodžigojām. Inventāru šoreiz izvēlējos no Favorite zīmola kātiem. Tvičam ņēmu Favorite Varita - VRT-702M ar testu 7-21 grams un VRT-662ML ar testu 5-16 grami. Lieliski tviča spiningi, par ko jau biju pārliecinājies agrāk. Man personīgi labāk patīk 7 pēdu jeb 2.13 m garums. Spiningi ir ar moderate fast akciju, kas ļauj ļoti labi izspēlēt voblerus. 662ML spiningu izvēlējās kolēģis tvičam.
Synapse
Otrs tviča instruments man bija labi zināmā Synapse. Šis bija viens no pirmajiem Favorite modeļiem. Jāsaka ka sākumā Synapse bija veidota kā džiga spinings, bet šobrīd ir pieejama speciālā Synapse Twiching Special sērija. Šie spiningi atšķirās ar savu blankas uzbūvi. Viņi ir nedaudz stingrāki, tai pat laikā ļoti viegli un informatīvi. Es izvēlējos SYST-702ML, ar testu 4-16 grami. Principā man šis spinings ļoti patīk. Es viņu droši lieku vienā plauktā ar sava veida tviča leģendu Major Craft Rizer. Kā zinādami paņēmām arī mikrodžiga spiningus. Izvēlējāmies no Exclusive sērijas garākus modeļus - EXS-792UL-T un EXS-832L-T. Principā pirmajam spiningam tests ir līdz 8 gramiem, turklāt šis ir tubular modelis. Konkrēti par šo kātu biju jau rakstījis iespaidus, postā par copi Daugavā. Principā šoreiz vēlreiz apstiprinājās tas ka spinings ir ļoti jutīgs,
Spiningam ir atvieglotie Fuji titāna gredzeni.
Turklāt spininga svars 93 grami ir ļoti mazs
Karbona spoles turētāja noformējums
tāds pats kā Evergreen Poseidon spiningam.
turklāt pateicoties blankai, un garumam lieliski notur zivi. Principā tikai pāris asari tika brīvībā. Otrs, garākais modelis, lieliski tika galā ar pavadiņu sistēmām. Lai arī ar lielāku testu, bet vienalga spiningam ir ļoti laba akcija, laba uzbūve. Principā par šiem abiem maz komentāru. Un priekš pašas svarīgākās lietas - kastinga, izvēlējos Jig Gun sērijas kātu - JGN-682MH. Medium heavy tviča spinings, ar atbilstošu garumu katingam. Bet ne tikai kastingam. Iepriekš jau biju strādājis ar šo kātu, lielām mailēm, vai mailēm ar dziļāku iegrimi viņš ir ļoti labs. Tiesa gan man vairāk prasās spinings ar multiplikatora spoli. Pārējais ātrumā pārskrienot
spoles izmantojām Daiwa - Luvias 2004 mikrodžigam, Certate 2508PE tvičam, Certate 2510 bija Varita tviča kātam. Auklas Varivas - Avani Light Game PE mikrodžigam un Avani Sea Bass PE tvičam. Mikrodžigoju es ar volframu, mānekļus principā izmantoju tvisterus - Bait Breath Micro Grub 1 un 2 collu izmērā.
   Tāds lūk bija čempionāts, tā ka ceru ka nākošgad šajā pasākumā tiksimies jau krietni vien lielākā pulkā!

Exclusive

Erganomisks spoles turētājs, titāna atveiglotie gredzeni.
Īsāk sakot lielisks mikrodžiga spinings, gan copei no krasta, gan no laivas

