Pārdomas par copi

Pārdomas par copi

svētdiena, 2015. gada 31. maijs

Orbit

   
Ilgi gaidījām un sagaidījām. Zip Baits ir izlaidis savai labi zināmai vobleru saimei Orbit, 90 izmēru.  Laikam jau nav jāskaidro, kas ir Orbit, un cik labi viņi ir. Šie vobleri tiešām ķer daudzās vietas, turklāt pieļauj dažādu tviča animāciju. Turklāt paši mānekļi sevi lieliski izpauž gan salīdzinoši seklā dziļumā, gan arī deep versijas ar iegrimi līdz 2 metriem. Orbit 90 SP ir pieejams divās versijās SR ar iegrimi līdz 1 metram un DR - līdz 2 metriem. Garums skaidrs 90 mm, svars 10.2 un 11.5 grami. Formas ziņā nekas jauns un savādāks, samazināts 110 modelis. Arī šim voblerim ir magnētiskā tālmešanas sistēma, patentēta. Metiena attālums ir tikpat labs cik abiem pārējiem brāļiem. Krāsojumi kā ierasts gana dažādi, ir no kā izvēlēties. Es vairāk dodu priekšroku spilgtajiem, ne tik dabiskiem. Pagaidām šo jauno spēļmantiņu esmu tikai vienreiz peldinājis. Šobrīd man ir tieši deep versija. Tviču izmantoju salīdzinoši lēnu, bez asiem rāvieniem. Par cik līdakas ir gana pasīvas, tad tomēr ātru animāciju laikam nav prātīgi izvēlēties. Pāris zemmēri jau paspēja pieteikties, bet lielās klusē. Principā mērķis ir noķert līdaku vismaz 5 kg vērtē!

otrdiena, 2015. gada 12. maijs

Luvias tūnings

Šodien nolēmu palutināt savu Luvias spoli. Kalpo viņa man labi, līdz ar ko nolēmu viņu nedaudz uzfrišināt. Tātad pirmais posms ir jauns rokturis jeb knobs. It kā sīkums bet tomēr kaut kas vizuāli labāks, savādāks. Izvēlējos no SLP Works knobu. Paņēmu rokturi, kurš ir veidots no Zaion materiāla. Viņš ir tieši tāds, kā T-3 Air multiplikatoram. Līdz ar ko esmu pie tāda pieradis un viņš man liekas gana ērts un interesants pēc izskata. Pats nomaiņas process ir ļoti vienkāršs, galvenais neaizmirst pārlikt jaunajā rokturī gultni, un blīvītes. Pārējais jau fiksējas tikai uz vienas skrūves. Rezultāts ir nedaudz zemāk redzams. Nākošais posms man būs pilnīgi visu gultņu nomaiņa uz keramiskajiem, pāris klases augstākiem. Līdz ar ko Luvias vajadzētu griezties vēl vieglāk un patīkamāk :)

Vecais rokturis

Jaunais rokturis


svētdiena, 2015. gada 10. maijs

Sakabes

Neliela piezīme par tādu no vienas puses smalkumu, no otras ļoti vajadzīgu lietu. Runa ies par
sakabēm, konkrēti tām ko lietoju mikrodžigam. Principā ir skaidrs ka sakabe paātrina mānekļu maiņu, tai pat laikā viņai jābūt pietiekami mazai, vieglai un tādai, lai pēc iespējas ātri varētu veikt mānekļu maiņu. Pats esmu mēģinājis daudz dažādu formu, zīmolu sakabes, līdz esmu priekš sevis izkristalizējis trīs dažādas, kuras šobrīd lietoju. Pirmā, attēlā pa kreisi ir mušu sakabe, Mustad zīmola. Principā ļoti ātra mānekļu maiņa, bet problēma, vismaz man, ir tā ka pati sakabe ir pārāk maza. Es nevaru pietiekami ātri nomainīt mānekli tieši izmēra dēļ. Lielākas mušu sakabes neesmu redzējis. Bet ja atmet šo mazo neērtību un ietrenējas, tad viss notiek ātri. Nākamās priekš manis ir jaunas, Agat zīmola. Ātri mainās mānekļi. Turklāt šīm es to varu izdarīt bez liekām problēmām. Izmērs ir mazs, bet pietiekoši liels, lai satvertu droši pirkstos. Pagaidām esmu ar šīm ļoti apmierināts, un izskatās ka tuvākajā laikā nemainīšu viņas. Nākamās ir Decoy V-snap. Lieliskas sakabes. 0 izmērs ir mazākais, ko arī lietoju mikrodžigam. Ļoti izturīga stieple, atliekt šīs ir neiespējami, tad drīzāk fluorokarbona pavada pārplīsīs. Starp citu lielāku izmēru es lietoju paštaisītās pavadās džigam. Un pēdējās - Owner. Pietiekami mazas, mānekli var nomainīt ne tik ātri, bet ātrums ir apmierinošs :) Vienīgais - šīs sakabes esmu jau paspējis pāris reizes atliekt, kad fluorokarbona pavada izrādījās izturīgāka par sakabi. Kopumā iebildumu nav, bet es viņas lietoju ar vien retāk.
   Rezumējums vienkāršs - mans favorīts Agat, otrā vieta Decoy. Ar šīm sakabēm es pamatā strādāju, un esmu ļoti apmierināts.

