Pārdomas par copi

Pārdomas par copi

ceturtdiena, 2017. gada 4. maijs

LČ spiningošanā no krasta dīķos 1. posms

Uzreiz pēc brauciena uz Ukrainu, nākošajā dienā devos vienīgajā treniņā uz Voldemāra dīķiem. Vienīgajā, jo ar otrdienu, līdz mačiem dīķis tiek slēgts sportistiem. Attiecīgi bija jādodas un kaut nedaudz jāpatrenējas. Laiks bija vējains, un, kā vēlāk izrādījās, šāds te pats laiks arī bija mačos. Līdz ar ko zivs aktivitāte uz šūpiņiem nebija diez ko augsta, bet kaut ko varēja saprast. Uz silikona mānekļiem forele bija krietni vien atsaucīgāka. Līdz ar ko gatavojot mačiem mānekļu, krietnu daļu atvēlēju tieši silikona. Pamatā izvēlējot FishUp, L Baits un Berkley mānekļus. FishUp Pupa 1.2 collu lieliski spēja iekārdināt foreli, tā pat kā L Baits kūnas un tārpi. Berkley nimfa ir stabila vērtība, un šis māneklis visās krāsu variācijās noteikti man būs līdzi uz mačiem. Ja reiz runa aizgāja par inventāru. Nolēmu daudz neko nemainīt un palikt pie diviem Maximus Midori, manas mīļās Yamaga Blanks Blue Current un vēl ņēmu klāt Bellezza Correntia. Kopumā šie komplekti nebija ideāli atbilstoši, bet kamēr neesmu sakomplektējis sev jaunus darba instrumentus, pie šiem esmu piešāvies. 
   Sestdienā laiks jau no rīta bija nemīlīgs. Mākoņains, ar spēcīga vēja brāzmām. Sacensību laikā laiks mainījās kardināli vairākas reizes - bija gan lietus, gan krusa, gan saule. Principā visa plejāde. Nemaz nerunājot par spēcīgajām brāzmām, kas brīžam gandrīz pūta nost no kājām. Mest mānekļus nebija viegli, ir sevišķi vieglākos. Bieži mānekļi tika pūsti blakus sektoros. Lai arī ielaists bija liels skaits foreļu, bija skaidrs ka sevišķi viegli neies. Es nolēmu sākt tikai ar šūpiem, turklāt smagiem. Liku lietā Antem Dohna 3gr, Forest PAL 3.8gr, PAL 2.5gr, un Antem Bux 2.5gr. Krāsojumi - visi spilgti. Izvēlējos gan oranžus, ar zeltainu aizmuguri, gan rozā ar melnu aizmuguri, un, protams, manu mīļo
rozā PAL ar dzeltenu malu. Izlozējos zilajā krastā, kas nozīmēja strādāt pret vēju. Pirmais pretinieks Aleksandrs Gabrēns. Pēc starta šūpi lido, mēģinu strādāt maksimāli tālā distancē. Vismaz mūsu sektorā nenovēroju lielu zivs aktivitāti. Pēc kāda brīža uz rozā PAL man zivs, bet aiziet. Aleksandrs veiksmīgi ar rozā Bux izvelk vienu foreli. Pēc laika vēl viena piesakās. Man klusums. Sāku mainīt šūpus, bet tomēr beigās rozā PAL tiek laists lietā. Un ir, atnes man šis šūps foreli. Pēc tam vēl viena zivs aiziet, kas nav nekas iepriecinošs. Beidzam dueli ar rezultātu 3:1, es zaudēju. Godīgi sakot neko nesapratu. Pilnīgi nebija skaidrs, ko zivij vajag un ko es daru nepareizi. 
   Dodos uz nākošo sektoru. Mainus divus spilgtos šūpus pret tumšākām krāsām. Lieku PAL 2.5 smilškrāsas un otru PAL ar oranžām malām un melnu apakšu. Pretinieks man Jurijs Bolšakovs. Šis sportists metodiski strādā, un vienu zivi noteikti izvilks. Iesākumā ar spilgtajiem šūpiem jūtu vārgus piesitienus. It kā zivij ir interese, bet nekas vairāk. Turpinu strādāt. Sāku pāriet uz mierīgākiem toņiem. Ir sitiens un forele uztveramjā. Nostrādāja smilškrāsas PAL. Jau kuro reizi. Turpinam strādāt, un pēc laika Jurijam zivs. Neizšķirts. Mainu šūpus, uz vēl tumšākiem, matētiem. Mēģinu arī mazās, kompaktās formas. Ik pa laikam vārgs sitiens. Bet duelis beidzas. 1:1 un katram pa 1.5 punktiem.
   Nākošais pretinieks Jānis Ģēģeris. Labi zināms sportists no čempionāta foreļu ķeršanā upēs. Mainu abus palikušos spilgtos šūpus nost uz matētiem, bet smagiem, Crystal 3gr. Otru izvēlos MIU 2.8gr, bronzas krāsā. Metiens pēc metiena, cīņa ar vēju. Pat smagus šūpus iepūš blakus sektorā. Un tas viss, protams, lieki pazaudēts laiks. Cope un man zivs galā. Veiksmīgi aizvadu foreli līdz tīkliņam.
Ar Jāni Ģēģeri
Bronzas MIU nostrādā. Pēc mirkļa Jānis velk, un ir. Nu jau neizšķirts. Ir pārliecība ka MIU vēl izšaus. Vēl jo vairāk blakus sektorā sportists strādā ar pavisam tumšiem, pat melniem šūpiem un ceļ jau otro zivi laukā. Un mana sajūta nepieviļ. Atkal cope un zivs tīkliņā. 2:1 un uzvara mana! Paspiežam rokas un dodos tālāk.
   Nākošais pretinieks no Krievijas, Dmitrij Dik. Kā sākuma komplektu atstāju oranžo Bux 2.5, bronzas MIU 2.8gr, PAL 3.8gr tā sauktajā semačkas krāsojumā un lieku Dohna 2gr. Pretinieks pamatā strādās ar silikona mānekļiem, vismaz tā ir nokomplektēti starta komplekti. Sākam tūri. uz spilgtajiem ne piesitiena. Turpinu ar tumšākiem, parādās pirmā interese no foreļu puses. Turpinu presēt ar tumšajiem. Laiks sāk stipri mākties, nolemju likt lietā Dohna. Iesākumā lieku zilu perlamtura, ar melnu apakšu. Bet bez copes. Mainu uz GL krāsu - zelta ar balti/brūnu vēdera daļu un zeltainu aizmuguri. Pēc pāris metieniem zivs. Aizvelku līdz tīkliņam un ir! Turpinām cīnīties. Pretinieks daudz strādā ar silikonu, dažādiem tārpiem. Pēc brīža tiesnesis saka ka pēdējā minūte. Pretinieks maina spiningu, liek zelta krāsas šūpu un ir! Pirmajā metienā, ir. Protams, zivs tiek ievilkta tīkliņā un ir niezšķirts. Diemžēl netieku pie uzvaras. Bet pats arī vainīgs, nepietiek ar vienu zivi, vajag noteikti vairāk. Pa 1.5 punktiem katram.
   Piektais duelis ar Gati Mālmeisteru. Spēcīgs sportists, WPC laureāts. Mainu visus spilgtos uz tumšajiem, Dohna GL atstāju, bet papildus lieku Nories Weeper 2.1, Rooney 1.8 un izvēlos Timon Quattro spoon 1.6 grami. Gatis strādā ar silikonu, es noteikti negribu pāriet uz silkonu. Weeper klusē, mainu nost uz River Old Vespa SS 1.8gr, melnu ar gaiši zilganu apakšu. Vārgi pieskārieni, bet tas
punktus nedod. Pēc puslaika, mainu uz pāris spilgtāku krāsojumu šūpiem, bet nav interese. Neilgi pirms dueļa beigām, lieku lietā Quattro spoon 1.6gr, un uz kritienu jūtu vārgu copi, piecērtu un ir, zivs galā, uztveramajā. Neilgi pēc tam noskan beigu signāls un 3 punkti mani. 
   Pēc pirmajiem iegājieniem man 9 punkti. Rezultāts nav galīgi slikts, bet mani neteiktu ka mani iepriecināja paši dueļi. Gan daudzās pazaudētās zivis, gan muļķīgas kļūdas, kā arī nespēja iegūt vairāk foreles man nepatika. Runājot ar sportistiem bija daudzi tādi, kas nebija uzķēruši pareizo atslēgu. Uz nākošajiem iegājieniem nolemju sākt strādāt arī ar silikonu. Starplaikā sagatavoju papildus mānekļus, tādus kā FishUp Tanta, Scally tārpus. Paēdam pusdienas, morāli nobriestam un uz priekšu, nākošie dueļi!
   Pirmais ar Sergeju Abramovu. Laikam dīķu mačos tiekamies pirmo reizi, lai gan Sergejs nav iesācējs šajā disciplīnā. Šūpus izvēlos atkal smagos un spilgtos. Paralēli lieku Pupa oranžā krāsā un balto Scally tārpu. Metiens pēc metiena, bet zivs nav. Pāreju uz silikoniem, un uz baltā tārpa parādās pāris pirmās copes. Turpinu ar kūnu, bet nekas nenotiek. Mainu šūpus uz tumšas krāsas, kompaktiem. T-grovel 2gr tiek likts lietā un Rodio Craft Cha Cha 2.8gr. Bet nekas nemainās. Tā arī biedzam šo dueli ar 0:0 un katram pa 1 punktam. Maigi sakot neesmu apmierināts...
   Nākošais duelis ar sportistu no Krievijas Genādij Zaika. Arī šis sportists pamatā strādā uz silikoniem. Es mainu šūpus uz Dohna GL krāsām. No silikoniem lieku virsū nimfas - rozā un oranžo.
Metienu sērija, cīņa ar vēju un krusu, un bez rezultātiem. Blakus sektoros spēcīgi smaržo pēc Trout Zone Trout Plamp silikona. Jāsaka ka pagaidām Trout zone smaku ziņā noteikti ir līdere. Mūsu sektorā nekas nenotiek, izejam katrs pa 1 punktam, un nav man līdz galam skaidrība ko darīt tālāk.
   Tieku es pirmajā sektorā ar Tomu Elnioni. Sportists ļoti labi nostartēja pagājušajā sezonā, upes mačos. Par cik pirmais sektors ir pie tīkla, tad skaidrs, ka šeit varētu būt lielāka zivju koncentrācija, un ir nepieciešams šeit iegūt maksimāli daudz punktus. Atstāju diviem spiningiem nimfas, diviem šūpus. Laiks galīgi sašķobījies. Strādāju ar mazākiem, tumšiem šūpiem. Mēģinu dažādus horizontus, arī pie pašas grunts. Mēģinu mest līdz ar sektora ārējo robežu, kas ir pie tīkla. Bet bez rezultātiem. Ar Tomu mainamies, tagad esmu kreisajā pusē. Jāsaka ka man pat nedaudz labāk patīk šī pozīcija. Sāku strādāt ar oranžo nimfu. Pēc laika, pēc auklas redzu pavisam vārgu copi. Piecērtu un ir, forele galā. Ievelku tīkliņā. Turpinu strādāt. Tomam arī nevedās, nav zivis. Mainu uz pelēko nimfu. Pēc brīža, atkal pēc auklas redzu vārgu copi. Piecērtu ir! Uzvara bez variantiem - 2:0, un 3 punkti mani! 