pirmdiena, 2014. gada 15. septembris

Daugava un Favorite

   Svētdien iebraucām Daugavā. Pirmais mērķis testēt Favorite spiningus, otrais - testēt jaunas Bait Breath silikona gumijas, trešais - iepriekšējā dienā tīri normāls asaris ir ķerstīts. Tad nu ar pirmajiem gaismas stariem dodamies ar kuteri Daugavā iekšā. No sākuma nolemjam startēt uz Mīlestības saliņu.
Rīts uz Daugavas
Tur jau kolēģi ir priekšā, bet vietas pietiek tā ka noparkojamies un sākam ķert. Lai gan eholots iepriecina ar savu gultnes attēlu, bet uz mūsu centieniem kaut ko pierunāt pieķerties, diemžēl nekā. Pārvietojamies. Turpinās iepriekšējais scenārijs. Apkārt esošajiem kolēģiem arī nav nekas spīdošs, pa retam kāds asarītis. Kaut arī balto zivju kustības ir manāmas - ik pa laikam uz ūdens brekši liek sevi manīt. Bet ne asari un zandarti. Turpinām kustību pa ūdeni. Pārvietojamies uz citām, jau iepriekš zināmām točkām. Bet no zivīm ne smakas, tikai norauti mānekļi un džiggalvas. Sazinoties ar kolēģiem noskaidrojam, ka Ķīšezerā arī šodien galīgi švaki. Ne miņas no iepriekšējās dienas copes. Labi nav ko kreņķēties, laiks ir labs, vajag tik strādāt. Turpinām virzīties uz Mīlgrāvja pusi. Atrodam it kā šaubīgu vietu, bet tomēr nolemjam mēģināt. Šeit vairāk uzsvaru nolemju likt uz asari, vienkārši vieta tāda un
Ar Fish Curly 3.5
sajūtas. Pēc pirmajiem metieniem, cope. Ilgi gaidīta, bet šoreiz nerealizēta. Tātad zivs ir, tas ir labi. Turpinām strādāt un atrodam asaru vietu. Asaris pagaidām ir aktīvs, bet kā vēlāk redzēsim viņa aktivitāte salīdzinoši ātri noplok. Bet asaris tāds tīri normāls - cepams. Svaru ziņā kādi 150 grami līdz 350 grami. Kopumā daudz asari šeit nebija, bet savus padsmit dabūjām. Pēc laika, kā jau minēju asaris palika galīgi negribīgs. Papildus centāmies viņu ķert uz drop šota, piebraukušie kolēģi, dažus arī šādā veidā dabūja. Turpinājām kustību, šoreiz nolēmām braukt uz Voleriem. Pa ceļam piestājot dažās vietās, cerot uz zandartu, bet nekā. Vienai laivai gan nospīdēja žanis, izvilka acu priekšā. Voleros strādāja zemas racējs, līdz ar ko ūdens pamatīgi duļķains. Izbraucām uz lielo Daugavu, un atkal jau centāmies zandartu samedīt. Diemžēl nekā. Saulīte jau riktīgi cepina, tāpēc nolemjam virzīties uz Ķīšezera pusi. Bet arī Ķīsī nekas prātīgs nebija, atskaitot vienu asari. Īsumā šāds bija izbrauciens.
   Tagad nedaudz par niansēm inventāra ziņā. Kā jau minēju viens no nodomiem bija testēt Favorite spiningus. Kas arī tika darīts. Šoreiz izmantoju trīs kātus - mikrodžigam/light džigam Favorite Exclusive EXS-792ULT-T. Spinings ir 2.4 m garš ar testu 0.6 līdz 8 grami. Pats spinings no laba grafīta, aprīkots ar Fuji titāna gredzeniem, vieglu spoles turētāju. Kopumā spinings ir sabalansēts, patīkami ar viņu strādāt. Vispār es džigam, izņemot mikrodžigu, neizmantoju tubular spiningus. Strikti mikrodžigam - tikai solid. Šis Exclusive, pamatā ir domāts džigam no krasta - par to liecina
Bugsy
kaut vai spininga garums.  Tai pat laikā, nav nekādu šķēršļu ar viņu ķert no laivas. Testa diapazons norāda uz sava veida universāli. Turklāt ņemot vērā tubular faktu, tad ar šo kātu labi var tvičot mazās mailes, strādāt ar rotiņu. Spinings darbībā man atklāti sakot iepatikās. Viņš ir ļoti jutīgs, var just katru copi. Ir ļoti patīkami ar viņu vilkt laukā asarus gan lielus, gan mazus. Metiena attālums ir ļoti labs, līdz ar ko varēju droši apstrādāt tālākos punktus. Šoreiz pie šī spininga liku klāt Shimano Rarenium spoli. Uz spoles Varivas Avani Eging Max Power PE 0.6 izmērā, astoņu dzīslu. Spoles izvēli, pamatoju ar to lai komplekts būtu labāk sabalansēts - Rarenium sver 200 gramus, kas uz kopējā komplekta svara veido labu balansu. Aukla nosacīti resna mikrodžigam, bet īsti jau ar mirko es neķēru, drīzāk ar light džigu. Izmantoju pārsvarā 8 gramu volframa ausaiņus. Turklāt šis kāts strādā ar 8 gramiem un maksimāli 2.5 collu mānekli. Ja liek lielākus svarus, tad vairs nevar izspēlēt.  Turklāt šie lielumi ir pie straumes. Apakšējā testa robeža - stāvošā ūdenī 1 grams volframs un 1.5 collu tvisteris. Mānekļi, hmm ar mānekļiem ir interesanti. Interesanti ir tas, ka principā uzliekot vienu konkrētu modeli, pēc viena maksimāli diviem metieniem, asaris piesakās. Otru zivi uz tā paša mānekļa dabūt ir krietni grūtāk - tikai kāds 3-5 metiens, labākajā gadījumā. Nomainot mānekli, scenārijs atkārtojas. Principā no visas čupas, kas paņemta līdzi, man laikam šādā veidā nenostrādāji kādi pieci mānekļi. Kopumā nebija tāds viens konkrēts modelis, kas nostrādāja. Strādāja labi gan Bugsy, gan Mosya, Micro Grub, Needle, SL Remix, kā arī Jib Tail, un Keitech violetā krāsā.
   Otrs spinings bija Favorite Receptor. Šis ir izteikts kātiņš, kas domāts džigam. Mans konkrētais modelis ir RCS-772M. 2.32 m garš spinings ar testu - 6-24 grami. Spinings ir viegls, skanīgs. Akcija
Violets Swing Impact 2'' un Favorite Exclusive
ir norādīta extra fast, bet es drīzāk teiktu ka fast. Testa diapazons ir gana plašs, bet īstais diapazons, kad spinings sevi atklāj, ir sākot no 10 gramiem. Augšējā robeža - strādāju testa pēc ar 20 gramu ausaini, kāts atstrādāja ļoti labi, līdz ar to domāju ka 24 grami nav pati galējā robeža. Spinings ir tubular tipa, spicīte viņam ir tumšā bet nedaudz savādākā krāsā, kā blanka - tāda pelēcīga. Principā pārsteidzoši labi redzama. Žēl ka šoreiz uz šī spininga nebija prieks izvilkt zandartu, bet esmu pārliecināts, ka ir liels kaifs to darīt. Turklāt kāts ir gana jaudīgs, lai varētu izvilkt lielu zivi.
   No mānekļiem, testējām Bait Breath Fish Curly 3.5 collu mānekli, kurš ir uzlabots variants Fish Tail. Ja pēdējais ir neaktīvs slags, kam ir nepieciešams piešķirt savu spēli, tad Curly ir jau ar tvistera asti - tātad ar aktīvu spēli. Power Stright 5 collu tārps. Lielisks vekija montāžai, vai drop šotam. Un lielisks vēzis Virtual Craw 3.6 collas. Īpaši man šim vēzim patīk spīles - tās ir ļoti paltas. Protams, arī tās ir pirmās kas tiks norautas.
   Joprojām gaidu, kad varēšu tā riktīgi pavilkt šoruden asarus. Iespējams tas būs Liepājā, iespējams Ventā, vai arī tepat Daugavā, laiks rādīs.

otrdiena, 2014. gada 9. septembris

Makora, makora...