piektdiena, 2015. gada 8. maijs

Jaunie AirRus

   Ar katru sezonu Latvijas tirgū parādās ar vien jauns inventārs. Tiek piedāvāti pavisam jauni zīmoli, ar daž ne dažādām izstrādēm, jauninājumiem, ar kuriem var pārsteigt gan copmaņus, un, kas ir
galvenais, ar kuru palīdzību varētu noķert lielākus un skaistākus lomus. Jāsaka ka spiningu ziņā ne tik bieži notiek dažādas izmaiņas. Ir čupiņa ar labi zināmiem zīmoliem, kas ir pārstāvēti Latvijas tirgū un it kā vairāk jau neko nevajadzētu. Bet tomēr. Ir zīmoli, kurus aiz okeāna ļoti labi zin, un kas ir augstā vērtē, bet pie mums tikai pavisam nesen ir parādījušies. Šoreiz stāsts par AirRus spiningiem.
   Pirms kāda laika par šādu zīmolu biju dzirdējis tikai pa ausu galam, un arī tad diezgan fragmentāri. Bet par cik šī zīmola spiningus sāk tirgot mūsu kaimiņzemē Lietuvā, tiku pie iespējas iepazīties ar viņiem daudz tuvāk. Es domāju ka noteikti iesākumā der pastāstīt par pašu uzņēmumu, zīmola filozofiju. Pirmkārt, uzreiz gribu minēt, ka šiem spiningiem nav nekāda sakara ar Krieviju, uz kā varētu uzvedināt nosaukums. AirRus spiningi nāk no Amerikas. Tur šis zīmols ir labi zināms, un šie spiningi skaitās krietns augstais gals. Paši spiningi tiek komplektēti Amerikā. AirRus vēsture sākās jau gana sen - 2001. gadā. Tad parādījās pirmais Airrus prototips. Tiesa tajā laikā nosaukums bija Sirrus. Šāds nosaukums palika gana ilgi, līdz 2003. gadā tika mainīts uz šībrīža Airrus. Lieta, kas apliecina šo spiningu augsto tehnoloģisko lidojumu un inovācijas, ir ICAST izstādes apbalvojumi. Turklāt ne viens vien, bet veseli trīs pēc kārtas - 2002, 2003 un 2004 gadā, kategorijā labākais saldūdens spinings. Pēc tam nākošais apbalvojums sekoja 2006. gadā, tajā pašā kategorijā. Nemaz nerunājot par daudziem lokālā, Amerikas tirgus mēroga apbalvojumiem. Principā visi viņa bija gada spininga kategorijā. Tāpat ir virkne augsta ranga basu ķeršanas mači, kuros sportisti ir uzvarējuši tieši ar AirRus spiningiem. Kaut vai Bassmaster Classic 2007. gadā. AirRus ir izstrādājuši un ieviesuši praktiskajā spiningu konstruēšanā daudz jaunas tehnoloģijas, kuras izmanto joprojām daudzi ražotāji, kā arī kuras tiek pilnveidotas. Nano sveķi, speciāla stikla šķiedra, kas padara spininga blanku daudz informatīvāku, jutīgāku, carbona šķiedras rokturi ir tikai dažas tehnoloģiskās lietas, kas ir AirRus inovācijas.
   AirRus devīze ir The most tehnologically advanced rods in the world, kas tulkojumā nozīmētu vis progresīvākie spiningi pasaulē. Principā diezgan skaļš pieteikums. Lai to atspēkotu nedaudz par pēdējām izstrādēm, kas tiek izmantotas AirRus spiningiem. Bucky paper. Šis ir sava veida papīrs, kas ir veidots no speciālām nano daļām. Pielietojot šo papīru papildus labai blankai, tiek panākta spininga papildus izturība tieši vietās kur tas ir nepieciešams. Piemēram, AirRus spiningos bucky paper tiek pielietos blankas apakšējā daļā, līdz pirmajam gredzenam, un pašā spininga spicē. Efekts ir ļoti uzskatāms. Apakšējā daļā paliek elastīgāka, un izturīgāka. Tai pat laikā nezaudējot savu stiprumu. Spice paliek daudz elastīgāka, izturīgāka, tai pat laikā sensorika no tā necieš. Šī ir sava veida simbioze starp klasisku grafīta blanku un nano tehnoloģijām. AirRus nav pirmais ražotājs, kas mēģinājis apvienot šīs lietas, bet tieši veids kā tas tiek darīts ir pilnīgi jauns, un, protams, patentēts.
Microbalance system