   Alfrēds Liberts, ļoti labi nostartējis Fox mačos, arī šodien rādījis labus rezultātus. Turpinu strādāt ar nimfām, bet lieku lietā arī šūpus. Starp vēja brāzmām mēģinu likt virsū vieglākus, 1.4 un 1.6 gramus smagus šūpus - gan Sofia gan Dohna 1.7gr smago. Bet nekas nenotiek. Alfrēds izvēlas silikona mānekļus. Nav ne copes. Dueli noslēdzam ar 0:0 un katram pa 1 punktam.
   Arī pirmās dienas pēdējais duelis ar Matīsu Lērumu, paiet bez zivju realizācijas. Pāris copes jutu, bet neko vairāk. Tas viss uz maziem un spilgtiem šūpiem. Silikons nedeva pilnīgi neko. Attiecīgi pa 1 punktam. 
   Pirmo dienu finišēju ar 16 punktiem. Dienas pirmā daļa bija kaut cik sakarīga, bet otrā man raisīja galīgi ne pozitīvas emocijas. Daudzi dueļi pa nullēm, bija pat bez jebkādiem kontaktiem. Attiecīgi
laikam darīju visu to, kas forelei nebija gana interesanti. Viens no mazajiem prieciņiem man bija ka gandrīz visas foreles dabūju uz šūpiem. Priekš manis šis ir svarīgi, jo silikona mānekļi nav mani favorīti. Tikai divas zivis man atnesa nimfas. Otrajai dienai pārlieku šūpus, stipri samazinu to skaitu. Pamatā izvēlos tos, kas strādājuši pirmajās tūrēs, bet palielinu krāsu gammu un nedaudz formu variācijas. Silikona mānekļiem izmaiņas neizdaru, bet žēl, vajadzēja.
   Nākošā rīta izloze man nes sarkano krastu. Negribu teikt vai labi tas ir vai slikti, no vienas puses viss no jauna, bet par cik arī laikapstākļi ir krasi savādāki nekā iepriekšējā dienā, tāpatās nāksies no jauna strādāt. Starp citu pēc pirmās dienas tapa skaidrs ka starp abiem krastiem tika izvilkts gandrīz vienāds zivju skaits - 206 pret 203. Tiesa zilajā krastā bija nedaudz grūtāk strādāt, pretvēja dēļ.
   Pirmais pretinieks - Uģis Circenis. Sprotists, kas komentārus neprasa :) Par cik iepriekšējā vakarā ir ielaistas papildus zivis, ceru ka tās iekustinās jau dīķi esošas. Sāku ar šūpu - Dohna 3 grami. Veicu metienu, pēc brīža sajūtu zivi, bet zivs nokratās. Uģis strādā arī ar šūpu. Zivs Uģim, veiksmīgi izvilkta. Ņemu citu spiningu ar PAL 2.5gr. Metieni, un atkal zivs, un atkal nokratās. Uģis pāriet uz silikonu. Un izmāna vienu foreli, pēc brīža otru. Totāls zaudējums man - 3:0.
   Nākošais pretinieks - Aivars Gaters. Šodien Aivaram veicas labi - jau pirmās uzvaras, izskatās ka uzķēris pareizo atslēgu. Lieku PAL 3.8 semačkas krāsā. Veicu tālus metienus, ar cerību zivi izvilkt no dīķa vidus. Bet nekā, nejūtu ne copi. Ņemu silikona mānekļus. Sāku ar Scally balto tārpu. Veicu dažādas animācijas, bet arī bez rezultātiem. Pāreju uz nimfām. Pa to laiku Aivars uz balta, tārpveidīga mānekļa izmāna vienu foreli. Es mainu dažādus mānekļus, bet nekā. Zaudējums - 1:0. Nu ir skaidrs ka viss ir slikti. Bet neko turpinu cīnīties.
   Nākamais pretinieks ir no Neste komandas Vladimirs Žilinskis. Iesākumā lieku lietā šūpus. Pamainu no smagajiem uz nedaudz vieglākiem, spilgtākiem ar tumšu aizmuguri. Vladimirs strādā ar
Sergeja apstrādātie foto ir lieliski :)
silikoniem. Uz šūpa viena cope - MIU nostrādāja, melns ar rozā aizmuguri. Bet vairāk nekas. Lieku FishUP Pupa kūnas, mēģinu peldināt kā vien varu, tomēr tas rezultātu nedod. Beidzas duelis ar neizšķirtu un katram ar 1 punktu.
   Arī nākamais duelis ir ar Neste komandas pārstāvi - Anatoliju Livdānu. Jāsaka ka mačos neesam bieži tikušies, bet lieki teikt ka sportists ir spēcīgs. Par spīti visam sāku ar šūpu. Pirmais lido MIU uz kā biju jau dabūjis copi iepriekš. Šoreiz nekā. Mainu uz PAL 2.5gr, viegli zaļganu ar oranžām maliņām. Pēc kāda laika cope un zivs uztveramajā. Faktiski šajā duelī vairāk arī nekas īpašs nenotika, uzvarēju, un 3 punkti man kabatā.
   Un pēdējais duelis pirmajā taimā - ar Andri Blūmu, arī no Neste komandas. Mēģināju dažādus šūpus, dažādu vadīšanas tehniku. Pārgāju uz stipri vieglākiem, gan tumšiem, gan gaišiem. Liku dažādus silikonus - Pupa, Scally, Berkley pinčedus. Bet nekā, pāris vārgus pieskārienus jutu. Duelis beidzās ar neizšķirtu un katram ar 1 punktu.
   Pirmo taimu es beidzu ar 5 punktiem. Maigi sakot slikts rezultāts. Tajā brīdī vislielāko problēmu redzēju - darbu ar silikonu. Kaut kā nevaru iedarbināt mānekļus. Redzu, ka citi daudz maz veiksmīgi ķer gan uz tārpiem, gan nimfām un kūnām. Skaidrs ka šai tēmai man būs jāvelta daudz laika...
   Pēc puslaika pirmajā duelī tiekos ar Matīsu Lērumu. Šupi tiek likti pirmie darbā. Metu tālu un mēģinu zivi pierunāt tālā distancē. Mainu šūpus no 3.8gr uz 2.5gr. Pēc kāda brīža cope un zivs. Tiesa forele paņēma salīdzinoši tuvu krastam. Starp citu puslaikā katrā sektorā iebēra pavisam nedaudz barības, lai foreli nedaudz pievilktu klāt. Dueļa rezultāts - 1:0 un 3 punkti man.
   Igors Fiļipovs - sportists, kas ir titulēts un izcils foreļu ķērājs. Igors pamatā darbojas ar silikonu. Iesākumā lieku lietā šūpu. Pēc dažiem metieniem, ne copes un tomēr nolemju šūpus likt malā. Ņemu FishUP Pupa, bālgani dzeltenā krāsā. Pēc pāris metieniem spēcīga cope. Pārmetu un turpinu strādāt. Tikmēr Igors izvelk zivi uz Keitech Sexy Impact. 1:0. Turpinu darboties ar Pupa. Vēl viena cope. Velku foreli, bet zivs nosprūk. Pēc brīža Igors izvelk vēl vienu foreli. 2:0 un es zaudēju. Smagi...
   Nākamais duelis - Jurijs Bolšakovs. Iepriekšējā dienā jau tikos ar šo sportistu. Jurijs izteikti strādā ar šūpu, ļoti pārliecinoši. Es darbojos gan ar dažādiem tārpiem, kūnām, gan šūpu. Jurijs izvelk foreli, turklāt uz šūpu uz ko es iepriekš darbojos. Atkal zaudējums...
   Tieku pirmajā sektorā pie tīkla, ar Juri Stīpiņu. Darbojos tīkla pusē, pie sektora ārējās malas. Lieku baltu Scally. Jūtu pāris copes, bet nekas vairāk. Sāku darboties ar vekiju ar šo pašu tārpu. Pāris
pieskārieni. Jurim zivs, bet beigās izrādās ka aizķerta aiz spuras. Ieskaitē neiet. Duelis beidzās un katram pa vienam punktam.
   Pēdējais duelis ar Reini Bičevski. Lielisks sportits ļoti pieredzējis upes disciplīnā. Darbojos ar šūpiem, šoreiz nolemju strādāt ar mazākiem, un par cik vējš ir nedaudz nomierinājies, tad izmantot vieglākus svarus un tumšākus. Lietā lieku Nories Sofia 1.2 un 1.6 gramus smagos. Pa starpam mēģinu strādāt ar Nories Masakuroto 2gr šūpu. Bet nekā, pilnīgi nekā... Duelis beidzas katram ar 1 punktu.
   Tātad sausais atlikums pēc otrās dienas - 10 punkti kopā. Principā viss ir diezgan slikti. Kopvērtējumā palieku 21 vietā... Uzvarēja pirmajā čempionātā sportists no Krievijas - Aleksej Zelezkin. Otrajā vietā Vadims Pupkevičs. Par šo sportistu liels prieks - faktiski dīķu copē sācis nopietni trenēties pavisam nesen - no gada sākuma! Liels prieks ka jaunpienācējs ir spējīgs parādīt tik labu rezultātu. Trešajā vietā - Dmitrij Mukhin, arī sportists no Krievijas. Lieliski nostartēja, turklāt abiem Krievijas sportistiem aiz muguras ir ļoti liela pieredze gan PAL Trout, gan Nories Cup un citās sacensībās. Liels prieks ar Aivaru Gateri, kurš otrajā dienā uzvarēja sarkanā krasta zonu un kopvērtējumā uzlaboja savu rezultātu līdz 7 vietai! Malacis. Visu izdarīja pareizi! Arī Raimonds Kinerts šodien parādīja tiešām labu rezultātu, ar daudz zivīm, bet iepriekšējās dienas pēdējā vieta, sabojāja kopvērtējumu. Runājot par forelēm - otrajā dienā zilajā krastā tika izvilktas 170 zivis, bet sarkanajā - 111 zivis. Tātad kopā - 690 zivis, 376 pret 314 zilajam krastam par labu.
   Pēc mačiem apdomājot visus dueļus, izdarīju dažus secinājumus. Pirmkārt vislielākā problēma - nespēja nostartēt daudz maz vienādi abas dienas. Otra lieta - silikona mānekļi. Šeit es nerunāju par konkrētiem modeļiem, bet gan par pašu animēšanu, copi. Pie šī man noteikti ir jāpiestrādā, savādāk nekas nenotiks. Pārējais vairāk vai mazāk bija darīts pareizi. Pēc mačiem lasot atskaites Facebook, top skaidrs ar kādiem paņēmieniem tika pierunātas foreles - gan uz asu tviču, tāliem metieniem un smagiem mānekļiem. Katra pieredze ir laba! Noteikti galvu nenokaru, bet arī šis rezultāts dos savu grūdienu, un tagad tikai gatavojamies otrajam posmam.
   Nobeigumā, paldies maniem lielajiem atbalstītājiem - eBoat. Paldies visiem pārjējiem, kas man juta līdzi!