   Pēdējā laikā sanācis par Salmo produkciju daudz rakstīt, bet nu ir laikam par ko, ja jau rakstu :)) Šoreiz esmu ticis pie nākošā gada vobleru saimes papildinājuma. Makora - tā sauc jauno maili, kas būs pieejama no nākošā gada, kā arī šī maile ir pastiepusies garāka, un nedaudz druknāka. Tad lūk manā rīcībā ir 110F, 110SP un 130SP Makora. Te viss ir skaidrs, 11 cm un 13 cm gari mānekļi.
130SP, 110SP un 110F
Izpildīti viņi ir kā peldošie un suspenderi, bet pēdējie principā ar pavadiņas palīdzību paliek par lēni grimstošajiem. Arī šiem mānekļiem iekšpusē dzīvojas magnētiskā sistēma, kas dod voblerim krietni tālāku metienu. Tikai ja Basara gadījumā magnēts fiksējās mānekļa galvas daļā, Makora magnēts fiksējas apmēram māneklim vidus daļā. Tas dod voblerim savādāku spēli. Māneklis rāvienu laikā stipri vairāk izslīd uz sāniem. Tāpat ir rolling kustība, kura tiek radīta no metāla lodītēm voblera priekšpusē. Tīri vizuāli voblerim ir klasiska mailes forma, ar paresninājumu voblera vidusdaļā. Aizmugurē māneklis ir tādi kā nelieli izciļņi, sliedes. Kā novēroju tad šīs te sliedes, stabilizē vobleri ūdenī, un pie rāvieniem vobleris stabilāk izslīd un izpilda vajadzīgo animāciju. Āķi arī šim ir gana asi. Jau Basara tika aprīkota ar labiem āķiem, kas kopumā ir ļoti svarīgi. Cik saprotu Makora būs 12 dažādas krāsas. Es tiku pie ļoti labiem krāsojumiem, katrā ziņā man patīk, un kā izskatās līdakai arī.
Klusā daba...
   Prakse. Pagaidām esmu viņus tikai vienu reizi peldinājis, precīzāk tvičojis. 110F modelis, diezgan ātri pauzē uzpeld. Es izmantoju veco labo stīgas pavadu, kas ir maksimāli viegla. Tvičojot vai izmantojot stop&go māneklis iegrimst nedaudz pāri metram, pēc tam uzpeld. 110SP šis jau tvičojot iet līdz 1.5 metram. Pirmās līdakas viņš man ir atnesis tieši pauzes laikā. Šajā brīdī māneklis uzkaras, un nedaudz šūpojās. Ļoti kārdinoša kustība. 130SP big minnow klases pārstāvis. Jāsaka ka šis izmērs man patīk vislabāk. Agresīvi tvičojot iegrimst stabili pāri pa 1.5 metram. Pie lēnākiem rāvieniem
iekļaujas 1.5 metra atzīmē. Pēc līdaku noskaņojuma var izvēlēties animāciju tieši tādu kā vajag. Metiens ir labs. Es neteiktu ka viņš lido tik pat tālu kā Zip Baits vobleri, kas aprīkoti ar Mag Drive, bet tas ir visnotaļ labs. Pagaidām Makora kontā ir tikai četras līdakas, ne pārāk lielas. Tiesa gan neesmu vēl paspējis, tā kārtīgi ar šo vobleri pastrādāt. Līdz ar to vēlāk būs vēl kādi secinājumi par šo mānekli.
   