AirRus Microbalance system. Speciāla balansēšanas sistēma. Idejiski viss ir vienkārši. Spiningam roktura aizmugurē var ievietot papildus vara atsvarus. Šādā veidā katrs copmanis var no balansēt spiningu pēc savām vajadzībām, vai, piemēram, katrai spolei pieliekot vai noņemot svaru. Kad viss spininga komplekts ir labi nobalansēts tad ir ļoti patīkami copēt. AirRus Oversize system. Speciāls veids, kādā tiek veidota spiningu blankas struktūra. Pati blanka it kā ir palielinātu diametru, respektīvi resnāka. Tai pat laikā tas nav panākts uz materiāla daudzuma. Tas tiek panākts ar speciālu grafīta šķiedru pīšanas veidu. Turklāt tiek izmantotas veselas trīs dažāda veida šķiedras. Lielākā priekšrocība, spinings paliek ļoti izturīgs uz slodzes maiņām, piemēram, var veikt ļoti spēcīgu zivs pieciršanu, izvadīšanu. Amerikāņu gadījumā tas ir īpaši svarīgi basu copē, mūsu gadījumā zandartu cope, vai lielas trofejas vilkšana. Lielāks blankas diametrs dod papildus skanīgumu. No iekšpuses
Oversize system
blanka ir daudz dobāka, līdz ar ko katrs piesitiens, vibrācija tiek pārnests daudz ātrāk un labāk. V-Torsion S2 Tip. Spiningam viena no svarīgākajām daļām ir spice. Pēc spices var noteikt gan grunti, gan katru plēsoņas piesitienu, kā arī spice atbild par veiksmīgu pieciršanu. AirRus izmanto savos spiningos speciālu solid tipa spici, kas ir veidota no tāda paša materiāla, kā spinings S2 šķiedrām. Rezultātā sanāca solid spice, kas principā strādā un dod efektu tādu kā tubular spice. Spice ir ļoti mīksta, tai pat laikā gana cieta, lai lieliski veiktu piecirtienu. Spices mīkstums dod ļoti labu metiena attālumu, pat visvieglākajiem mānekļiem. Materiāls no kā ir veidota spice ir ļoti viegls un izturīgs. Īsumā šīs ir tikai dažas no AirRus izstrādātajām tehnoloģijām, kas padara viņu spiningus unikālus.
   Vēl viena rindkopu jāveltī modeļu gammai. Tā nav plaša bet toties ir katram modelim savs pielietojums. Micropuls X un Micropuls X2. Šajā sērijā ir 9 kastinga modeļi un 3 spininga. Micropuls X visi spiningi ir viendaļīgie. Micropuls X2, jau pēc nosaukuma var atšifrēt, ka tā ir divdaļīgo spiningu sērija. Šeit ir 7 spiningu un 3 kastinga kātu modeļi. Ja tā varētu teikt tad šī sērija ir vairāk adaptēta Eiropiešiem, kam patīk divdaļīgie spiningi. Micropuls X ir konstruēts uz AirRus Composite tech blankas, kas nodrošina kātam ļoti lielu jutību, lielisku izturību. Principā šie ir klasiski basu copei
Micropuls X2
domāti spiningi. Izpildīti eleganti melnā krāsā ar sarkaniem akcentiem. Furnitūra šeit ir izmantota Korejiešu. Un tāda ir visiem AirRus spiningiem. Konkrēti šajā gadījumā Kigan LY 3D Oxlyte gredzeni. Spoles turētājs ir ar ļoti elegantu augšējo gredzenu, izgatavotu no alumīnija. Jāsaka ka šī ir tāda detaļa, kas varbūt neko daudz neizsaka, bet kopskatā, tā piedod zināmu eleganci spiningam. Šādu pašu risinājumi izmanto Megabass saviem spiningiem. Pašiem spiningiem lielākai daļai modeļu ir mana mīļa moderate fast akcija. Tieši tas kas vajadzīgs tvičam. Tāpat ir pieejami fast un extra fast modeļi. Garuma ziņā sākot no 6'6'' līdz pat 7'9'', kas jau ir ļoti labs džiga instruments. Noteikti nedrīkst aizmirst par kastinga kātiem. Arī viņi ir
Spoles turētājs ar atvērtu blanku
aprīkoti ar Kigan gredzeniem, speciāliem priekš kastinga. 7' modeļi abi ir ļoti labi tvičam, turklāt viens ir medium hard, kas lieliski der big minnow tvičošanai. Tagad par praksi. Manā rīcība ir modelis MX2662MLMF-S. Spinings ir 6'6'' garš ar testu 3.5 - 14 grami, medium light un ar medium fast akciju. Izmantoju es viņu tvičam, mailēm līdz 110 mm. Jāsaka ka no sākuma man likās spinings pasmags, bet ar viņu darbojoties, izrādījās, ka spinings ir ļoti ergonomisks, un ja labi sabalansē ar spoli, tad komplekts sanāk viegls un jaudīgs. Ļoti iepriecināja metiena attālums. Aukla viegli slīd cauri gredzeniem, pretestība ir maza, līdz ar ko pat mazie, vieglie mānekļi lido tālu. Spinings, lai arī medium light, bet viņš saglabā jaudu. Lieliski strādā pie zivs izvadīšanas. Manā gadījumā tas bija aktuāli, jo līdakas nācās vilkt gandrīz no zālēm ārā. Kopumā varu teikt par šo spini labus vārdus.
No alumīnija veidots spoles turētāja augšējais uzgrieznis
Tvičam viennozīmīgi iesaku. Par džigu un citām tehnikām negribu spriest, jo es neesmu testējis garākos modeļus, kas šīm lietām būtu vairāk piemēroti.