ceturtdiena, 2017. gada 27. aprīlis

Troutmania 2017

Dīķu cope strauji attīstās Latvijā, bet es vienmēr gribēju piedalīties mačos ārpus Latvijas robežām. Gada sākumā nāca piedāvājums no jau zināmiem sportistiem Kristiāna Godiņa un Anatolija Livdāna par piedalīšanos Ukrainā notiekošajos Troutmania dīķu copes mačos. Protams, lieki nedomājot piekritu - lieliska iespēja! Paši mači notika 15. aprīlī, un Latviju pārstāvēja trīs cilvēku delegācija.
   Nedaudz par pašiem mačiem. Šie ir izteikti komercmači, kas Ukrainā ir ļoti populāri. Lai saprastu izmēru, mēs braucām uz finālu, bet pirms tam notika divi atlases turnīri. Katrā no šiem turnīriem piedalās 60 sportisti, no kuriem 50 sportisti tiek uz finālu. Finālā ir rezervētas 14 vietas ārzemniekiem. Šajā gadījumā finālā piedalījās trīs sprotisti no Latvijas, viens no Krievijas un divi no Baltkrievijas. Attiecīgi Ukraiņu sportisti bija pielaisti lielākā skaitā, lai finālā arī būtu 60 dalībnieki. Šie ir izteikti komercmači. Galvenie maču sponsori ir Ukrainā labi zināmais inventāra veikalu tīkls Ibis, kā arī Favorite un SV Lures. Jāsaka ka pienācīgi komercmačiem, bija plašs nodrošinājums ar dažādiem medijiem - daudz fotogrāfu, filmēšanas tehnikas. Un šis viss noteikti tiks realizēts īsfilmā par finālu. Starp citu sižeti tiks rādīti arī vietējā televīzijas kanālā, kurš ir veltīts copes tēmai. Lieki piebilst ka paši mači tika rīkoti ļoti profesionāli un par organizāciju nav iebildumi. Visi sportisti bija ļoti augsta līmeņa. Lielākā daļa no viņiem ir zināmi forelisti, bijuši dažādu maču laureāti, tai skaitā Troutmania. 
   Par pašu ūdenskrātuvi. Mači notika Белые камни atpūtas centrā. Šī ir liela izmēra zivjaudzētava, kuras teritorijā ir ierīkots speciāls dīķis konkrēti forelēm. Audzētavā, neskaitot varavīksnes foreles,
Treniņā gāja grūti...
tiek audzētas arī karpas, karūsas, amūri, sami, stores un līdakas, kā arī citas zivju sugas. Viss komplekss atrodas salīdzinoši tuvu no Kijevas centera, neizbraucot no pilsētas. Faktiski no mūsu apmešanās vietas, bija jābrauc ar auto apmēram 15-20 minūtes, kas nav daudz. Pats dīķis ir kvadrātveida formas, platības ziņā stipri lielāks par Voldemāra dīķi - apmēram 2 hektāri. Dīķa malām pāri, pa perimetru, ir koka laipa, līdz ar to sportisti atrodas uz šīs laipas, un faktiski ir virs ūdens. Zem šīs laipas uzreiz aiziet dziļums, tāpēc sākumā bija nedaudz nepierasti, ka forele var mierīgi paņemt šūpu no laipas apakšas. Dziļumi dīķī ir no 1.5 līdz 3 metriem, turklāt dziļums pakāpeniski sākas no krasta un ir salīdzinoši vienmērīgs. Lieki piebilst ka dīķī nav nekādi ķērāji vai akmeņi aiz kā aizķert šūpiņus. 
   Mačos tika saglabāts dueļu formāts starp sportistiem. Nianse tāda, ka pēc 10 minūtēm šeit ir obligāti jāmainās vietām. Sektori ir skaidri apzīmēti, kā arī ir skaidri norādītas puses - viena zilā otra sarkanā krāsā. Uz apmēram 3 sektoriem ir viens tiesnesis, plus visu vēro galvenais tiesnesis. Lieki piebilst ka noteikumus šeit ievēro ļoti strikti, un reti kad tiesnešiem ir jāaizrāda. Galvenokārt visi ievēro metienu precizitāti, un nemet autos. Ja ir iemests autā, sprotists pats uzreiz iztin ārā un veic
Man tikai četras zivis...
nākošo metienu. Zivs uztveršana arī notiek pēc noteikumiem, tāpat kā atbrīvošana. Šajos mačos drīkstēja ķert tikai un vienīgi ar šūpiņiem. Jāsaka ka šāds formāts man visvairāk patīk, ja vēl varētu izmantot voblerus, vispār būtu priecīgs. Katrs duelis ilgst 20 minūtes, un jāsaka ka laiks skrien ļoti ātri. Viss notiek intensīvi, un katra kļūda beidzas gana sāpīgi. Pēc pirmājiem četriem dueļiem ir pātraukums, lai var paspēt pārsieties, pārdomāt taktiku. Pēc šiem 8 dueļiem notiek fināls, starp astoņiem labākajiem sportistiem, un šādā veidā tiek noskaidrots maču uzvarētājs. Vēl nianse, ka zivis neskaita sportisti, respektīvi tuvākais tiesnesis atzīmē katra sportista noķerto zivju skaitu. Šāda sistēma man patīk, jo tad starp dueļiem nav laiks jātērē kartiņais aizpildīšanai, bet gan uzreiz var doties uz nākošo sektoru, un mainīt mānekļus.
   Dīķos dzīvo liels skaits foreļu. Zivju skaits tiek regulāri papildināts. Uz šiem mačiem tika ielaistas papildus zivis, turklāt tas tika darīts apmēram 30 minūtes pirms mačiem. Pats ielaišanas process ir
Izlozēju 26 numuru, un zemāk mani sektori
sekojošs - plosts tiek vilkts pa diagonāli, un no šī plosta tiek laistas iekšā zivis. Pauzē, pēc četriem iegājieniem, tiek ielaists vēl neliels skaits zivju, šādā pašā veidā. Un pirms fināliem, gar fināla sektoriem, tiek ielaistas foreles pa taisno no uztveramajiem tīkliņiem. Šādā veidā arī finālā sportisti ķer zivis. Kopumā uz mačiem tika ielaistas pāri pa 1000 astēm, no kurām šajos mačos noķēra 813 zivis. Zivs izmmērs ir dažāds. Laistas tika gan mazākas ap 300 gramu smagas zivis, gan arī foreles virs 500 gramiem. Bet dīķī jau dzīvoja daudzas stipri virs 1 kg un pat virs 2 un 3kg foreles. Attiecīgi ne vienmēr bija viegli izvilkt zivi laukā.
   Ukrainā ieradāmies ar avio reisu no Viļņas. Jāsaka ka šis ir ļoti ērts un arī salīdzinoši lēts veids kā tikt uz Kijevu. No rīta, pēc ielidošanas, apmešanās, devāmies uz dīķi, lai kaut nedaudz patrenētos un saprastu, kas patīk forelei. Jāsaka ka laiks bija mainīgs, ik pa laikam uznāca lietus šaltis, kā arī pūta vējš. Tiesa saule arī iznāca no mākoņiem. Nolēmām sadalīt visus šūpus pa svara kategorijām, un katrs strādāt ar konkrētiem svariem, lai ātrāk varētu saprast, kas forelei patīk. Jāsaka ka zivs bija ļoti neaktīva. Pat vietējie sportisti ar grūtībām dabūja foreles uz šūpiem. Tie kam nervi neturēja ņēma talkā silikona mānekļus un sportoja uz nebēdu. Mēs cītīgi turpinājām strādāt ar šūpiem. Pēc vairākām stundām rezulāts nebija
Titulēts ukraiņu sportists Дмитрий Ильинский
iepriecinošs, bet no mums trijiem es noķēru vienīgās četras foreles, un jutu vēl vairākas copes. Un tas viss uz smagiem šūpiem, virs 3 gramu svarā. Kristiānam un Anatolijam tikai pāris copes. Būdami noguruši devāmies salīdzinoši ātri uz apmeršanās vietu, lai varētu gan aptūsties, gan gatavoties startam. Vakarā rūpīgi pārsienam auklas, kārtojam šūpus un starta komplektus. 
   Uz Ukrainu ņēmu līdzi trīs spiningus - Yamaga Blanks Blue Current BLC-68II, Rodio Craft 999.9 Meister 64UL un Maximus Midori MSESM-62SUL. Uz spolēm tinu virsū pīto auklu, Sunline Small Game PE HG 0.2 izmērā. Par pavadu materiālu izmantoju Sunline Tornado V Plus fluorokarbonu 4lb.  Nolēmu neiespringt uz plānākām auklām, par cik zivs var būt liela un nāksies veikt salīdzinoši ātru izvadīšanu. No šūpiem man bija skaidrs ka galvenokārt likme jāliek uz smagākiem. Starta komplektā izvēlējos gan 3gr Antem Dohna, gan manus mīļos Forest PAL 3.8 un 2.5 gramus smagos, MIU 2.8 un 3.5 gr. Protams rezervē liekot vēl čupu ar smagajiem šūpiem. Startā liku gan 3.8, gan 3, gan 2.5gr mānekļus, lai ātri varētu saprast zivs aktivitāti. Krāsu ziņā izvēlējos spilgots, spožos toņus. 
   Mači sākās salīdzinoši agri. No 6:30 sākas reģistrācija, pēc tam oficiāla atklāšana un pirmie dueļi sākas 7:40. Reģistrācija un izloze notiek ļoti ātri. Uz galda ir jau sagatavotas kartiņas ar dalībnieka
Latvieši Ukrainā :)
numuru, sektoriem un atzīmi kurā pusē dalībnieks sāk dueli - kreisā vai labā. Es sev izlozēju 26 kārtas numuru. Pēc tam nelielas uzkodas pirms mačiem, aprunāšanās ar citiem sportistiem, fotogrāfēšanas un nervozēšana. Jāsaka ka pirms šiem mačiem man nebija sevišķi liels uztraukums, jo galvenokārt braucu pēc pieredzes, saprast, kā šāda tipa mači notiek citās valstīs. 