pirmdiena, 2014. gada 8. septembris

No jaunumu lādes

   Pagājušajā nedēļā biju ieskrējis ciemos pie Salmo, precīzāk Ingus, līdz ar ko dabūju redzēt nākošā gada Team Salmo spiningu modeļus, kā arī dažus citus jaunumus.
   Kātu ziņā manu uzmanību piesaistīja Team Salmo Tioga Small Game kātiņš. Manuprāt, vislabākā krāsā kāda ir - balta. Izskatās viņš ļoti eleganti. Spinings ir aprīkots ar titāna gredzeniem - single foot, jeb gredzeni, kas ir tikai uz vienas kājas. Šie ir maksimāli atviegloti gredzeni, kas šādam spiningam ir tieši laikā. Spoles turētājs - SK2 dalītais, arī maksimāli viegls. Kopumā konkrētajam kātam tests bija robežās līdz 5 gramiem (ļoti ceru ka atmiņa neviļ). Tīri spiningu kratot, bija sajūta, ka rokās nav Team Salmo izstrādājums. Tiešām komplimenti, sajūtu ziņā šo izstrādājumu droši var pielīdzināt Japāņu krietni augstā gala spiningiem. Konkrētais modelis bija tubular, ar pilno augšdaļu. Ļoti viegla blanka, interesanta akcija, kuras dēļ pieņemu ka ir ļoti maz zivis, kas noraujas. Spinings noteikti lieliski notur pat visbrangāko asari. Tiesa gan šo spiningu neesmu mēģinājis uz ūdeņiem, cer ka būs iespēja tuvākā laikā. Cik saprotu, šis spinings būs plauktos jaunajā sezonā, un plaukta cena varētu būt pāri pa 150 EUR, bet par šo skaitli negalvoju :)
Wacky worm 5.4" izmērā
   Otrs kātiņš bija Team Salmo Tioga sērijai papildinājums. Šis bija garāks izmēros, arī pati spininga akcija bija savādāka, nekā Small Game. Šim kātam bija Fuji KR tipa gredzeni, kas noteikti dos stipri tālu metienu. Arī spoles turētājs vieglais SK2. Testu kātam gan neatminos, bet neieslīgstot sīkumos, arī šis modelis man likās gana interesants, un noteikti viņš ir jau pakāpi augstāks, salīdzinot ar līdzšinējiem Tioga sērijas modeļiem.
   Lucky John saimē arī būs jaunumi. Viena daļa ir tie, kas jau tirgojās šobrīd Krievijas tirgū, un, starp citu, kas daļēji arī ir Latvijā nopērkami (jig.lv veikalā). Hogy Shrimp, kas atgādina kādu zemūdens radību, ar spīlēm. Māneklim ir daudz kustīgas silikona kājiņas, kas labi pievilina asari, tai pat laikā viņas ļoti ātri tiek norautas. Katrā ziņā viņus jau biju mēģinājis pagājušajā gada - gana labi, bieži ir izpalīdzējis pasīvu asari iedarbināt. Ja nemaldos viņi bija pieejami divos izmēros. Long John ir kļuvis lielāks 4.2'' jeb 10.7 cm. Es personīgi ļoti biju gribējis, lai tieši garais Jānis, paliktu izmēros lielāks. Šis noteikti patiks līdakām, tai pat laikā domāju ka viņš būs lielisks zandartu ķērājs. Wacky worm -
silikona tārps. Pēc nosaukuma jau var secināt ka domāts viņš ir wacky sistēmai, tai pat laikā viņš labi strādā uz drop šota, ķerot zandartus. Tas pierādījās iepriekšējās brīvdienās, kur ar šī tārpa palīdzību tiku pie trīs kaulainajiem. Trīs dažādi izmēri - 3.9, 5.4 un 5.7''. Ballist ir palicis izmēros lielāks. Tagad
S-Shad Tail 3.8 un 2.8'' izmērā.
Pagaidām oranžais mans favorīts
būs pieejams arī 3.3 un 4'' tārps. Lieki teikt ka mazais Ballist patika asariem gana labi. Šos visus augstākminētos jau var iegādāties manis iepriekš minētajā jig.lv veikalā Avotu ielā.
   Tāpat esmu ticis patestēt vienu ēdamo silikonu, kas Lucky John saimē iekļausies nākošgad. Tiesa vai viņš būs Latvijā, tirdzniecībā to gan es nezinu. Sauksies šis brīnums S-Shad Tail. Pēc pirmās daļas jau ir skaidrs, ka šis māneklis ir S-shad modifikācija. Principā S-shad ir slags, kuram īsti nav savas spēles, bet kuru lieliski var lietot drop šotam, atvadnoj pavadok un citām pavadiņu sistēmām, kā arī vienkārši džigojot. Tad lūk Tail, ir tāds pats slag ķermenis, bet ar astīti. Viņam ir parādījusies sava spēle. Manā rīcībā ir divi izmēri - 3.8 un 2.8''. Jāsaka ka pirmie testi ar šo silikonu ir gana pozitīvi. Lielo izmēru nesmādē ne tikai zandarti, bet pat asari, kas ir gandrīz vienā izmērā ar mānekli, un līdakas, kurām patīk plosīt slagu. Katrā ziņā mazākais izmērs deva krietni sīkākus asarus, bet ar lielāko, ķerot ar klasisko džigu, asaru izmērs palielinās, bet copes bija retākas. Krāsu ziņā no četrām man esamajām, man ļoti patika klasiskā purple plum un spilgti oranžā. Ceru ka šos mānekļus tirgos nākošgad Latvijā, jo viņi būs lieliski papildinājumi pie Lucky John saimes mānekļiem.

pirmdiena, 2014. gada 1. septembris

Par Norfin

   Rudens tuvojas, vai ne? Lai gan augusts, bet ārā jau var just tādas pamatīgas rudens vēsmas. It sevišķi agros rītos un vēlos vakaros. Lietus arī pamatīgi līst - daudzos ezeros stipri pacēlies ūdenslīmenis, upēs tas pats. Bet tas viss piederas pie lietas. Augstākminēto iemeslu sakarā, gribu uzmest pāris rindas par copes apģērbu, kas ir ļoti svarīga lieta. Vismaz man noteikti, jo pēc dabas esmu gana salīgs, un vismazāk man patīk nosalt vai palikt slapjam copējot.
 