   Nākamais modelis - Zero. Šī ja tā varētu teikt ir vieglākā modeļu sērija no visiem Airrus spiningiem, tīri testa ziņā. Sērijā ir tikai 3 dažādi spiningi, divi no kuriem ir mums tik pierastā garumā 7' un 7'6''. Jauda viņiem ir ultra light, kas kā noprotiet stūrē uz vieglā
Lielisks savienojums AirRus + Daiwa
džiga pusi. Testa diapazons no 1 - 7 gramiem. Izmantota augstākas klases grafīta blanka, kā arī V-Torsion tip, par kuru rakstīju iepriekš. Furnitūra ir Kigan 3D Z ar Sic ieliktņiem. No sākuma mani ļoti izbrīnīja gredzenu izmērs. It sevišķi pirmais, jo mēs esam pieraduši pie salīdzinoši maziem gredzeniem ultra light spiningiem. Šeit
Zero
ir pretēji. Ja godīgi es tā arī neesmu izpratis jēgu kāpēc tika pielietoti tieši tik lieli gredzeni, bet jāsaka ka metiena attālums ir ļoti labs, pat ar ļoti viegliem svariem, un vējā. Spinings noteikti tīri pēc sajūtām atšķiras no mums tik pierastajiem mikrodžiga kātiem. Tai pat laikā viņš ir ļoti jutīgs, lieliski var sajust katru grunts izmaiņu, akmeni, reljefu. Pie šī spininga ir nedaudz jāpierod. Ā pavisam aizmirsu pateikt -
Zero sarkanais gals
man ļoti patīk kā šis un pārējie AirRus spiningi izskatās. Melnā salikums ir lielisks. Turklāt esmu balto spiču mīļotājs, bet šeit viņa ir sarkana, kas vispār ir super :))
   KW Nano Fusion. Viens no top modeļiem AirRus klāstā. Šajā spiningā ir pielietotas gandrīz visas modernās tehnoloģiju iestrādes, kas kompānijai ir pieejamas. Bulky paper, filament wound, micor balance system, microguides system. Sērijā ir 3 spiningu modeļi un 5 kastinga kātu. Šie visi ir viendaļīgie. Jaudas ziņā ir gan medium light gan extra heavy, un testu diapazons ir līdz pat 50 gramiem. Furnitūra šeit ir izmantota
Līdzīga stila spoles turētājs
amerikāņu ražojuma Pacific Bay - PacBay M guides. Jāsaka ka pie mums tikai nekas nav dzirdēts par šo furnitūras ražotāju - Amerikā ir ļoti populāri šā zīmola
KW Nano Fusion
gredzeni. Turklāt abu uzņēmumu sadarbības rezultātā tapa speciāli gredzeni kastinga modeļiem. Viņiem ir savādāks novietojums uz blankas, un iekšējais diametrs. Atkal nevaru nepieminēt izskatu, manuprāt ļoti skaisti nostrādāts. Konkrēti varu atzīmēt tieši kastinga modeļus. Arī Latvijā populāri paliek kastinga kāti un copmaņi sāk ar vien aktīvāk izmantot multu copē. Līdz ar ko man patika 7' heavy modelis ar testu līdz 35 gramiem. Skaidrs ka big minnow tvičošanai. Turklāt šis spinings noteikti nav bomis, kādi mēdz būt citi jeņķu basu kāti ar heavy jaudu.
   X-Entity. Šis ir pats dārgākais, advancētākais spinings no AirRus klāsta. Izmantotas visas iespējamās iestrādes gan bulky paper, gan nano tubes, V-Torsion tip utt. utpr. Ir 2 spiningu un 4 kastinga kātu modeļi. Visi viendaļīgi, garumā no 6'6'' līdz 7'3''. Furnitūra Kigan 3D ZH triangle. No visa klāsta izcelt varu kastinga modeli 7' garu ar testu līdz 17 gramiem un medium jaudas. Lielisks vidējo maiļu tvičojamais rīks. Par cik arī šai vobleru kategorijai sāku pievērsties, tvičam ar multu, tad
X-Entity
šis instruments man ļoti iepatikās. Lielas paralēles var vilkt šim kātam, piemēram, ar Megabass Destroyer Evoluzion sēriju. Tikpat jutīgs, augšējā daļa salīdzinoši plāna, bet jauda ir liela. Vilkt līdakas no zālēm, dažādiem šķēršļiem super, tīrā bauda. Lielisks spoles turētājs, kam ir atbrīvota vieta blankai, respektīvi turot spiningu roka noteikti atrodas uz blankas. Tāpat spoles fiksācijai augšējais uzgrieznis ir no alumīnija, šoreiz ne pulēta. Lielākais mīnuss šim spiningam - diez vai daudzi varēs viņu atļauties. Cena viņam ir ap 600 EUR.
   Sanāca diezgan garš penteris par šiem spiningiem. Īsumā - lieliski spiningi. Vairāk tomēr orientēti uz tviču, dažādos kalibros. Ļoti kvalitatīvi nostrādāti, ar viņiem ir patīkami copēt. Nemaz nerunājot par lielisko jutību un jaudu. Plānoju sezonas lielāko daļu, tieši tviča frontē strādāt ar AirRus līdz ar ko  vēlāk varēšu dalīties ar papildus iespaidiem.




