Pārdomas par copi

Pārdomas par copi

trešdiena, 2015. gada 26. augusts

Jaunais Luvias ir klāt!

Daiwa pacentusies un beidzot prezentējusi Luvias modeļa atjaunoto versiju. Jāsaka ka Luvias ir lieliska spole, ko es izmantoju mikrodžigam, tai pat laikā lielākie izmēri lieliski kalpo citu zivju ķeršanai. Šī būs trešā paaudze Luvias spolēm. Principā izskrienot cauri specifikācijai, varu secināt ka pa lielam tīri jaunas tehnoloģijas ir tikai pāris, kuras ir aizlienētas no daudz dārgākām spolēm. Mainījies ir Luvias dizains, tagad spole ir plaikusi tumši pelēka, auklas kasete līdzinās daudz dārgākajam Exist. Jaunums arī ir modelis ar dubulto spoles rokturi. Personīgi es šādas spoles neizmantoju, bet Japānas tirgū dažiem copes stiliem viņas ir ļoti pieprasītas. Izmēru ziņā nekādi jauni nav nākuši klāt.
   Joprojām Luvias ir ar Magsealed tehnoloģiju, kas nozīmē ka centrālie gultņi ir magnētiskajā eļļā, kas savukārt nodrošina pilnīgu hermētiskumu. Es gan biju gaidījis ka šai Luvias paaudzei parādīsies arī uztinēj rullīša gultnis ar Magsealed tehnoloģiju, bet nekā...
   Pilnīgs jaunums ir ATD jeb automatic drag system bremze. Pirmoreiz šādu bremzes sistēmu izmantoja Exist 2015. gada modelī. Lielākais pluss šai sistēmai ir tāds, ka šī bremze, atkarībā no
auklas noslodzes, nedaudz pieregulējas. Tas savukārt dod to ka var pirmkārt izmantot plānākas auklas, nebaidoties ka aukla pārplīsīs. Tāpat uz spēcīgiem rāvieniem bremze nedaudz padodas, bet pēc tam atkal nospriegojas iepriekšējā stāvoklī. Man pašam šī sistēma patīk. Exist viņa strādā labi, un ir bijušas situācijas, kad pateicoties ATD nav norāvies kāds lielāks loms. Turklāt lieki piebilst ka šo bremzi var ļoti labi un precīzi noregulēt, kas nav mazsvarīgi. Luvias - ceru ka ATD strādās tikpat labi, kā lielajam brālis Exist.
   Tāpat kā iepriekšējam modelim ir izmantots Air Rotor rotors. Šis ir atvieglots rotors, ar daudz labāku balansu, kā klasiskajiem
Luvias 2508PE-DH - jauns modelis
rotoriem. Principā šeit nekas jauns nav izdomāts. Auklas kasetei ir nedaudz mainīta forma. Joprojām kasete ir izgatavota no ABS alumīnija sakausējuma, kas dod kasetei ļoti lielu svaru ietaupījumu. Tāpat kasetes malas ir noklātas ar titāna jonu pārklājumu, kas viņas padara cietākas un izturīgākas.
   Specifikācijas tabulā ievēroju, ka, piemēram, 2004 modelis nu ir kļuvis par 5 gramiem vieglāks - 185 grami, kā arī ir palielinājies gultņu skaits, kas šobrīd sasniedz 8 gabalus. Lieki piebilst, ka vismaz pēc rekomendējamajām cenām Luvias būs nedaudz dārgāks par iepriekšējās paaudzes modeli.
Šobrīd spole ir prezentēta, bet nav īsti informācijas, kad viņa nonāks tirdzniecībā. Es domāju ka tas notiks divu mēnešu ietvaros, līdz ar ko jau var sākt veikt rezervācijas interneta veikalos.