Ūdensdrošie rāvējslēdži. Ļoti pārdomāta
kapuce.
Sāku meklējumus sev piemērotam kostīmam - starpsezonai. Principā agrs pavasaris, rudens. Manas pamatprasības bija gana vienkāršas, lai drēbe nelaistu cauri ūdeni, elpotu, un būtu pietiekami ērta nēsāšanā. Siltumu var lieliski katrs pats regulēt ar termoveļām. Izskatīju dažādus piedāvājumus, lielākoties no ārzemju internet veikaliem, bet rezultātā atgriezos tepat pie nosacīti mūsējā Norfin. Man ir bijuši kādi 3 dažādi Norfin kostīmi - gan ziemas, gan starpsezonu, un vienmēr man kvalitāte ir apmierinājusi. Šoreiz izvēle krita uz tolaik jauno Verity. Divdaļīgais kostīms no Nortex Breathable materiāla, kas sola labu ūdensnecaurlaidību kā arī to ka nevajadzēs pārlieku svīst. Pieejams viņš ir divās krāsas - sarkanā un melnā. Izvēlējos sarkano, lai ir spilgtāks un pamanāmāks. Tīri no sausajiem skaitļiem - mitrumizturība - 10'000 mm, elpotspēja - 8000 g/m2/24 h. Salīdzinoši šie skaitļi, protams, atpaliek no Gore Tex materiāla izstrādājumiem, bet arī cena Norfin ir stipri zemāka.
   Tagad pie prakses. Kopumā kostīms man patīk. Visas savas funkcijas viņš veic. Neesmu viņā vēl nosalis vai izmircis, kaut gan ir copēts arī smagos laikapstākļos. Iekšpusē viņam ir Holofil pildījums, kas ir gana silts. Kādās temperatūras viņu var lietot? Zemākā temperatūra bija +8 grādi, zem šī man bija temoveļa Shimano Breath Hyper +C, un vēl flīsa augša arī no Norfin - nemaz nelikās auksti. Kad temperatūra ir robežās +12 - +15 lietoju tikai Shimano termoveļu, un jūtos ļoti komfortabli. Ūdeni
Zem padusēm ir rāvēji
papildus ventilācijai.
kostīms nelaiž cauri, ir būts 3 stundas zem riktīga lietus - iekšā viss sauss. Svīšana. Šeit bieži vien ražotājiem gadās problēmas, ar to ka ir norādīti vieni skaitļi, bet reāli iekšpusē copmanis svīst. Protams, ir tas arī atkarīgs no paša cilvēka organisma, kā arī vai ir izmantotas termoveļas. Manā gadījumā ar Verity, varu teikt ka viņš tiešām labi elpo, un vienīgais kad iekšpusē svīstu, ja teiksim ar viņu aktīvi pārvietojos, kas gadās gaužām reti. Ļoti ērti ir tas, ka var regulēt biksēm vidukļa izmēru. Man patīk kad biksēm ir sānu kabatas. Jakai ir lērums ar kabatām, kā arī beidzot ir parādījušies D gredzeni, aiz kuriem var piekabināt, piemēram, knaibles, lip grip vai kādas citas lietas. Aizmirsu pieminēt ka gan jakai, gan biksēm ir ūdensdrošie rāvēji. Jakai ir iekšējās manžetes, līdz ar ko vējš netiek iekšā. Ir kapuce. Viņu var noņemt, un ar gumiju palīdzību dažādi regulēt - ērta lieta. Tagad par mīnusiem - tādi arī ir. Pirmais - bikšu gali neregulējas. Agrāk bija kostīmiem ar velcra līplentu bikšu gali, kurus varēja savilkt cik vajadzēja. Šim te vairs tā nav. Personīgi man šī lieta diezgan maz uztrauc, jo es principā gandrīz vienmēr valkāju treking zābakus - gan laivā, gan copē no krasta. Līdz ar ko šāds risinājums mani apmierina. Bet zinu, copmaņus, kas pieturās gumijniekiem, vai putu zābakiem, un tad nākas zābaku vilkt pa virsu biksēm. Otrs ir nosacīts mīnuss - krāsa.
Biksēm ir kabatas - tas mani
pat ļoti priecē.
Protams, kostīms ir divās krāsās pieejams - sarkanā un melnā, un tā ir katra paša izvēle kādā krāsa viņu pirkt, bet par sarkano varu teikt ka viņu samērā atri smērējas. Kostīms paliek netīrs, un skats vairs nav tas smukākais. Neliela atkāpe - mazgāt šos te visus membrānaudumus mājās nevajag - jānes ir uz ķīmisko tīrītavu, tur cilvēki māks tīrīt šādas lietas. Turklāt man nav laika lai viņu bieži tīrītu, līdz ar ko ir viņš tāds kāds ir :) Pēdējais, kas man nepatīk, biksēm un jakai ir tikai viens rāvējslēdzis, respektīvi nav otrs slēdzis, lai no apakšas uz augšu atvērtu teiksim bikses. Nu kuros brīžos tas ir neērti, lieki paskaidrot :)  Tīri kvalitātes fēlerītis man notika ar jakas apakšējo gumiju, kas savelkt viņu ciet, no apakšas. Samērā ātri man tā gumija vienkārši izplīsa laukā, līdz ar ko savilkt vairs nevar. Protams, var teikt ka pa stingru vilku vai vēl kaut kā nepareizi izdarījos, bet tomēr...
   Secinājums - ļoti labs starpsezonu kostīms. Ērts lietošanā, pārdomāts. Ja skatāmies ko tad citu var izvēlēties, tad no labām lietām nav tā ka būtu
Biksēm var regulēt platumu un vidukli.
Ļoti noderīga lieta, lai katrs pats
varētu piemēroti bikses savām
vajadzībām.
liela izvēle. Alternatīva, protams, ir Shimano Nexus sērijas kostīmi, ar vai bez Gore Tex materiāliem. Viņi ir ļoti pārdomāti, ērti, un protams, no Gore Tex. Nexus līdz ar ko būs mans nākošais testa objekts :)  Vēl ir Geoff Anderson kvalitatīvi kostīmi. Tāpat amerikāņu Patagonia, Simms. Katrā ziņā šie visi ir stipri dārgāki par Norfin, kas ir absolūti labs izstrādājums.

piektdiena, 2014. gada 29. augusts

Daiwa jaunumi

   Septembrī Daiwa laidīs apgrozībā jaunas, vai labāk sakot uzlabotas spoles, daudziem labiem modeļiem.
   Pirmkārt Gekkabijin sērija. Daiwa šī ir rock fish sērija, kurā ietilpst gan spiningi, gan spoles, arī dažādi mānekļi, aksesuāri. Respektīvi viss rock fisham, jeb mūsu platuma grādos - mikrodžigam. Šoreiz izmaiņas ir skārušas tieši spoles. Iepriekšējās Gekkabijin bija jau tehnoloģiski novecojušas. Jaunajās ir pielietota virkne dažādu tehnoloģiju. Tagad šīm spolēm korpuss ir izgatavots no vieglā un izturīgā Zaion materiāla. Tāpar ir izmantota patentētā Daiwa Mag Sealed, magnētiskās eļļas tehnoloģija. Turklāt šajās spolēs ir arī auklas uztinējrullītis mag sealed, līdz ar to praktiski visi spoles svarīgie posmi ir droši aizsargāti no ūdens un netīrumiem. Tāpat ir pilnveidota spoles bremzes sistēma - tāda pati ir, piemēram, Luvias spolei. Pati auklas kasete ir no alumīnija, ABS II kasete. Rokturis spolei ir no alumīnija, turklāt izgriezts no viena gabala. Izmēru ziņā spolei ir divi izmēri - 2004, 2004H modifikācija, ar augsto pārnesumu un 2504H. Svars viņai ir mazs, nedaudz lielāks par Luvias - 195 grami. Uz kasetes populārā PE 0.4 aukla iet virsū 120 metri.