   Pirmā tūre pret Ukraiņu sportistu Юрий Орлов. Pirmos metienus veicu ar PAL 2.5 grami rozā krāsā. Dīķis ir liels, tāpēc droši var veikt tālu metienu. Vējš ir tieši sejā, kas nedaudz traucē, bet neko darīt - šūpi arī ir smagi. Gremdēju šūpu un vidējā tempā tinu auklu. Nav copes. Izdaru atkārtotu metienu. Šoreiz jau negremdēju, un pirmā cope. Zivs galā, un veiksmīgi uztveramajā. 1:0. Nolemju mainīt uz Dohna 3gr. Metiens jūtu mazu kontaktu, pārmetu ir galā. Pusceļā gan nokratās zivs. Pēc mirkļa otrs sportists izvelk zivi uz spilgti zaļa šūpa. Turpinu ar Dohna. Metiens - ir zivs, atkal veiksmīgi noparkota. 2:1. Pēc mirkļa jau 2:2. Lieku rozā PAL. Atkal zivs - 3:2. Nākošais metiens viens kontakts. Pretiniekam zivs, bet aiziet. Atkal metiens, netālu no krasta zonas, zivs, ātri ievadu uztveramajā. 4:2. Pretinieks uzreiz atbild 4:3. Uz PAL klusums. Maināmies pusēm. Pretinieks maina šūpu un zivs galā - 4:4. Lieku Dohnu - otrajā metienā atbildu 5:4. Pēc brīža pretinieks izlīdzina 5:5. Turpinu ar Dohna, jo ir kontakti, bet zvis nesēžas virsū. Pēc brīža zivs un atkal aiziet. Nedaudz nervozēju, jo duelim tūlīt jābeidzas. Un jā tiesnesis saka ka pēdējā minūte. Man zivs, un atkal nokratās, un viss... Duelis beidzas neizšķirti 5:5 un katram pa 1.5 punktiem. Jāsaka ka spraiga cīņa, sen tāda nav bijusi. Abi bijām malači, abiem bija iespēja uzvarēt. Beigās izrādījās ka konkrētajā krastā šī laikam bija skatāmākā cīņa, jo aiz mūsu mugurām pulcējās krietns skatītaju skaits, ko procesa gaitā nemaz neievērojām! Paspiežam rokas un ejam tālāk.
   Otrais duelis, pāris sektorus uz kreiso pusi. Nolemju turpināt ar Dohna un PAL, mainu tikai MIU uz citas krāsas - spilgti zaļu. Pēc starta veicus metienus. Jāsaka ka nejūtu kontaktus. Mainu uz PAL, joprojām nav ne pieskāriena. Apkārt esošajos sektoros tiek vilktas zivis. Nesaprotu kas par vainu.
Mainu gan ietīšanas ātrumu, gan ietvičoju šūpiņu. Gremdēju šūpiņu, mainu darba horizontus, bet nekā. Pretiniekam zivs. Lieku lietā MIU, atkal nekas nenotiek. Ņemu Dohna un ir pirmā zivs. 1:1 izlīdzināts rezultāts. Turpinu ar Dohna, ietvičoju šūpu, bet nekā. Mainamies pusēm, un turpinu strādāt, mainīt krāsas uz nedaudz mierīgākām, matētām. Pirms pēdējās minūtes pretinieks izvelk zivi un viss - 2:1 zaudēju. Mans pirmais un pēdējais zaudējums šajā turnīrā.
   Trešais duelis dīķa sānos. Nu jau vējš ir nevis sejā bet no sāniem. Pretinieks - Александр Фролов. Beigās uzzinu ka šis sportists ir rudens sesijas trešās vietas ieguvējs. Dohna atstāju, bet abus pārējos šūpus mainu uz Rodio Craft Jekyll 3.4 gramus smagu, oranžu šūpu un River Old Satellite Super Vespa 3.2 grami sarkani-zeltainā krāsā. Pirmie metieni nekā. Cītīgi mainu dažādus horizontus, un tieku pie pirmajām copēm. Forele ļoti vārgi pieskaras šūpiem. Par to jau runāja sportisti piektdien. Šī vispār bija mana baža, un biju prātojis, ka varbūt būtu prātīgāk likt vienu komplektu ar neilonu. Vēlāk gan izrādījās ka arī neilons nepalīdzētu. Pēc brīža pretiniekam zivs. Bet aiziet. Man zivs izskrien no pašas laipas apakšas, nepaspēju picirst un uztvert. Pēc mirkļa, dabonu copi un ir, 1:0, Jekyll nostrādā. Turpinu presēt, oranži-rozā Dohna vietā lieku mazāku, zeltainu. Nav kontakti. Tāpat mainu Vespa uz spilgti dzltenu MIU. Pēc maiņas nejūtot ne copi, izlemju likt Lucky John 3.5 gramus smago EOS, kurš ir man jau iepriekš atnesis zivis. Cope, bet nekā, zivs nokratās. Un tūlīt jau beigu signāls, uzvara 1:0. 3 punkti mani, bet jāsaka ka neesmu sevišķi priecīgs, jo bija daudz izdevības uzlabot rezultātu.
   Pavirzos vēl pa pāris sektoriem. Mainu Lucky John uz lielo 3.8 PAL oranžu ar zeltu, Jekyll vietā rozīgo Dohna un MIU vietā 2.5gr dzeltenīgo PAL. Sākas duelis. Pirmie metieni un vairākas copes.
Skaidri atzīmēti sektori, un puses - labā un kreisā.
Izskatās ka oranžais PAL patīk. Bet nav pārliecība. Nolemju veikt tuvākus metienus. Pretinieks acīm redzot strādā ar vieglāku šūpu un met tuvā distancē. Izskatās ka cer ka forele izskries no laipas apakšas. Nav kontakti. Atceros par 3gr oranžu Dohna. Lieku virsū. Pie ietīšanas ik pa laikam ietvičoju šūpu, ir zivs. Izvelku un 1:0. Mainamies. Pretinieks maina uz spilgti zaļu šupu un ir zivs, bet nokratās. Varētu teikt ka paveicās. Vairāk man ne kontaktu, un apkārt arī nekas dižs nenotiek. Duelis beidzas un 3 punkti mani.
   Lielais pārtraukums. Es izeju ar 7.5 punktiem, kas nav slikti, bet daudziem ir tāds rezultāts. Kristiānam arī ir 7.5 punkti, Anatolijam mazāk - nu nesanāk sataustīt pavedienu. Iekožam, pārsienamies, izrunājam ko un kā darīt. Svaiga zivs tiek pielaista klāt, līdz ar ko nolemju vienam spiningam atstāt spilgtu Dohna, otram mazāku Dohna, tumšāku un trešam klasisko Masakuroto 2.2 grami, tā sauktajā semačkas krāsā.
   Pirmais iegājiens. Jāsaka ka vissāpīgākais. Starts bez kontaktiem. Blakus krastā zivs tiek vilkta, viss notiek. Mūsu sektorā klusums. Mainu šūpus, horizontus, ietīšanas ātrumus. Jāpiebilst, ka šajā vietā
dienu iepriekš, tieši trenējāmies. Pretiniekam zivs, bet nopurinās. Turpinu mainīt šūpus, lieku virsū smilšu krāsas PAL 2.5. Ir zivs, bet nokratās. Žēl. Puslaiks, mainamies vietām. Lieku lietā vieglu Dohna, GL krāsā, zeltainu. Ir zivs. Velku uzmanīgi, bez asām kustībām. Uztveramais jau rokā, zivs redzama, un viss... zivs aiziet, burtiski 15 cm no uztveramā. Ļoti sāpīgi. Nedaudz nošļuku. Bet neko turpinam un bez rezultātiem - 0:0 un katram pa 1 punktam.
   Savācos un nākošais duelis pret Виталий Мельник. Mainu šūpus uz diviem PAL 2.5 grami un atstāju Dohna. Pirmie metieni - bez pieskāriena. Sektors ir dīķa otrā malā, vējš no muguras. Jāsaka ka saule sāk stipri sildīt, paliek pat karsti. Pēc brīža uz PAL ar oranžām malām man zivs. 1:0. Nepaiet ne
pāris minūtes ka pretiniekam zivs - 1:1. Mainu uz smilškrāsas PAL, un pēc brīža atbilde 2:1. Pēc tam klusums. Mainamies vietām, un pretiniekam zivs 2:2. Neilgi pēc tam finišs. Rezultatīvs neizšķirts un katram pa 1.5 punktiem.
   Pavirzos vēl pāris sektorus uz sāniem. Nolemju šūpus nemainīt. Pātraukumā runāju ar sportistiem, un ienācās informācija ka konkrētais dīķa krasts, kurā šobrīd ir tieši sektors ir seklāks, un ka zivs mīl atrasties ļoti tuvā distancē. Atceroties šo, turu gatavībā vieglos šūpus 1.4 un 1.8 gramu amplitūdās. Turklāt man ir malējas sektors stūri, nav ļoti ērti veikt metienus, jo faktiski tālā distancē metiens var pārklāties ar otrā stūra sektorā esošā sprotista metienu. Godīgi sakot ne copes. Pilnīgi ne pieskāriena. Paspēju nomainīt jau ap 5-6 dažādiem šūpiem, bet nekā. Mainamies pusēm, un nekas nenotiek. Iekrīt man acīs spilgti dzeltens SV Koketka, ar melnu dibendaļu. Izdaru metienus un ir - zivs mana. 1:0. Tā arī beidzas duelis. Rezultāts galīgi nestabils un nekāds, bet tomēr 3 punkti mani.
   Pēdējais duelis. Jāska šis noteikti bija visnerezultatīvākais. Man bija tikai divas copes, pretiniekam četras. Mainīju dažādus šūpus. Beigās jau strādāju ar 1.2 gramiem, melnā krāsā. Bet nekā. Duelis beidzas 0:0 un katram pa 1 punktam. Galīgi nevarēju saprast zivi.
   Mačiem beidzoties, apmēram piemetu ka finālā noteikti neviens no mums nav ticis, bet ne viss ir tik
Ļoti draudzīga atmosfēra, bet tomēr sacensība ir jūtama :)
slikti. Kristiāns finišē ar 9 punktiem, 11 zivīm un ieņem 45 vietu. Anatlojiam gāja smagi, 5 punkti, 11 zivis un 60 vieta, man vislabāk - 14 punkti, 11 zivis un 12 vieta. Par šādu rezultātu esmu ļoti apmierināts! Esmu visaugstāk no ārzemju sprotistiem, un kopumā ja ņem vērā ka piedalījās 60 sportistu - rezultāts ir tiešām labs. Kā parasti izrādījās ka man līdz finālam pietrūka 2.5 punkti. Bet ko tur - nav ko domāt kā būtu ja būtu! Esmu ļoti apmierināts ar savu rezultātu. Fināli bija ļoti aizraujoši. Varēja redzēt cik ļoti sportisti ir uzvilkti. Katra kļūda bija redzama. Attiecīgi arī šūpi tika norauti, auklas pinās, un viss ļoti ātri mainijās. Ļoti interesanti! Ceru ka pie mums arī tiks ieviesta finālu sistēama. Pēc mačiem - pusdienu daļa, oficiālā ceramonija, apbalvošana, pateicības un intervijas.
   Personīgi man šie bija ļoti labi mači. Galvenokārt pieredzes ziņā. Ukraiņu dīķis stipri atšķiras no mūsu ūdeņiem, ir daudz jaunas informācijas uzzināts. Šī bija vērtīga pieredze, un protams, ceru ka tas palīdzēs arī man Latvijas ūdeņos. Liels paldies par uzaicinājumu, paldies Дмитрий Ильинский, par vadāšanu, palīdzību uz vietas. Paldies Vladimir Sviridenko un Taras Rychka par lielisku svētku organizēšanu. Paldies eBoat par atbalstīšanu. Paldies visiem kas palika mājās Lieldienu laikā un mūs atbalstīja. Mājās atgriezāmies noguruši, bet gandarīti, un protams, domās jau gatavojāmies pirmajam Latvijas Čempionātam dīķos. Kad rakstu šo postu, čempionāts ir aizvadīts, attiecīgi atskaite arī drīzumā taps.