otrdiena, 2015. gada 5. maijs

Crazy Fish universālie spiningi

   Ukraina ir zeme, no kuras nāk ļoti daudz pasaules slaveni sportisti, copes disciplīnā. Līdz ar ko nav brīnums ka paši ukraiņi arī ražo dažādas inventāra lietas, zem dažādiem zīmoliem. Liela daļa no viņiem ļoti labi iedzīvojas, un attīstās. Priekš sevis es noteikti kā labu piemēru minu Favorite. Liels pasmagu novirzienu uz džigu. Kas nebūt nav slikti. Tagad nedaudz sausu ciparu. Viens no sērijas modeļiem ir 183 cm jeb 6' garš ar testu 1-6 grami. Skaidrs mikrodžigs. Jau nedaudz niknāks - 190 cm jeb 6'2'' ar testu 2-10 grami. Šis jau ir daļējs mikro/light džigs. Bet jāpieņem ka spinings vairāk velk uz testa augšējo daļu. 210 cm jeb 6'9'' spinings ar testu 3-15 grami. Šis jau ir light/vidējais džigs. Jāsaka ka šo spiningu tieši testēju kaujas apstākļos, līdz ar ko par viņu varēšu ko daudz konkrētāk pateikt. Bet par to vēlāk. Jau nedaudz lielāka testa - 5-21 grams, 220 cm, 7'2'' spinings, lielisks universāls, sava testa diapazona dēļ, tai pat laikā tendēts uz džigu. Un pēdējais, ar pašu lielāko testu, 10-35 grami, 235 cm jeb 7'7''. Skaidrs ka šis ir domāts smagajam džigam, smagiem copes apstākļiem. Neliela piezīme par abu īsāko spiningu garumiem. Manā ieskatā viņi tomēr ir par īsu. Skaidrs ka te nav runa par copi no krasta, tikai no laivas. Tomēr īsākas manā skatījumā būtu 7' jeb 213 cm garš spinings. Tiesa ar abiem īsākajiem Aspen Stake neesmu copējis, līdz ar to iespējams, ka kļūdos.
darbs ir ieguldīts zīmolā un produktos. Bet ir vēl viens gana labs un nu jau arī zināms zīmols - Crazy
Fish. Ar šī zīmola izstrādājumiem iepazinos kādus gadus atpakaļ, tieši ēdamo gumiju ziņā. Tolaik sortiments sastāvēja no pāris modeļiem, kurus tāpat Latvijā dabūt nevarēja, tikai ar labu draugu
Korejas ražojuma furnitūra, tubular spice
palīdzību no Ukrainas. Skaidrs ka ne visi modeļi ir izstrādāti pašu spēkiem, daudzi ir analogi kādiem citiem zināmiem lielo zīmolu modeļiem. Bet tai pat laikā, šie bieži vien pārspēja savus oriģinālus. Mans pēdējā laika favorīts noteikti ir Polaris māneklis. Bet ne par mānekļiem šoreiz ir runa. Runāsim par spiningiem, kurus arī Crazy Fish ražo. Sērija, kas nule ir parādījusies Latvijas tirgū, un jau izpelnījusies labas atsauksmes ir Aspen Stake. Principā sērijā ietilpst pieci dažādu testu un garumu spiningi. Varētu teikt ka sērija ir stipri universāla. Tai pat laikā es teiktu ka ar tādu
   Visiem spiningiem ir ļoti patīkamas, jutīgas blankas. Visi modeļi ir ar tubular spicēm, kas no vienas puses dod viņiem universālu pielietojumu, no otras padara par ļoti labiem rīkiem džigam. Visi sērijas spiningi ir fast jeb ātrās akcijas. Manuprāt ļoti pamatoti. Atkarībā no testa ir ultra light, light, medium light un medium hard jaudu. Furnitūra ir izmantota no Korejas ražotājiem. Kā anti-tangle jeb pret-sapīšanās gredzeni, tā spoles turētājs. Uzreiz jāsaka ka ir vēl kategorija ar copmaņiem, kas uzskata, ka vienīgā vērā ņemamā furnitūra ir Fuji ražotā. Tā viss nav. Ir ļoti daudz labi furnitūras ražotāji Amerikā, Korejā. Kaut vai nu jau labi zināmais Kigan. Lieliski gredzeni, ļoti augstas kvalitātes. Līdz ar ko arī Aspen Stake spiningiem ir labi gredzeni, metiena attālums ir ļoti labs. Tāpat nepastāv risks ka aukla apmetīsies un metiens var norauties. Spoles turētājs ir ērts. Vītne ir no apakšas. Kā jau pieņemts, rokturis ir divdaļīgs, lielākoties lai samazinātu svaru. Izmantots ir EVA materiāls. Noteikti ir jāatzīmē pati kvalitāte, kāda spinings ir savākts kopā. Tas ir darīts ar lielu rūpību, kārtīgi. Nav šķību diegu, notecējušas līmes. Gredzeni arī ir izvietoti pareizi. Šādā ziņā spiningi ir vienkārši izlaizīti.
   Tagad manas paša atziņas pēc vairākām copēm ar Aspen Stake 3-15 gramu testu. Jāsaka ka šis testa
Cietā EVA materiāla dalītais rokturis
diapazons man ir īpaši mīļš. Dēļ tā ka man patīk light jeb vieglais džigs. Patīk zandartu skaldīt. Kopsaucējus atrast nav grūti :) Paņemot rokā Aspen, noteikti varu atzīmēt patīkamu sajūtu, tādu it kā rokās būtu spinings daudz augstākas klases. Kā jau minēju metiena attālums ir ļoti labs. Tīri testa ziņā, 3 gramus šis spinings īsti nejūt. Es teiktu ka īstais darba diapazons viņam sākas ar 5 gramiem. Kas ir visai labi. Bet ir arī otrā puse - augša viņam ir līdz 17 gramiem. Smagāku ausaini neliku, un arī nav jēgas, jo ar 17 gramiem spinings tika galā jau uz pašas robežas. Nerunājot tikai par
džigu, bet piemēram, ļoti labi spinings sevi parādīja tādā disciplīnā kā atvadnojs. Spinings ir jutīgs, labi var just katra asara vilcienu aiz pavadas. Spinings ir fast akcijas. Pietiekami ass, lai veiktu strauju piecirtienu, tai pat laikā ar viņu var arī iztvičot mailes. Tieši 210 cm garais spinings ir pietiekoši labs tvičam. Spinings dod iespēju voblerim izspēlēt savu spēli.
   Noslēdzot šo mazo apskatu varu teikt ka spiningi tiešām ir izdevušies un ir labi. Viena no patīkamākajām lietām visā šajā stāstā ir cena, kas šobrīd daudziem copmaņiem ir no svara. Atkarībā no modeļa spinings maksā apmēram 90 EUR. Protams, nav maz, var atrast arī lētākus. Bet tai pat laikā Aspen Stake ir katra centa vērti.