Nākošā sērija, kas ir piedzīvojusi uzlabojumus ir X Fire. Šī ir nosacīti budžeta klases spole, kas domāta džigam, tvičam, respektīvi izmēri spolei ir 2510 un 3012. Jaunais X Fire arī ir ticis pie Zaion korpusa, Mag Sealed magnētiskās eļļas. Turklāt vēl spolei, ir CRBB gultņi, kas ir korozijas noturīgi, atvieglotas auklas kasetes, kā arī cross wrap sistēmas, pītās auklas uzklāšanai. Kā jau minēju spole būs pieejama trīs izmēros, un spoles svars ir ļoti mazs - svārstās 210 - 250 gramu robežās.


   Budžeta klases populārais modelis Exceler arī ir saņēmus apgreidu. Tagad šai spolei ir atvieglināts rotors (Air rotor), Twist Buster II precīzais uztinējlociņš, ABSII auklas kasete, ar konusa uztīšanas sistēmu, kā arī cross wrap, kas domāts speciāli pītajām auklām. Izmēri, principā ir sākot ar 1500 līdz pat 4000. Šī ir pietiekami labas uzbūves spole, par gana demokrātisku cenu. Es pats esmu izmantojis Eiropai domāto Exceler X modeli, un principā, ja nav vēlmes izdot lielu naudu par spoli, tad šī derēs gana labi!


   Un pēdējais jaunums, ko es pats personīgi ļoti gaidu, ir jauns multiplikators - ziepjutrauks Morethan PE SV. Jau pēc nosaukuma ir skaidrs, ka šis ir paredzēts tieši pītajām auklām. Jāatzīmē, ka šādu multu nav ļoti daudz piedāvājumā. Izmantota viņā ir T-Wing system - diezgan komplicēta cilpiņa caur kuru iet cauri aukla. Kad tiek veikts metiens šī cilpiņa ir gana plata, lai pītā aukla vieglāk slīdētu nost. Bet kad tiek ietīta aukla, šī cilpiņa paceļās uz augšu un aukla tiek ļoti vienmērīgi uztīta un uzklāta uz spoles. Tāpat arī šim multam ir mag sealed gultņi. Multam ir 4 CRBB gultņi, kas atrodas rokturī, nodrošinot ļoti vieglu gaitu. Šis izstrādājums ir samērā jauns, un ja nemaldos šis ir pirmais mults, kam ir šādi gultņi pielietoti. Tāpat ir pielietota ļoti jutīga bremze. Viņu var noregulēt ļoti precīzi, tāpat ir ar dozēšanu. Turklāt šim multam ir 5 kg drags, kas pilnīgi der teiksim tvičam ar big minnow. Auklas kasete ir no alumīnija, kas ir ļoti viegla un izturīga. Tātad šis mults sver 220 gramus, kas nav daudz. Būs pieejams viens izmērs, ar labo un kreiso rokturi . Pārnesums - 8.1 pietiekami labs tvičam. Tiesa gan šis noteikti nav budžeta klases mults, bet kā jau biju minējis citos savos rakstos, jo dārgāks mults, jo labāk ar viņu ir ķert.



T-Wing System. Pirmajā bildē metiena brīdī,
otrajā bildē, auklas ietīšanas brīdī
  Modeļi ir interesanti, ir dažādos cenu līmeņos. Ļoti ceru ka gana drīz varēšu izmēģināt kādu no viņiem. Vienīgā lieta, uz ko es ceru, ka Daiwa drīzumā izdomās un patentēs vēl kādu jaunu tehnoloģiju, kas uzlabos spoles, vienalga kurā virzienā, jo nu jau zaion, mag sealed un citas tehnoloģijas, nav nekas jauns...