trešdiena, 2017. gada 12. aprīlis

Fox Tarvel cup 2017

Pirmie nopietnie ši gada mači. Pēc iepriekšējās sezonas, loģisks turpinājums bija šogad rīkot šadus pašus mačus, turklāt tika nolemts saglabāt iepriekšējo formātu - ķert drīkst tikai uz šūpiņiem un vobleriem. Sacensību vieta - Voldemāra dīķi. Nedēļu pirms tika ielaiztas svaigas zivis dīķos, un varēja sākties treniņi. Kā ierasts tūlīt pēc zivs ielaišanas forele ir aktīva. Līdz ar ko varēja saprast kaut nedaudz kādi šūpi forelei patīk labāk, kādas krāsas. Bet protams, pa nedēļu zivs uzvedība mainījas. Patiesībā jau pāris dienu laikā lielākā daļa zivju bija dabūjusi āķi mutē, līdz ar ko palika stipri vien pasīva. 
   Arī šogad pieteicās kupls pulks sportistu - 37 sportisti! Turklāt liels prieks bija par daudzajām jaunajām sejām. Tātad šis copes veids ir aktuāls, un saistošs. Piedalījās arī krietns skaits ar viesiem no Lietuvas, arī jau zināmi cilvēk no pagājušā gada kā arī Pasaules čempioni. Cilvēku skaita dēļ visi sportisti tika sadalīti divās daļās - sarkanajā krastā un zilajā krastā. Attiecīgi formāts pieļāva, ka no katra krasta pa četriem sportistiem tiek uz finālu. Kopā bija 8 dueļi, katrs pa 20 minūtēm, starp kurām 10 minūšu pauze. Pēc tam astoņiem labākajiem sportistiem fināls, un tad jau arī tiek noskaidrots uzvarētājs. Maču dienā bija pietiekami vējains, lai gan saule arī parādījās un sildīja. Dienu pirms mačiem tika pielaista klāt vēl forele, kopumā lai palielinātu zivju koncentrāciju. Interesanti, ka pēc maču rezultātu apkopošanas, abos krastos tika noķertas praktiski vienāda skaita zivis. Vēl atsevišķi ir jāatzīmē lieliskā maču organizācijai. Lai arī pašiem organizatoriem bija ko noskrieties, bet paši mači noritēja gludi un bez problēmām. Ļoti ātra izloze, skaistas iegājienu lapiņas, un viss ļoti skaidri norunāts! Manuprāt Latvijas Čempionāts būs ļoti augstā līmenī!
   Tātad es izlozēju numuru 4 un pēc neilga laika dodos uz savu zilo krastu. Pirmais pretinieks sportists no Lietuvas - Zilvinas Zalenas, ar kuru sākām arī iepriekšējā gada Fox kausu. Toreiz es zaudēju rezultatīvā cīņā. Mums ir otrais sektors, tuvāk tīklam. Pāris vārdi par manis izvēlēto
inventāru. Nolēmu startēt ar četriem komplektiem - Yamaga Blanks Blue Current 68II - šis faktiski bija mans pamat spinings. Pietiekami jaudīgs, lai ātri izvilktu rupjāku zivi, tai pat laikā var strādāt arī ar viegliem šūpiem. Kā otrais man bija Favorite Arena 682SUL. Arena ir jau specializēts dīķu copes spinings, ar paraboliskas akcijas blanku. Attiecīgi spinings met ļoti labi, un lieliski tur zivi. Kā trešais man bija Maximus Midori MSESM62SUL - nedaudz jau stingrāks, bet ar to arī labs. Un pēdējais tuvākai distancei Maximus Midori MSESM60XUL. Auklas izmantoju tikai pītās ar fluorokarbona pavadām. Pamatā lietoju Sunline Small Game PE HG 0.2 un Sunline V-Plus 4lb fluorokarbonu. Bet nu atpakaļ pie dueļa. Sāku ar saviem mīļajiem Forest PAL 2.5 spilgti rozā krāsā ar dzeltenīgu maliņu. Pirmie pāris metieni - ne pieskāriena. Vairāk mēģinu strādāt gar grunti. Pēc brīža lietuvietim zivs, un jau 1:0. Dodu pēdējo iespēju PAL un tas nostrādā arī zivs man - 1:1. Mainu nost šūpu uz citas krāsas PAL 2.5gr. Pa to laiku, kaimiņu sektorā iet karsti - lietuvietis jau pogā pēc skaita 5 foreli! Pamanu ka viņš strādā ar dzeltenu PAL šūpu. Mēģinu vēl trīs dažādas krāsas, nekā. Mainu nost uz PAL, tikai tādā bālganā smilšu krāsā, ar spīguļiem, un parādās pāris copes. Tiesa laiks jau beidzies. Rezultātā - paliekam pie neizšķirta un katram pa 1.5 punktiem.
   Otrais duelis ar Edgaru Tomani. Ar šo sportistu nebiju iepriekš ticies, tāpēc grūtāk saprast, kas un kā. Sāku ar oranžo šūpi Antem Bux 2.5gr, bet bez piesitiena. Pēc tam turpināju ar kompaktiem
Jaunais Shimano XEFO kostīms lielisks starpsezonām, un GoreTex nekad
neliek vilties!
šūpiem, bet smagiem, Forest Mebius 2.4gr. Pirmās copes. Nolemju turpināt, lieku virsū Rodio Craft Cha Cha 2.8gr, tumšu, vēl copes. Bet zivs nav. Turpinu ar PAL 2.5 bālganā krāsā. Lēni gar pašu grunti strādāju un ir! 1:0. Pretinieks aktīvi maina šūpus. Pāreju tomēr uz spilgtākiem - lietā tiek laisti gan PAL sarkanīgie, gan zaļie. Pēc brīža pretiniekam zivs. 1:1. Puslaikā maināmies pusēm un turpinām. Man vēl pāris copes, bet neizdoas piemānīt zivi uz āķa. Pretiniekam cope un zivs, bet pusceļā nokratās. Šoreiz duēlis beidzas ar neizšķirtu un 1.5 punktiem, bet nu pāris taktiskās kļūdas mani gandrīz iegāza...
   Trešais duelis. Sektorā esmu viens, par cik bija nepāra skaits dalībnieku. Attiecīgi sacenšos ar sportistu no sevis pa labi, šajā gadījumā lietuvieti Rytis. Sāku tomēr ar smagiem šūpiem. PAL 3.8 grami tiek kabināts Yamaga galā un mests tālu prom. Bez copes. Mainu uz vieglākiem, bet vējš ir stiprs un metieni nav tik tāli cik gribētos. Cerība bija uz Mukai Looper 1.8 grami, bet ar metienu nav labi. Lieku galā Nories Rooney 1.8 grami, šūps ir biezāks un biki labāk lido. Un ir! Zivs galā un veiksmīgi ievadīta uztveramajā. 1:0. Pēc tam turpinu ar River Old Vespa 1.8 grami, Antem Dohna Hyper flash 1.7 grami, bet bez rezultātiem. Mačs beidzas ar manu uzvaru - 3 punkti.
   Ceturtais duelis, pirms pārtraukuma ar Tomu Elnioni. Toms ir lielisks spiningošanā no krasta! Būs grūti. Sāku tomēr ar smagajiem 2.5 grami. Mēģinu vairāk strādāt uz ūdens vidusslāni. Dažas vārgas copes. Velku ārā voblerus. Lieku gan Mukai Zanmu DR versiju, gan Full Spec bet nekā - ne
Kaujas arsenāls gatavībā :) Man joprojām šāda tipa
somas liekas ļoti ērtas.
piesitiena. Nolemju atgriezties pie vecām vērtībām un PAL 2.5 smilšu krāsas, pie ātras ietīšanas, dod man zivi. Forele veic vienu sveci, un es jūtu ka iet uz vēl ienu, dzēšu, bet neveiksmīgi - šūps tiek izrauts zivij no mutes... Diemžēl... Mačs beidzas ar bezzivju neizšķirtu, attiecīgi pa 1 punktam.
   Pēc pirmajiem iegājieniem izeju ar 7 punktiem, kas nemaz nav slikts rezultāts. Dažādi viedokļi no sportistiem, dažādas domas. Pēc gardās zivju zupas, pārsienos, apdomāju stratēģiju, ko mainīt un kā.
   Piektais duēlis lietuvieti Ryti. Šajos mačos mums tradīcija - jau vismaz trīs dueļos, Rytis man ir pie labā sāna, bet blakus sektorā :) Nu tad šoreiz kopā vienā! Sāku ar daudz kompaktākiem šūpiem Timon T-Grovel 2gr, Timon Quattro Spoon 2.4gr, River Old M. Vespa 1.2, Forest Chaser 1.2 un SV Lures Koketka 2 grami. Bet neviena cope nebija, visa dueļa laikā! Turklāt ne tikai man, bet arī kolēģim! Jāsaka ka šis bija sliktākais duēlis... Nesapratu uz ko pārorientēties, jo faktiski sistēma īsti nebija. Izejam pa nullēm un pa 1 punktam katram.
   Sestais duelis ar Vladimiru Žilinski. Mazajos Vangažu mačos jau spēkojāmies, toreiz veiksme bija manā pusē. Pirms starta pārorientējos uz smagākiem, un lielākiem šūpiem - PAL 3.8, Antem Dohna 3gr, Forest MIU 3 gr un Smith Pure 3.5 grami. Pēc pāris metieniem jūtu pirmos kontaktus. Copes ir tālu no krasta, un galīgi nekādas. Sāku pāriet uz vieglakiem 2.5 un 2.4 gramu šūpiem, bet bez kontaktiem. Vladimirs arī pamatā strādā ar smagajiem šūpiem. Arī šis duelis beidzas ar 0:0 un katram pa 1 punktam.
   Septītais duelis ar Renāru Plūmi. Esam 1 sektorā, pie tīkla. Man tīri psiholoģiski, liekas ka šis ir labākais sektors, ar lielāku zivs aktivitāti. Līdz ar ko lieku divus 2.5 gramu spilgtos šūpus, vienu 1.8 grami Looper un vienu T-Grovel 2 grami, melnu, ar baltiem akcentiem. Uz spīdīgajiem copes nav. Mēģinu vadīt gan augstāk, gan tuvāk gruntij, bet nekā. Pāreju uz vieglākiem. Renāram zivs, bet
Radošā nekārtība :) Maču laikā šūpiņi tiek mainīti daudz un bieži.
netiek izvilkta. Vēl man iespēja ir. Ir mazi piesitieni, bet zivs nesēžas galā. Pēc brīža ievēroju ka bakus sektorā Tomam zivs, un tūlīt jau tiesnesis saka ka palikusi minūte. Strādāju ar tumšo T-grovel. Un ir! Forele galā. Bremzi piegriežu, Stella kauc un mēģinu pēc iespējas ātrāk izvadīt foreli. Zivs patrāpījusies liela. Un diemžēl zivs tiek ievadīta uztveramajā tūlīt pēc svilpes signāla... Pēc noteikumiem šī zivs man neskaitās, un tādejādi, nedabonu 3 punktus. Kā vēlāk noskaidrojās faktiski šie punkti man bija izšķirošie, lai tiktu finālā, un no zilā krasta mačus beigtu ar 2 vai 3 vietu... Bet nu iespēja bija... Katram pa 1 punktam un dodos uz pēdējo dueli.
   Astotais duelis ar Māri Rublānu. Spēcīgs sportists. Sāku ar diviem PAL un otri divi šūpi - kompaktie T-grovel. Pēc pāris metieniem ne pieskāriena. Mainu spiningus, bet nekā. Mārim zivs, bet izrādās ka forele ir aizķerta un nevar tikt ieskaitīta. Pāreju uz Rooney 1.8 un Vespa 1.8. Abi divi šūpi ar vienu pusi tumšu otru spilgtu. Parādās pirmie piesitieni. Mārim arī copes, bet bez realizācijas. Un tā arī duelis beidzas - abiem pa 1 punktam.
   Rezultātā pēc otrā puslaika, esmu salasījis tikai 4 punktus, kas kopsummā man dod 11 punktus. Protams, nepietiek līdz finālam. Finālā vajadzēja vismaz 13 punktus, un iespēja man bija. Noteikti jāatzīmē, ka pati fināla procedūra ir ļoti aizraujoša. Latvijā šādā veidā uzvarētāji tika noskaidroti pirmo reizi. Manuprāt ļoti labs formāts, un sportistiem pie tāda ir jāpierod!
   Šonedēļ dodamies uz Ukrainu, Troutmania mačiem. Šie ir ļoti lieli komercmači, kur ķert drīkst tikai un vienīgi ar šūpiņiem. Būs interesanti! Ukraiņu sportistiem ir veselas divas atlases kārtas, un pēc tam tikai fināls. Ārzemju sprotistiem tika atvēlēts limitēts skaits vietu finālā. Spēkosimies kopā ar labākajiem, un cerams rezultāts būs labs!
   Nu jau pēc nedaudz vairāk kā nedēļas startēs Latvijas Čempionāts. Viss tiek organizēts, un rīkots, lai pirmais šāda veida čempionāts noritētu gludi un bez aizķeršanām. Attiecīgi gaidam visus skatītājus, interesentus atbalstīt un vērot klātienē šos mačus!
   Par Fox Travel cup, vēlreiz paldies organizatoriem, un noteikti ceru ka būs šiem mačiem rudens posms!