pirmdiena, 2015. gada 24. augusts

LR Čempionāts spiningošanā no krasta

Šis ir sava veida sludinājums, ja tā var teikt :) Meklēju sev komandas biedrus, ar ko varētu kopā, plecu pie pleca, cīnīties nākošgad LR Čempionātā spiningošanā no krasta, jeb foreļu ķeršanas čempī, vienā komandā. Prasības nav tik viegli definēt, bet galvenokārt ir vajadzīgs sportiskais gars, vēlme uzvarēt, un, protams, iepriekšējas zināšanas foreļu ķeršanā. Pagaidām trūkst vēl vismaz pāris cilvēki, kas gribētu piedalīties šajā avantūrā. Pēc provizoriskā sastāva savākšanas un kopīgas copes, varēs saprast vai veidojas komandas iestrāde, vai arī nē. Pozitīvā gadījumā varēsim sākt kopīgus treniņus, gatavošanos mačiem.
   Visus interesē finansiālā daļa. Pamatā varu teikt ka no manas puses ir sponsors, visai komandai. Protams, pie viena sponsora neapstājos, tiek meklēts vēl, bet pamatā šī konkrētā sponsora atbalsts ir gana labs, kas nosedz diezgan lielu daļu no izdevumiem.
   Ja ir radusies interese, rakstām uz e-pastu babris.martins[at]gmail.com!

trešdiena, 2015. gada 12. augusts

Zandartu gumijas

Zandarts šobrīd ir gana aktīvs. Tiesa gan lielākoties var tikt pie zemmēra eksemplāriem. Bet gadās arī kādi smukāki eksemplāri. Lielākoties šobrīd viss notiek uz vecā labā dropa. Tai pat laikā pēc atskaitēm Facebook ir redzams ka arī uz tviču uz dīp mailēm zandarts parakstās. Vienā no pēdējiem izbraucieniem pa Daugavu, biju nolēmis norobežoties no dropa un ķert zandartu ar klasisko metodi - džigu. Pamatā es teiktu ka džigs tīri rezultatīvi atpalika no dropa, bet izmērs bija lielāks.
   Speciāli ņēmu līdzi tikai viena veida mānekli - Nories Spoon Tail Shad, divos izmēros 4 un 5 collu garumā. Aprīkoju ar klasisku džiggalu un papildus trīsžuburi. Spoon Tail ir veidots no ļoti mīksta silikona. Negribētu teikt ka viņas ir ēdamas gumijas, bet viņas atrodas kaut kādā eļļainā vielā. Šie mānekļi tiek gatavoti no diviem dažādiem materiāliem - iekšpusē ir izmantots blīvāks materiāls, bet ārpusē - mīkstāks. Pirmkārt tas dod lielisku elastību, āķi lieliski turās iekšā māneklī, un pateicoties šai tehnoloģijai mānekļi ir daudz dažādās krāsas, tādās, kuras nav iespējams izveidot ar parasto mānekļa izgatavošanas tehnoloģiju. Spoon Tail ir ļoti elastīga aste. Pat pie mazākām kustībām šī gumija spēlē, līdz ar ko ir iespējams ļoti lēni izstrādāt vajadzīgo kanti. Māneklis pieejams trīs dažādos garumu izmēros - 4, 5 un 6 collu. Šobrīd uz džigu šie mānekļi man liekas ļoti pat perspektīvi.


Lieliskas krāsas, zandartam patīk :)