otrdiena, 2014. gada 26. augusts

Babīte augustā

  Laiks iestājies gana rudenīgs, tas nozīme, ka ir īstais brīdis doties uz Babītes ezeru ķert zaļsvārces. Kā jau viens amata brālis izteicās, Babīti ir vērts apgūt sākot ar augusta mēnesi. Principā var viņam piekrist - gandrīz visi liegumi ir beigušies, arī lielākoties karstums noskrējis, līdz ar ko zivs palikusi aktīvāka. Kas attiecas uz šogadu, vēl nācis klāt tāds pluss kā lietus - ūdenslīmenis noteikti ir pacēlies. Tad lūk, dēļ visiem sporta copes mačiem, treniņiem, kā arī darba dēļ, šogad man šī bija pirmā kad copēju Babītes ezerā. Izvēlējāmies pēcpusdienas/vakara copi un aiziet. Laikapstākļi bija tieši laikā - mākoņains, ik pa laikam lietus, vējš brāzmains.
   Kā jau prezumēju, Babītē ūdenslīmenis tiešām bija cēlies, gana daudz. Dažās vietās pilnīgi mierīgi varēja strādāt ar vidējas iegrimes mailēm. Pēc dažādām pazīmēm varēja redzēt, ka zivs arī ir gana atdzīvojusies. Joprojām pešās plaši lēpju lauki, meldri, viss kā ierasts. Šoreiz izvēlamies sākt ar Gātes upes galu. Tīri no copes viedokļa mana stratēģija, ir izmēģināt jaunus voblerus, tāpat peldināt vecos labos, kā arī atsevišķs stāsts par gumijām. Mans kolēģis -  viena daļa ir paštaisīto džerku izmēģināšana, otra tvičs. Esam ezerā nedaudz pēc 15, stiprs pretvējš, bet elektromotoram tas netraucē. Apkārt grozās negaisa mākoņi, kas nenozīmē neko labu. Un tā arī ir pēc pusstundas jau var redzēt lietus sienu, kas mums tuvojas, līdz ar ko pieņemam lēmumu slēpties meldru pudurī. Tieši blakus tāds bija, kuru vēl mednieki izmanto pīļu medībām, līdz ar ko var viņā iebraukt ar laivu.
60 cm, vobleris X, Babīte...
Lietus labi nolija, spēcīgi. Pudurī nosēdējām kādu pusstundu, pie reizes papusdienojām. Pēc lietus turpinām copi. Kolēģim seko smuka līdaka līdzi voblerim, turklāt pie pašas laivas ir uzbrukums, pirmoreizi līdaka netrāpa pa mānekli, metas riņķī un atkārto, tikai diemžēl atkal nedaudz garām. Zivs smuka, bet prom. Neko. Nolemjam pārvirzīties uz Dālderu pusi, un lēnām dreifēt uz Varkaļu galu. Vējš uz vēl pēcpusdienu nedaudz nomierinās, līdz ar ko pat nevajag enkuru. Izlaišot garus aprakstus, pēc laika atkožam kā līdakai šodien patīk ņemt vobleri, kur viņa atrodas. Līdz ar ko seko piecas līdakas pēc kārtas. Pa starpam vēl arī asari, uz to pašu līdaku vobleri un agresīvu tviču. Sēžas virsū tā ka prieks! Pamatā visas līdakas sēdēja meldru puduros, ar pabāztiem purniem laukā. Precīzs metiens, pie pašas meldru malas, tā ka mānekļa pakaļgals, pat nedaudz ir meldros, un sākam tviču. Principā pēc klasiskas sērijas no diviem rāvieniem un pauzes, notiek cope. Ja ne - braucam tālāk. Cik apstrādājām lēpes, īsti nevienu līdaku nedabūjām. Nākamā sakarība - strādāja vienas zīmola, konkrēts modelis, konkrētā krāsojumā - sauksim to par modeli X :) Turklāt abiem. Turklāt tādas pašas krāsas, bet cits modelis nestrādā. Hmmm nu ko, līdakai laikam patika nedaudz resnākas formas mailes :)
Uz pašu vakaru devāmies Spuņciema kanāla asaros. Tiesa gan bija jau pamatīga krēsla, saule norietējusi. Balto zivju aktivitāte bija gana liela, jo lidoja dažādi kukaiņi, ko zivis labprāt ēd. Ik pa laikam bija jūtama arī plēsoņu klātbūtne, principā lielas līdakas formātā, jo pāris uzbrukumi bija ļoti iespaidīgi. Ar asariem īsti nevedās, un godīgi sakot īsti arī negribējās, līdz ar ko finišējām.
   Rezultāts - lielākās līdakas - 64 un 60 cm. Pārējās bērnudārzs/zemmērs/knapmērs/mērs - principā šādu klasifikāciju izmantoju :) Turklāt zemmēru pārsvars, kā parasti ir stipri lielāks par mēriem.
   Nepatika moments, kad nespēju iedarbināt pāris jaunos voblerus, piemēram, Angler`s Republic Fleshback Minnow (tas nav principiāli jauns māneklis, bet es ar šiem vēl nebiju strādājis).
   Rezumē - tuvākajā laikā atkal braukšu uz Babīti, un vakara copes setu - ir vērts!

otrdiena, 2014. gada 19. augusts

Atbalstīsim Latvijas izlasi!!!

   Iepostēju lūgumu zemāk:

Lūdzam uz mirkli aizmirst individuālās komandas, netirzāt personālijas, konkurentus, biznesus, sponsorus, reklāmdevējus, politiskos uzskatus, „kā labāk”, „kā būtu”, „kas jāmaina” un citas lietas. Ir iespēja atbalstīt, palīdzēt un vairot cerības lepoties!


Uz doto brīdi situācija ir izveidojusies šāda. No 4. – 5. oktobrim, Buržē (Lac du Bourget) ezerā, Francijā notiks Pasaules čempionāts spiningošanā no laivām. Latviju pārstāvēs Vitālijs Karpenkovs, Guntis Riekstiņš, Igors Fiļipovs, Juris Boldirevs, Ainārs Eglītis un Uģis Circenis, izlases treneris Harijs Raciborskis. Izlasi veido pieredzējuši šī sporta veida fanātiķi, reitingu tabulu līderi un neskaitāmu kausu un medaļu īpašnieki un cerības tikt pie medaļām pasaules mērogā ir ļoti reālas, ja nebūtu viens „bet”. Buržē (Lac du Bourget) ir ar Latvijas ūdeņiem nesalīdzināms, mūsējiem absolūti nepazīstams kalnu ezers – kristāldzidrs ūdens, vidējais dziļums 85m, maksimālais - 145m, zivis – līdaka, asaris, zandarts, bass utt. Informācija par ūdenstilpni ir ļoti skopa un pirms sacensībām maz pieejama. Lai arī kādas būtu iemaņas, aprīkojums, profesionalitāte un veiksmes faktora klātbūtne, ar to var nepietikt. Ja gribam sagaidīt rezultātus, nevis paļauties uz brīnumu, arī mūsu izlasei ir ļoti būtiski kaut reizi aizbraukt uz treniņiem un ezeru iepazīt, kā to dara citu valstu komandas. Latvijas Makšķerēšanas Sporta Federācija un sponsoru atbalsts sedz izdevumus, kas saistīti ar dalību sacensībās, tomēr treniņiem līdzekļu nepietiek. Dalībnieki ir gatavi ieguldīt arī savus līdzekļus, tomēr ar to ir par maz. Visi potenciālie sponsori ir apzināti, uzrunāti un iespējamais atbalsts saņemts, tomēr arī ar to ir par maz.