Šūpiņi dienasgaismā
Un UV staros



ceturtdiena, 2017. gada 6. aprīlis

Dīķu trakums

Pēdējā laikā viss man brīvais laiks aiziet copei dīķos, kā arī aktīvai gatavošanās startiem Latvijas Čempionātā, kā arī braucienam uz Ukrainu, uz Troutmania mačiem. Dīķu copes tēma uzņem ar vien lielākus apgriezienus, un ir liels prieks ka ar vien vairāk cilvēku iesaistās šajā kustībā, un ka ar vien vairāk copmaņu brauc uz dīķiem ar domu noķert foreles. Par pašu Latvijas Čempionātu, ir liels prieks un liels paldies organizatoriem - darbs nav viegls. Bet jau tagad ir skaidrs ka šis čempionāts noteikti būs jūtams makšķerēšanas sporta aprindās, un ne tikai. Kā jau minēju, ir jāsaprot ka šādus mačus organizēt aizņem daudz laika, un arī resursu. Vēl noteikti gribu atzīmēt, ka ir ļoti patīkami ka daudz kas tiek darīts iesaistot sportistus, kaut vai tāda lieta kā nolikuma apspriešana. 
   Iepriekšējās nedēļās, par ieradumu jau bija iknedēļas mazo maču rīkošana dīķos, parasti Vangažu. Jāsaka ka pat uz šādiem mačiem, caur facebook organizētiem, atsaucās gana daudz sportistu. Bija arī tādi, kas pirmo reizi startē dīķos, bet kuru progresu jau var redzēt pat pēc nedēļas. Katrā ziņā šis ir rādītājs, ka dīķu cope kā tāda ir interesanta, turklāt jau tīri no sportiskā viedokļa. Lieki piebilst, ka pat šādos mačos, kas varbūt nav tik svarīgi, azarts sit augstu vilni, un te neviens negrib piekāpties. Tas viss tikai sagatavo sportistu lielākiem mačiem, un palīdz uzkrāt pieredzi. Faktiski katrs zaudējums, vai uzvara, katra atrastā pareizā pieeja forelei, vai pareizais māneklis ir jau sava veida ieguvums, uzvara. Tāpēc vēlreiz atkārtošos - mači bija azartiski un intriģējoši.
   Parīt, 8. aprīlī, startēs pirmie mači, kas ir gan pienācīgi organizēti, gan ar visiem kausiem un medaļām - Fox Travel cup. Mači notiks Voldemāra dīķos, Tomē. Noteikti jāatzīmē, arī pašu dīķu saimnieka pretimnākšana. Gan draudzīgie noteikumi, tīri no finansiālas puses, treniņiem, gan arī tas ka ir piestrādāts pie dīķa sakārtošanas un infrastruktūras labiekārtošanas. Visas šīs lietas, tikai un vienīgi palielina gan gribēšanu, gan arī varēšanu braukt gan trenēties, gan piedalīties mačos. Fox mači notiks pēc nedaudz uzlabota Latvijas Čempionāta nolikuma, kurā galvenie punkti ir palikuši tādi paši. Būs 10 dueļi, jeb iegājieni, katrs pa 20 minūtēm. Mānekļu ziņā šoreiz ir ierobežojumi - šūpiņi un vobleri. Personīgi man šāds formāts patīk vislabāk. Kaut kā gumijas dīķos man ne visai :) Pirms mačiem treniņi bija aizvadīti. Jāsaka ka ielaista ir visai liela zivs 500+ grami, bet cik zinu pirms mačiem laidīs vēl zivis, bet jau mazākas. Kopumā zivju blīvums būs labs - treniņā, iesākumā bija stipri daudz ko darboties, bet jau pēc pāris stundām aktivitāte mazinājās. Cik zinu tad nākošajā dienā zivs bija vēl negribīgāka. Bet tas nekas, šādos gadījumos varēs lieliski pierādīt kurš ir labākais, kurš spēs atkost, ko forele konkrēti grib, un kā rīkoties. Nevaru vien sagaidīt sestdienu :)
   Pēc tam mums ir brauciens uz Ukrainu, Troutmania mačiem. Uzaicinājums nāca no sportistiem, kas jau bija bijuši Ukrainas mačos, tiesa citos - Azura kausā, kurā kā zināms Latviešiem veicās stipri labi. Priekš manis šī būs lieliska pieredze. Troutmania faktiski ir komercmači, bet uz kuriem pretendē ļoti liels skaits sportistu. Faktiski ir divi atlases turnīri, un tikai pēc tam ir fināls. Finālā tika atvēlēts limitēts skaits vietu ārzemniekiem. Arī mums. Kopumā būs ļoti sīva konkurence, jo Ukrainā dīķu cope ir populāra, un sportistiem ir augsts līmenis. Formāts galvenokārt ietver sevī to, ka izmantot var tikai šūpiņus, pārējais viss ir līdzīgi kā Latvijas Čempionātā. Ļoti ceru ka godam varēsim pārstāvēt Latvijas vārdu!
   Nobeigumā gribu teikt, ka esmu ļoti priecīgs ka šis copes vieds attīstās. Pagaidām viss izskatās ļoti labi, un jau pēc divām nedēļām startēs pirmais Latvijas Čempionāta posms. Starp citu būs viesi no Krievijas, sportisti kuriem arī ir augsts sagatavošanās līmenis. Būs interesanti! Tagad ir jāturpina mainīt āķus vobleriem un šūpiņiem, un siet pavadas. Tiekamies dīķos!

piektdiena, 2017. gada 24. februāris

Turpinot par spolēm...

Steez Type-II Hi-Speed
Iepriekšējā postā minētie jaunumi nav vienīgie, kas mūs sagaidīs šajā gadā. Japāņi cītīgi strādā līdz ar ko copmanim būs arvien plašākas iespējas izvēlēties inventāru, šajā gadījumā spoles.
   Steez modeļu gammā, Daiwa ir prezentējusi bezinerces spoli, divas versijas. Steez jau labu laiku atpakaļ bija bezinerces variantā, un bija paredzēts basu ķeršanai. Jaunais modelis ir tieši tādiem pašiem mērķiem radīts. Uzreiz jāatzīmē, ka svars šīm spolēm ir ļoti viegls - 168 un 178 grami. Faktiski tas ir panākts izmantojot Zaion materiālu maksimāli daudz. Protams, uzreiz jāsaka ka šīs spoles nav paredzētas smagiem mānekļiem, spēka tehnikai. Abi modeļi ir 2500 izmērā. Bez Zaion materiāla, protams ir izmantotas ATD bremzes, un atvieglotais rotors. Modeļi ir divi - Type-I Hi-Speed un Type-II Hi-Speed. Type-I ir paredzēts ļoti plānām fluorokarbona auklām. Auklas kasetes diametrs ir 42mm. Spolei pārnesums - 5.6. Principā mūsu platuma grādos šai spolei redzu iespēju tikt izmantotai gan mikrodžigam, gan foreļu ķeršanai. Type-II modelim auklas kasete ir 48mm diametrā. Līdz ar ko aukla no šādas kasetes labāk slīd nost, un ar šo spoli var veikt tālus metienus. Japāņi iesaka šo modeli lietot mānekļiem, kuriem ir nepieciešams konstants auklas ietīšanas ātrums kombinēts ar rāvieniem. Principā šādi ir lielākā daļa no virsmas mānekļiem. Pārnesums ir 5.6 un ar vienu spoles roktura apgriezienu tiek ietīts 84 cm auklas. Spoles parādīsies pārdošanā no aprīļa, bet kā jau Steez to cena nebūs zema.
  