svētdiena, 2015. gada 3. maijs

Tviča lauks

   Tikmēr citā dienā, pārliecinājos ka ar līdaku apetīti viss ir kārtībā un ka zaļajām tvičs vēl ar vien iet pie sirds. 

O.S.P Rudra

Max Rap visā godībā

Sezona ir atklāta!!!

   Skaidrs, ka 1. maijs, nu jau kuru gadu ir sava veida svētki. Svētki iekāpt laivā, ierūcināt motoru un
Crazy Fish Polaris
doties vagot ezerus, upes. Doties plēsoņu medībās. Negribētu vairs šo datumu saukt par sezonas atklāšanu, drīzāk precizējot sezonas atklāšanu copei no laivām. Jo šobrīd jau ir tā, ka copējam cauru gadu, turklāt no krasta šī sezona sanāk ar gana īsu pārtraukumu. 
   Bet nu liriku pie malas. Šoreiz 1. maijā devāmies vagot Ķīšezeru. Skaidrs ka copmaņu bija daudz, attiecīgi tikpat laivu. Laiks bija gana labs copei. No rīta vispār mierīgs, uz dienas vidu gan sāka pūst diezgan brāzmains vējš. Tai pat laikā vakarpusē vējš norima, un viss atkal nostājās savās sliedēs. Pamatmērķis mums šoreiz īstenībā bija iebraukāt jauno motoru, kas ir atbildīgs darbs un prasa laiku. Pēc tam bija jāpiešaujas un jāizpēta jaunā eholote. Tāpat arī kaudze ar dažādiem jauniem mānekļiem, kas tā vien gaida, kad varēs pievilināt plēsoņu. Nu un protams, jānoķer tak kāda zivs arī ir. Principā ar visiem šiem uzdevumiem mēs galā tikām labi. Neteiktu ka bija novērojama ļoti liela zivju aktivitāte, bet vienalga zināmās vietas zivis bija, un ar attiecīgiem mānekļiem viņas varēja pierunāt. Turklāt dažās vietās trāpījās nu ļoti smuki
AirRus un Vision 95
asari, svarā virs 300 gramiem, turklāt ne viens vien. Prieks vilkt! Līdaku ziņā tik ļoti labi viss nebija, bet tomēr savas divas tika veiksmīgi pievilktas pie laivas, un atlaistas vaļā.
AirRus Micropuls X2
   Inventāra ziņā es biju nobāzējies uz trīs dažādiem spiningiem. Tvičinga komplekts, tam izmantoju AirRus Micropuls X2 spiningu. Uzreiz piezīmēšu ka daudziem šis nosaukums neko neizsaka, bet spinis interesants, tāpat kā vēl pāris modeļi no šī ražotāja. Šī iemesla dēļ taps atsevišķs bloga raksts par AirRus spiningiem. Otrs bija nosacītais universālais komplekts - Graphiteleader Tiro GOTS-762M. Pieķēru sevi pie domas, ka bez Tiro es nu jau vairs nebraucu uz nevienu copi, kaut kā tas spinis man ir ļoti iepaticies. Un mikrobu nosedzu ar Varivas Violente VLL-73-S spini. Spoles - skaidrs ka Daiwa :), auklas pītās, mānekļi dažādi. Mikrobam ļoti labi strādāja Crazy Fish Polaris silikons, kas ir Imakatsu Java stick kopija.
Kā tad var iztikt bez Bait Breath Rush Craw?!
Gaiši violeta krāsa asarim lika lekt virsū māneklim. Tiesa šajā gadījumā prasījās diezgan agresīva pie-raustīšana.
   Tā kā mums bija salīdzinoši veiksmīgs sezonas sākums. Šobrīd jau domas kavējas pie Latvijas Čempionāta spiningošanā no laivām, kura pirmais posms Burtnieku ezerā būs jau pēc nieka divām nedēļām.