Uz doto brīdi vismaz 4500 EUR kavē mūsu izlasi septembra vidū doties ceļā.


Izlase šogad ir spēcīga, puiši zinoši un varoši, bet rokas ir sasietas tīri tamdēļ, ka sacensību vieta ir pilnīgi nepazīstama un makšķerēšanas apstākļi krasi atšķirīgi tiem, kas ir Latvijā. Būtībā tas ir absurds sūtīt pārstāvjus uz PČ ar jau pašā saknē sagrautu pašapziņu, "informācijas trūkst... ezers ir absolūti nepazīstams... naudas nav... ko ta mēs starp tiem spicajiem...utt. un cerēt no viņiem sagaidīt labus rezultātus.


Tāpēc nesēdēsim maliņā un neprātosim, dosim viņiem iespēju šoreiz izdarīt citādi, radīsim jaunu foruma tematu, nevis „būtu braukuši uz treniņiem, tad būtu”, bet „mūsējie malači!”


Lūgt nav viegli, tomēr mēs, biedrība „Sporta makšķerniekiem”, savu biedru, izlases dalībnieku vārdā lūdzam palīdzēt komandai sagatavoties, lai ir cerības atvest mājās medaļas ar ko mums visiem lepoties!


Lai nebūtu tā, ka tikai lūdzam, mēs un izlase esam gatavi dot kaut ko pretī:

1.Visu ziedotāju vārdi un uzvārdi, kā arī informācija un reportāžas par Latvijas izlases gaitām Septītajā Pasaules čempionātā Spiningošanā no Laivām, Francijā tiks publicēta biedrības „Sporta makšķerēšanai” „Facebook” mājas lapā.

2. Viens no ziedotājiem, pateicoties Latvijas makšķerēšanas biedrības atbalstam, saņems lielisku makšķerspoli Shimano Aernos 3000 SFA 119Eur vērtībā. Spoles ieguvēju noteiks izloze.

3. Desmit, no tiem, kuri būs ziedojuši vismaz 10 EUR, saņems dubultos ielūgumus tikties klātienē ar 2014.gada Latvijas izlases dalībniekiem. Ielūgumu ieguvējus noteiks izloze.

4. Visi, kas būs ziedojuši vismaz 50 EUR varēs saņemt parakstītu 2014.gada Latvijas izlases fotogrāfiju.

5. Trīs lielāko summu ziedotāji, būs laipni aicināti piedalīties īstā komandas treniņā gatavojoties Latvijas Kausam. Ja summas būs vienādas, treniņu dalībniekus noteiks izloze.


Katram no mums ir savas iespējas un savi finanšu resursi, tamdēļ mēs būsim pateicīgi par katru vienu atbalstu saskaņā ar katra iespējām. Lielas lietas var paveikt arī liekot kopā daudzas mazas. Ja katrs makšķerēšanas sporta atbalstītājs ziedotu nedaudz, kopā mēs varētu nodrošināt izlases treniņus Francijā. Aicinām nepalikt malā un ziedojumu ar norādi „Ziedojums Latvijas izlases spiningošanā atbalstam” lūdzam ieskaitīt biedrība „Sporta makšķerēšanai” (biedrībai ir sabiedriskā labuma guvēja statuss) kontā līdz 2014.gada 31.augustam.


Biedrība „Sporta makšķerēšanai”

Reģ.nr. 40008205703

A/S Swedbank

Konts: LV65HABA0551036135906


Visi saziedotie līdzekļi tiks izmantoti lai nodrošinātu Latvijas izlases treniņus Francijā. Ja tiks saziedots mazāk vai vairāk nekā nepieciešams, līdzekļi, informējot makšķerniekus par to izlietojumu, tiks izmantoti makšķerēšanas sporta atbalstam.


Laika nav daudz un mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Jūs šo ziņu padotu tālāk tiem, kuri varētu mūsu izlasi atbalstīt.


Neskatoties uz to, ka no iepriekšējā aicinājuma Copes Lietas mājas lapā, uz šo dienu ir saziedoti 20 EUR, mēs negribētu ticēt, ka izlases panākumi vairumam ir vienaldzīgi.


Nav viegli prasīt otru reizi, bet ja mums visiem, kopīgiem spēkiem, izdotos aizsūtīt izlasi uz treniņiem, daudz vairāk par finansiālo, tas būtu neizmērojams un nenovērtējams morālais atbalsts, kas dotu puišiem papildus spēkus un enerģiju pārstāvēt mūsu valsti godam!


Viss ir Jūsu rokās makšķernieki un makšķernieces!

Manas domas - copmaņi Latvijā ir daudz, nedomāju ka ir problēma noziedot kaut pa 10 EUR. Tomēr te ir runa par pasaules līmeņa mačiem, par LATVIJAS izlasi, par MŪSĒJIEM !!!! Cik daudz naudas mēs izdodam prieš sava hobija, nebūsim žmogi, sametamies, lai ir iespējams parādīt, ka mūsu copmaņi IR pasaules līmeņa cienīgi!
Vai Tu jau atbalstīji Latvijas izlasi???