X-Fire
X-Fire ir Japāņu tirgum domāta vidējās klases spoļu sērija, copei jūrā. Šogad spole ir atjaunota, krāsu gamma ir palikusi tuvāka jūras tēmai - zila ar sudrabu. Sērijā ir pieejami trīs modeļi 2510PE-H, 2510RPE-H un 3012H. Faktiski izmēru dēļ mums šis modelis ir interesants. 2510RPE-H hibrīdizmērs lieliski der mūsu copes apstākļiem, un faktiski cenas dēļ, X-fire sanāk ļoti izdevīgs pirkums. Tehnoloģiski X-fire ir ieguvusi Mag Sealed gultņus, atviegloto rotoru, ATD bremzes un korpusu no Zaion materiāla. Principā standarta Daiwa tehnoloģiju paketi. Pieejama spole būs no jūnija mēneša. 
   Gekkabijin EX spoļu sērija ir paredzēta vieglajam rokfišam, jeb copei no krasta jūrā. Principā pēc mūsu saprašanas - mikrodžigs. Šīs spoles arī tika pamatā pirktas un izmantotas mikrodžigam. Šogad pienācis laiks atjaunot modeļus. Gekkabijin EX ir dārgākais modelis. Spole ir aprīkota ar visām Daiwa tehnoloģijām - Mag Sealed, Zaion, atvieglotu Air rotor rotoru un ATD bremzēm, kas ir īpaši svarīgi strādājot ar viegliem mānekļiem. Precīzais bremzes regulējums ļauj izbēgt no zivs noraušanās. Izmēru klāstā būs trīs
Gekkabijin EX
modeļi - 1003, 1003RH un 2004C. 1003 ir modelis paredzēts vismazākajām zivīm, 1003RH - modelis ir palielinātas jaudas, bet ar mazo rotoru. 2004C ir kompaktāka izmēra 2004 modelis. Visi modeļ ir viegli, svars ir no 165 līdz 175 gramiem. Tīri vizuāli spole izskatās krāšņi - sarkana ar zeltu. Cena jāsaka ka ir augsta - pie 60`000 jenām, kas faktiski ievieto šīs spoles augstā segmentā. Pirmie modeļi sāks parādīties ar aprīli. 
   Bet Gekkabijin tiek piedāvāts arī vidējā cenu kategorijā, un tas ir modelis Air. Tehnoloģiski - viss tas pats, pilna tehnoloģiju pakete - Mag Sealed, Zaion, ATD,Air rotor. Šai spolei tiek piedāvāti divi izmēri - 2002H un 2003. Pirmais modelis ir ar ļoti seklu auklas kaseti, faktiski paredzēts PE 0.2 auklām. Spole sver 175 gramus, kas nav daudz. 2003 ir ar nedaudz dziļāku kaseti, 0.3 auklām paredzēts. Svars ir tāds pats, bet
Gekkabijin Air
pārnesums zemāks - 4.8. Dizaina ziņā Gekkabijin ir palicis ierastos tumšos toņos. Šis modelis būs pieejams no maija mēneša.
   Vēl gribu pieminēt Exceler modeli, kas ir izteikta vidējā cenu klase. Spole ir ieguvusi Mag Sealed, ATD bremzes un atviegloto rotoru. Modeļu klāsts ir plašs - 2004 līdz 4000H izmēram. Exceler principā ir universāla spole, izvēloties pareizo modeli var copet uz nebēdu.
   Multu lauciņā ir vēl daži modeļi par ko gribu uzrakstīt. Pirmkārt jau Daiwa Z Black Ltd. Šī ir jauna paaudze leģendārajam Daiwa Z multam. Šis mults ir paredzēts smagiem mānekļiem, smagiem copes apstākļiem. Daiwa Z pat tika tirgota daudzus gadus Eiropas tirgū. Ar veco modeli man bija ļoti labas attiecības. Ar šo multu pat džerkoju ar mānekļiem līdz 100 gramiem. Spole lieliski kalpoja, nebija ne luftes, ne kādi traucējumi darbā. Z Black Ltd. ir uzlabota versija. Pirmkārt man patīk dizains - matēti melns. Ļoti askētisks bet elegants. Spolei ir 3D Mag Force tālmešanas sistēma, un atvieglota, no alumīnija sakausējuma, auklas kasete. Pašam multam visas daļas ir veidotas, ar domu lai ar spoli varētu darboties ar smagiem manekļiem. Korpuss
Z Black Ltd
ir no alumīnija sakausējuma, maksimāli maz atsevišķās daļas. Galvenie zobrati ir pastiprināti. Galvenā bremze ir ar speciālām
Exceler
karbona blīvēm, lai nodrošinātu precīzu bremzes darbību kā arī lai ūdens netiktu spolei iekšā. Auklas uzklājējs ir klasiskā tipa, jo T-Wing konstrukcija īsti neder smagiem mānekļiem. Toties pateicoties tam ka šī actiņa kustās daudz ātrāk, tiek novērsta problēma ar auklas pīšanos. It sevišķi aktuāli tas ir tiem, kas lieto fluorokarbonu. Spole ir 2020SH un 2020SH-L versijās. Z Black Ltd. sver 265 gramus, un multam ir 7.2 pārnesums. Multam ir norādīts drag 6 kg. Auklas kasete ir dziļa - PE 2 var ietīt 230 metrus. Šis rādītājs nevienmēr ir labs. Bekinga vietā es izvēlos tīt vēl resnāku pīto auklu PE 3. Daiwa Z Black Ltd. pieejamai vajadzētu būt pavisam drīz. Cena, protams, nav maza, bet manā skatījumā šis ir lielisks mults tieši smagām lietām.
   Steez A šī ir multu sērija, kas pirmkārt domāta Amerikas tirgum. Tehnloģiksi multam ir izmantota tā pati T-Wing sistēma, G1 materiāla atvieglotā auklas kasete, ATD bremzes un Mag Sealed tehnoloģija. Atšķirība ir tā ka šiet nav SV koncepta magnētiskās sistēmas. Tā vietā ir izmantota
Steez A
Magforce Z uzlabota sistēma, kurai pateicoties metiena attālums nedaudz palielinās. Man grūti teikt vai salīdzinot ar Steez SV metiens sanāk tālāks. Mults pieejams ar diviem pārnesumiem - 6.3 un 7.1. Dizaina ziņā Steez A ir līdzīgs Steez SV. Cena ir nedaudz zemāka, bet ne būtiski. Mults būs pieejams ar martu.
   Shimano saimē, bez jau minētājām spolēm, ir atjaunināta Ultegra sērija. Arī Shimano nu jau lielāko tiesu visiem modeļiem piedāvā gandrīz identiskas tehnoloģijas - Hagane materiāla galvenos zobratus, X-Ship tehnoloģiju, Coreprotect aizsardzību pret ūdens iekļūšanu korpusā un G Free body, kas nodrošina labāku spoles balansētību. Ultegra gadījumā visas šīs tehnoloģijas nu ir iedzīvinātas sērijā. Kā ierasts ir plaša izmēru gamma - no mazā 1000 līdz par C5000 izmēram.
   Nasci sērija arī ir ieguvusi jaununājumus. Dizaina ziņā Nasci izskatās krietni vien augstāka plaukta - melns ar zeltu manuprāt ir veiksmīgs risinājums. tehnoloģiski ir gan Hagane zobrati, gan X-Ship, gan Coreprotect. Arī Nasci modeļu gamma ir plaša, un katrs copmanis varēs izvēlēties piemērotu spoli.