trešdiena, 2015. gada 5. augusts

Daugava | Zandarti

Pēdējos pāris copes izbraucienus esmu pavadījis tieši Daugavā, veltot gana daudz laika zandartu un asaru ķeršanai. Nevarētu teikt ka zivju aktivitāte būtu super laba, bet nav arī tā ka tukšā jābrauc krastā. Pamatā visa cope un aktivitāte notiek tieši agros rītos, vai arī salīdzinoši vēlā pēcpusdienā. Es pēdējās reizes esmu izvēlējies copi tieši šajā laikā. Kaut kā man patīk industriālās copes romantika, un vēl saulriets ostā medījot zandartus :) Pamata tehnika zandartiem ir dropšots. Vismaz man viņš ir viss rezultatīvākais. Ar džigu var strādāt, tas arī nes rezultātus, bet vismaz man stipri mazākus. Starp citu pēdējā laikā esmu pieķēris sevi pie domas, ka esmu palicis par slinku lai pats sietu dropam sistēmu, līdz ar ko lieliski noder iegādājamās jau gatavās sistēmas veikalos. Viņas ir pieejamas ar dažādu izmēru dropu āķiem un fluorokarbona diametriem. Viss kas atliek piesiet pie pamatauklas, un ievērt dropa svinu. Mānekļu ziņā pēdējās reizes man ļoti labi strādāja Lunker Hunt Bento un Megabass Hazedong 4'' silikona mānekļi. Pēdējās copes testēju arī tādu mānekli, kā sava veida ratlinu, bet veidotu no silikona - Biwaa Divinator. Māneklis ir pieejams dažādos svaros, kur mazākais ir 9 grami, lielākās stipri pāri uncei. Visi viņi ir grimstošie. Pirmajā copē šiem mānekļiem sevi neizdevās pierādīt, bet otrajā jau parādījās pirmās copes uz viņiem, un zemmēri. Katrā ziņā ratlinu jeb vibration vobleru tēma man vienmēr ir likusies gana interesanta un perspektīva, līdz ar ko ar šiem mānekļiem noteikti turpināšu strādāt, un ceru ka rezultāti neizpaliks. 
 Asaru frontē viss bez izmaiņām - ja atrod pareizo lokāciju tad ašukus var dabūt, gana daudz un dažādos izmēros - daudzi no kuriem pārsniedz 500 gramus. Es viņus ķeru uz klasisko mikrodžigu, vietām vieglo džigu - kaut kā tas man liekas pateicīgāk :)
   Tradicionālie izbraucieni Ķīšezerā nedod gaidītos rezultātus - pārsvarā ķeras mazie asari, un ja godīgi tad pēdējā laikā galīgi vairs nav saspringums uz viņiem un tieši pēc asarus copes Daugavā :) Zandartu esam mēģinājuši izsēdēt līdz pašam vakaram ezerā, bet vairāk kā ar zemmēriem un tukšām copēm nekas nerezultējas. 
   Pēdējo rindkopu gribu veltīt tādai lietai kā spinings priekš drop šota. Skaidrs ka arī šeit katram ir sava gaume, savas lietas, kam tiek dota priekšroka. Es gribu izklāstīt savu skatījumu uz šo punktu. Tātad ja runājam par garumu spiningam, es palieku pie sava iemīļotā 7'6''. Zinu ka citi izmanto garākus - pāri pa 8' spiningus. Šeit es redzu pielietojumu dropam no krasta, no laivas manuprāt par garu un lieki. Kas attiecās uz īsākiem kātiem - kaut kā man neiet pie sirds jeņķu stils ar dropa kātiem līdz 7' - pārāk jau īsi un kokaini man viņi liekas. Testa diapazons principā ir vajadzīgs gana liels. Manam spinim tas ir 5-28 grami. Šī vajadzība izriet no vienas no pamatprasībām dropa spinim - spicītei ir jābūt maksimāli jutīgai, tievai, lai varētu redzēt vismazāko copi, bet pašam spiningam gana jaudīgam, lai veiktu asu piecirtienu un pie tā visa vēl izkustinātu pie grunts esošo svinu. Līdz ar to jaudai vajadzētu būs medium vai medium hard - viss atkarīgs cik smagus svinus izmantojam. Kas attiecas uz akciju - man patīk fast spiningi. Kaut kā tomēr man labāk patīk spices kustības pie copes. Pie pieciršanas ar šiem ir jāpiešaujas - tas jādara strauji un bez liekas domāšanas :) Extra fast principā ir gana vēlams. Vēl maza nianse - spininga rokturis - ir daudz ērtāk dropot ja šis rokturis ir gana īss, un noteikti nepārsniedz elkoni. Zinu ka daudziem garākiem spiņiem ar lielākiem testiem ar šo ir problēma. Kas attiecas uz modeļiem, tad šeit liela izvēle ir no amīšu St. Croix. Ja raugāmies Japānas virzienā, tad iesaku papētīt tip run tehnikai domātos spiningus. Šobrīd tieši vienu tādu iegādāšos.

Mans šībrīža dropa spinings Tiro

Lunker Hunt Bento
Šāds bēdīgs asaris nāk no Ķīšezera :)
Interesantais Biwaa Divinator. Zandartu gadījumā es pievienoju vēl vienu
trīsžuburi galvas daļā.