Ar Dragonfly arī iedraudzējāmies

Silikona mānekļi

   Kādu laiku atpakaļ dabūju diezgan daudz dažādus silikona mānekļus. Jāsaka ka modeļi ļoti
interesanti un ražotāji pagaidām vēl nav tik pazīstami Latvijas tirgū. Jāsaka ka mānekļus dabūju jau aprīļa sākumā, bet tiešām nebija laika uzrakstīt savas domas. Līdz ar ko katru no viņiem esmu pietiekami patestējis un varu sniegt savus ieskatus. Lielos vilcienos šie mānekļi ir ļoti perspektīvi.
   Lunker Hunt ir zīmols, kas nāk no ASV. Ražo tikai silikona mānekļus. Turklāt ne visai parastus. Piemēram, sortimentā ir vairāki modeļi, kas ir tieši peldošie. Lunker Hunt mānekļi ir saņēmuši vairākus ICAST izstādes apbalvojumus, kā labākie izstādes mānekļi. Tas ir gana iespaidīgi, liecina par šo mānekļu inovativitāti, un par to ka katrs māneklis ir pārdomāts. Modeļu klāstā tiek piedāvāti arī dažādi vobleri, spinerbaiti, kas gan vairāk ir raksturīgi basu copei ASV.  Nedaudz par konkrētiem modeļiem. Bento baits mānekļi ir izveidoti mazas mailītes formā. Mānekļi ir ar ļoti reālistisku krāsojumu. Turklāt iekšpusē ir iestrādāta hologrāfija. Katrai silikona zivtiņai ir acis, un
kopskatā mānekļi izskatās ļoti labi. Ir pieejamas divas garumu variācijas 3 un 4.5 collas. Tieši Bento modeļi ir vairāk domāti dropšotam. Zivtiņai ir šķelta aste. Ir izmantots ļoti mīksts silikons, kas piedod māneklim ļoti labu spēli. Vēl sērijā ir modeļi Swim Bento. Lūk šīs jau ir peldošās gumijas. Formas un garumu ziņā izvēle ir tāda pati, bet šiem mānekļiem ir klasiskā aste - bez šķēluma. Krāsu variācijas saglabājas tās pašas. Jāsaka ka mēģināju abus divus modeļus. Dropšotam Bento ir ļoti labs, ļoti laba spēle. Tikpat labi ar šiem mānekļiem ir džigot. No krasta to lieliski varēja izdarīt. Ar spiningu nedaudz agresīvāka animācija, un asaris metās virsū uz mānekli tā tikai. Swim bentos man patika labāk. Pirmkārt viņi tomēr ir vairāk piemēroti džigam. Turklāt dēļ savas peldspējas, māneklis lieliski attēlo ēsmas zivtiņu, kas barojas pie grunts. Liekot māneklī iekšā offset āķi, nedaudz tiek
bojāts peldēšanas efekts, toties ja izmantojam treilerāķi, kaut vai Owner S-59 viss ir kārtībā. Pielietojot volframa galvu, no krasta metiens bija gana tāls, un varēja uz nebēdu kacināt asarus. 
   Nākamie modeļi arī ir no peldošajiem, bet tie jau ir domāti mikrodžigam, foreļu ķeršanai, vai mormišingam. May Bug un Spade Grub. Abi divi mānekļi ir tikai 1.5 collu gari. Pārdodas viņi tādās mazās burciņās. Līdz ar ko māneklis nezaudē savu atraktantu. Šajā sakarā uzreiz gribu teikt, ka likt kopā ar citiem mānekļiem šos noteikti nevar - sakūst kopā. Krāsu palete nav ļoti plaša, bet ir arī rozā krāsa. Šiem mānekļiem es liktu pašu mazāko 10 izmēra Owner āķi, mazu volframa galvu un uz priekšu - mikrodžigot. Jāsaka ka māneklis tiešām peld - ar ausaini viņš droši cēlās augšā. Mazs dribls un asaris galā. Ļoti pozitīvi ir tas, ka māneklis ir diezgan blīvs. Līdzīgs kā Raza peldošās gumijas, par kurām jau biju rakstījis. Tiesa pašam māneklim animācija es neteiktu ka ir. Drīzāk viņa ir jāpiešķir. Līdz ar to mēģinājumi šīs gumijas pielietot uz atvadnoj pavadok nebija visai rezultatīvi. Lieliski šīs gumijas var izmantot street fishing. Foreļu ķeršana ir vēl viena disciplīna, kur mānekļi sevi lieliski parādīs.
   Vēl viens zīmols no ASV, ir B Fish N tackle. Par šādu zīmolu iepriekš neko nebiju dzirdējis.
Papētot piedāvāto sortimentu varētu teikt ka šī ir tipisks, vidējs ASV copes mānekļu ražotājs. Sortiments nav liels, un nav vērojama specializācija. Principā kas man patika, un ko arī testēju ir Pulse R silikona mānekļi. Formas ziņā viņi ļoti nedaudz atgādina vecos labos Relax radiatorus. Bet forma es teiktu ka šiem ir pieslīpētāka, viņa nav vienlaidus. Turklāt izmantotais materiāls ir ļooti mīksts. Izmantojot treiler āķus māneklis ir ļoti ļurīgs, un ir plaša iespēja izdriblēt viņu, vai arī vienkārši veicot džigošanu, viņš izpilda gana kārdinošas kustības. Pieejami šie mānekļi ir divos izmēros - 2.45 un 3.25 collas. Tāpat ir pieejams māneklis Moxi 3 collu garumā, formas ziņā tāds pats kā Pulse R, tikai ar tvister veida asti. Krāsojumi diezgan daudz, interesanti. Pats ar šiem mānekļiem džigoju no krasta. Plēsēji atsaucās uz gana lēnu džigu. Atkal, tieši uz džigu, pavadiņu sistēmas šīm gumijām ne visai iet pie sirds. Ļoti gaidu tuvojošos treniņus Usmas ezerā, kur varēs daudz laika pavadīt džigojot. Domāju ka tur Pulse R lieliski parādīs uz ko ir spējīgs!