   Exsence sērija, kas ir paredzēta copei jūrā, līdz ar ko modeļu gamma sastāv no izmēriem sākot ar
Ultegra C3000
3000. Spole ir veidota lai izturētu skarbus apstākļus. Hagane materiāla korpuss, un galvenie zobrati,
Nasci 2500
Micromodule tehnoloģija, kas padara spoles gaitu ļoti samtainu, X-Ship un jaunā X Protect sistēma, kas nodrošina pilnīgu aizsardzību no ūdens. X Protect tehnoloģija nu ir pieejama gan Twin Power XD gan Exsence. Bez šī visa spolei ir atvieglotais Magnumlite rotors, G Free body balanss, C14+ materiāla iestrādes svara samazināšanai. Principā mūsu apstākļos, Exsence ir lieliska spēka spole, tiesa cenu kategorija šai spolei ir stipri augsta. Vēl gribu atzīmēt dizainu - melni matēts ļoti piestāv!
   Shimano multu saimē piedāvā Scorpion BFS versiju. Iepriekšējā postā jau rakstīju par jauno Scorpion DC, tad lūk arī BFS versija ir nākusi klāt. Tiek piedāvāti divi modeļi ar 6.3 vai 8.2 pārnesumu. Tehnoloģiski šim Scorpion ir Hagane materiāla korpuss, X Ship tehnoloģija, S3D auklas kasete, kas pie metiena novērš auklas radīto vibrāciju, līdz ar ko palielinās metiena attālums. Lielākais jauninājums ir FTB (Finesse Tune Brake system) auklas kasete, un pašas bremzes. Kad mults tiek paredzēts darbam ar viegliem mānekļiem, lai šādus svarus mestu pietiekami tālu, auklas kasetei ir jābūt maksimāli vieglai, lai vieglāk grieztos, aukla tītos laukā un līdz ar ko metiens
Exsence C3000MHG
būtu tālāks. Šajā gadījumā Shimano FTB auklas kasetēm ir fiziski noņemts nost bremžu mehānisms, kas uzreiz padara kaseti daudz vieglāku. Kā apgalvo Shimano - FTB ir pati vieglākā kasete ko ražo Shimano. Viss bremžu mehānisms atrodas pašā multa korpusā. Multam ir magnētiskās bremzes. FTB varētu teikt ir tāds kā hibrīds starp magnētisko bremžu sistēmu un centrbēdzes kaseti.
   Otrs jaunums ir Calcutta Conquest BFS HG mults. Jaunajai Calcutta tiek piedāvāta arī BFS versija ar 6.8 pārnesumu. Tehnoloģiski - gan Hagane materiāla korpuss, S3D auklas kasete un jaunā FTB bremžu sistēma. Tāpat Calcutta BFS ir tikusi pie kompaktā korpusa, kas šo multu padara stipri mazāku. Cena šim multam ir augsta, bet domāju ka spole ir lieliska.
   Centrbēdzes bremžu cienītājiem, Shimano ir atjauninājis Chronarch MGL multu un nu šī spole ir ieguvusi jaunu auklas kaseti Magnumlite, kas ir veidota no sakausējuma, un ir palikusi būtiski vieglāka. S3D tehnoloģija novērš auklas un kasetes radītās vibrācijas. Tāpat šim multam ir uzlabota SVS Infinity bremžu sistēma, kas ļauj veikt tālākus metienus. Micromodule tehnoloģijas zobrati nodrošina samtainu gaitu. Korpuss multam ir no C14+
Scorpion BFS XG
materiāla, līdz ar ko spole ir viegla - 185 vai 190 grami. Šis noteikti nav mults smagām lietām, es teiktu ka līdz 20 gramiem var šo mierīgi izmantot. Chronarch MGL tiek piedāvāts ar trīs dažādiem pārnesumiem - 6.2, 7.1 un 8.1.
   Exsence DC, vecā versija man ļoti patika. Vēl joprojām uzskatu ka šis ir ļoti labs mults pa adekvātu cenu. Japāņu izsolēs var iegādāties veco modeli, mazlietotu par pieņemamu cenu. Bet laiks iet uz priekšu un ir klāt jaunais modelis Exsence DC. Jaunums, protams ir jaunā DC 4x8 sistēma, kuru aprakstīju iepriekšējā postā. Faktiski šī sistēma dod iespēju ļoti precīzi regulēt bremzes, un konkrētiem apstākļiem izvēlēties konkrētu iestatījumu. No jaunām lietām, Exsence DC nu ir Hagane materiāla korpuss, Micromodule galvenie zobrati, X Ship tehnoloģija paliek, S3D
Calcutta Conquest BFS HG
auklas kasete, kas samazina vibrāciju, Silenttline tehnoloģija, kas pie ātras auklas ietīšanas novērš gan skaņu gan vibrāciju. Jaunums ir arī Exciting drag sound, kas ir jau labi zināmais tarkšķis, kad aukla tiek tīta laukā. Respektīvi šai tehnoloģijai palīdzot var precīzāk regulēt bremzi, brīdī kad zivs tiek vilkta. Exsence būs pieejama vienā versijā - XG, ar 7.8 pārnesumu. Mults ir ieturēts matēti melnos toņos, līdzīgi kā bezinerces Exsence.
   Stile SS mutls ir jaunums Shimano modeļu saimē. Šis ir vieglās klases mults, bet tehnoloģiski vienkāršāks. Šis mults noteikti nevar to ko BFS spoles, bet teiksim vieglam džigam, vai tvičam šis būs tieši laikā. Tehnoloģiski Stile SS ir gan Hagane materiāla korpuss, vienkāršota SVS bremžu sistēma (tātad mults ir ar centrbēdzes bremzēm), X Ship tehnoloģiju un Corefit Body korpusa formu, kas ir daudz ergonomiskāka un kompaktāka. Pieejams divās versijās - 5.5 un 7.2 pārnesumu. Cenu kategorijā šis ir labs vidējā segmenta mults.
   Stephano XG mults ir ļoti interesants vairākos aspektos. Pirmkārt spole sver 140 gramus. Tas ir panākts kombinējot Hagane un C14+ materiālu izmantošanu korpusā. Otrkārt - mults ir spējīgs tālu mest mānekļus, dēļ uzlabotām SVS bremzēm. Treškārt X Ship tehnoloģija dod iespēju multam strādāt ar vidēji smagiem mānekļiem, nebaidoties ka spole tiks bojāta. Mults ir tikai pieejams ar 7.9 pārnesumu. Multam ir diezgan dziļa kasete 2.5 PE saiet 100 metri. Principā spole ir interesanta, ja tiešām metiena attālums ir solīti tālais, bet ir nianse, kuras dēļ, diez vai kāds pirks šo multu - cena. Japānā tā ir 44 000 jenas, kas jau ir vienā kategorijā ar daudz augstākas klases un modernākiem multiem.
   Šīs spoles sastāda vienu daļu no jaunajiem un atjaunotajiem modeļiem. Kā redzams izvēle ir plaša - un jautājums - kāda spole man būtu vispiemērotākā, paliek ar vien grūtāk atbildams.

Cronarch MGL

Exsence DC XG

Stile SS

Stephano XG

FTB auklas kasete