   Nākošie silikoni atkal no ASV, un atkal man nezināms zīmols. B8lab - šī zīmola sortimentā, cik
man ir izdevies atrast, ir tikai viens modelis. Ceru ka tas ir pagaidām. Modelis saucās Ultimate strike minnow. Ēdamā gumija, principā 5'' gara maile. Ir izmantota ļoti mīksta gumija. Pašam māneklim ir gan sānos ribas, gan ļoti mīksta aste, speciālas vietas kur likt offset āķi. Forma ir aerodinamiska.  Viss kā vajag. Krāsojumi ir gana interesanti. Pieejamas arī UV krāsas. Sērijā vēl ir 2.8 un 3.8'' modeļi, un atsevišķi var nopirkt atraktanta pastu. Idejiska līdzība ar Megastrike. Man ir 5'' modelis, ko tiesa vēl neesmu paspējis notestēt, bet tūlīt sezonas sākumā, domāju ka viņš man atnesīs gana daudz līdakas. Tiesa dēļ gumijas mīkstuma, domāju ka liktenis būs līdzīgs, kā Keitech - divas līdakas un silikons beigts. Šis māneklis formas ziņā man atgādina ļoti veiksmīgo Big Bait Baits Cane Thumper mānekli.
   Pēdējā laikā ļoti lielu popularitāti ieguvušais zīmols Ukrainā - Fish Up. Šie silikoni top Ukrainā. Formu ziņā nav īpaši liela izvēle, toties tie modeļi, kas ir pieejami ir gana interesanti. Pirmais ko varu
Ultimate strike minnow aprīkots ar offset āķi, kuram
ir jau piekausēt svins. Ļoti ērta lieta copei pa zālēm.
atzīmēt, ka Fish Up ir ļoti spēcīga, specifiska smarža. Godīgi sakot šie ir pirmie mānekļi, kuru smarža man izsauc sliktas sajūtas. Ja agrāk domāju ka Fox ēdamajām gumijām, ir slikta smarža, tad nekā - Fish Up pārspēj :) Pagaidām ir pieejami 10 dažādu formu mānekļi. Krāsu izvēle ir pietiekami liela. Interesanti ir tas, ka piedāvājumā ir diezgan daudz modeļi, kas imitē dažādus ūdenī mītošus kukaiņus,  kūniņas. Līdz ar ko, piemēram, Ukrainā uz šiem mānekļiem veiksmīgi tiek ķerti sapali. Izmēru ziņā šie mānekļi ir visai mazi - lielāki ir 3'' gari, bet pārsvarā izmērs ir 2''. Personīgi man ļoti patīk Flit māneklis - sava veida tārpveidīgas formas, ar mazām kājiņām sānos. Ļoti interesants tieši uz raustīšanas animāciju. ARW worm - samērā klasisks tārps, arī prasa gana aktīvu animāciju. Par šiem mānekļiem man nav šaubu - viņi strādā un strādās. Pateicoties interesantajām formām, domāju ka ir vērts mēģināt un noteikti asari parādā nepaliks.
   Un pēdējie mānekļi ir jau no zināmas itāļu firmas Molix. SWD swimming dragonfly ir ne tikai
interesantas formas māneklis. Šajā māneklī ir ielikta iekšā arī interesanta doma. Principā dabā īsti nekā tāda līdzīga nav. Pēc nosaukuma ir skaidrs ka šī ēdamā gumija ir peldoša. Bet ne pilnīgi. Mānekļa pirmā daļa, īsāka ir parasta, viņa nepeld. Bet peld tieši astes daļa. Līdz ar ko ūdenī, māneklim ļoti smuki paceļas gaisā aste. Līdz ar ko sanāk interesanta animācija. Izmēru ziņā dragonfly ir 3.5'' garš. Turklāt šo mānekli var arī sadalīt divos - priekšējo daļu izmantot vienu pašu, turpretī aizmugurējo ka pilnvērtīgu peldošo mānekli. Lai arī krāsu izvēle nav nekāda dižā, bet visas krāsas ir gana interesantas. It sevišķi man patīk māneklis ar oranžīgo, burkānkrāsas vēderu. Vēl maza piezīme, kad šajā māneklī tiek likts āķis, nevajag viņu likt ļoti lielu. Āķim ir jānāk ārā tieši pirms savienojuma vietas. Ja āķis būs lielāks, tad pirmkārt aste necelsies augšā, otrkārt māneklis vienkārši plīsīs. Izmēra ziņā šis
būs ļoti labs lielam asarim, un, protams, zandarts nevarēs pretoties.
   Tā lūk, pilna kaste ar visādiem jaunumiem. Tagad tik jācer ka pietiks laika to visu testēt un pārbaudīt. Protams, lomi noteikti neizpaliks!