Pārdomas par copi

Pārdomas par copi

svētdiena, 2014. gada 12. oktobris

Mikrodžiggalvas

   Pārsvarā es mikrodžigojot izmantoju šarnīra savienojumu, respektīvi māneklī ir treilera āķis vai offset āķis, pie kura pieliek klāt ausaini jeb tautā saukto čeburašku. Šāda sistēma ir ļoti kustīga, retāk strēgst starp akmeņiem un citiem šķēršļiem, turklāt ja iestrēgst tad var vieglāk dabūt laukā. Bet ne vienmēr vajag izmantot šarnīru. Nedrīkst aizmirst par vecajām labajām džiggalvām, kuras arī ir mikrodžiga izmēros. Principā es uzmanību gribēju vērst uz vienām konkrētām, kuras sāku lietot nesen, bet kuras man ir iepatikušās.
  Pamatā ir dažādi veidu šo džiggalvu. Ja par svariem un āķa izmēru viss būtu skaidrs, tad ir dažas nianses kam es pievēršu uzmanību. Galvenā lieta ir cik labi māneklis turās uz paša āķa. Šeit gan ir vairākas nianses. Daudzus ēdamos silikonus ražo ļoti mīkstus. Pat pie mazākas asara copes,
Dažādas džiggalvas.
Manuprāt visveiksmīgākā fiksēšanas
konstrukcija ir tieši apakšējai galvai.
paraušanas māneklis tiek nostiepts nost no āķa. Tāpēc ir lietas ko var darīt šajā sakarā. Standarta svina atskabarga īsti nederēs, jo lielākoties traumēs pašu mānekli. Ir variants, kā attēlā redzams, ar ieskrūvējamu spirāli. Šī spirāle droši fiksē silikonu, tai pat laikā viņu nesaplēš. Oriģināli šo lietu izgudroja poļi. Lielām gumijām es izmantoju šīs džiggalvas, bet tomēr mikrodžiga mānekļiem vairāk ne. Un tad nāk radošais gars. Vēl ir izmantojami mazie silikona stopari, bet tos vairāk lieto offset āķu fiksēšanai. Var ņemt džiggalvas, kurām ir pliks āķis, kā attēlā esošās Owner Precision Jig, pēc tam pirkt mazos kembrikus vai termogumijas, un kausēt gabaliņus uz āķa, veidojot tādu kā skujiņu. Šī skujiņa
Pamatā priekš šiem mānekļiem lietoju
cieto džigāķi. 
lieliski fiksē mānekli un neļauj viņu noraut. Bet godīgi sakot ir nedaudz čakars. Es ļoti nopriecājos, kad ieraudzīju jau gatavas džiggalvas, ar šiem kembrikiem. Un lieki piebilst ka man viņas ļoti patīk, un šobrīd izmantoju tikai šīs te. Āķi viņām ir kvalitatīvi Owner, par to nav šaubu. Skujiņa ir laba notur mānekļus, neplēš. Tāpat arī soritments ir pietiekošs - gan āķu izmēri, gan gramāža. Iegādāties viņus var jig.lv veikalā Avotu ielā 17.
   Bet ne tikai ar džiggalvām var atrisināt nostiepšanas problēmu. Ir arī mānekļi, kas veidoti no ļoti elastīga materiāla, kas stiepjas. Līdz ar ko asaris viņus nevar tik viegli novilkt pat no plika āķa. Par piemēru varu minēt divus - Daiwa Tournament B-Leech - kas ir tārpa imitācija, 5.5 cm, un Megabass silikona mānekļi no Vios materiāla. Tiesa gan lai arī pēdējie stiepjās gana labi, bet vienalga mēdz slīdēt nost no āķa. Šajā ziņā Daiwa ir tiešām labs variants.
   Kur tad es lietoju mikrodžigā džigāķus? Pamatā ar dažādiem vēžveidīgiem mānkļiem. Ar mānekļiem kurus labāk izspēlēt, kad viņi atrodas uz grunts, vai tuvu tai. Turklāt ar cieto sakabi tiek fiksēts āķa stāvoklis, līdz ar ko uzlabojas copju realizācija.

Daiwa Tournament B-Leech ļooti labi stiepjas, un kā redzams nemaz  neslīd nost
no āķa, šajā gadījumā montēts ir uz parasta S-59 10 izmēra.

ceturtdiena, 2014. gada 9. oktobris

Made in Latvia

   Kamēr esmu apslimis, sanāca laiks pārcilāt kastes ar visādiem copes loriņiem, līdz ar ko sanāca atrast dažādus mānekļus par kuriem ir piemirsts un jāsaka nepelnīti. Konkrētajā gadījumā kastē, ar dažādām silikona gumijām, uzdūros uz pāris rozā paciņām. Tajās iekšā vēl bija pa vienam vai diviem
L Frog un asaris
mānekļiem. Ražotājs - L Baits. Šīs te gumijas tiek ražotas Latvijā, precīzāk Daugavpilī. Godīgi sakot biju galīgi piemirsis par viņām, bet ne jau tāpēc, ka viņas būtu sliktas, bet gan vairāk tādēļ, ka man sanāk diezgan bieži jaunas testēt, mēģināt, līdz ar ko kaut kas tiek aizmirsts. Tad lūk, L Baits sāku izmnatot kādus 2-3 gadus atpakaļ. Pamatā viņas izmantoju foreļu ķeršanai, bet pakāpeniski sāku lietot L Baits arī asariem. Lai arī zem šī te zīmola, nav ļoti daudz dažādu formu, bet ir piecas, katra ar dažādām krāsu variācijām, toties dažas no viņām ir gana oriģinālas. Skatoties no ēdamības viedokļa, jo šīs ir ēdamgumijas, viņu sastāvā ir sāls un atraktants, pie kam sāls nav žēlots. Smarža viņām ir nedaudz savādāka kā pierastais Keitech, Bait Breath, kaut vai Lucky John. Silikons ir mīksts, pat ļoti. Tāpat kā Keitech, arī šīs bieži pajūk pat pie viena branga asara. Bet neko darīt, šo cenu esmu gatavs maksāt! 
  
Modeļi ir pieci, kā jau minēju - L Nimpf 1.5'', L Grub 2'', L Frog 1.5'', L Minnow 2.5'' un L Worm 2.5''. Kā redzams, izmēri ir tīri mikro, bet tas nenozīmē, ka ķerās tikai mazi asari. Krāsu variācijas ir ap 10, ja nemaldos. Konkrēti pēc savas pieredzes varu teikt, ka vislabākie modeļi ir L Frog un L Nimpf. Varde ir lielais asaru slepkava. Ļoti bieži šis māneklis ir spējīgs sakacināt pasīvu asari, turklāt ja paskatās pierakstos, tad uz šīs te vardes gana bieži ir bijuši lielie. Protams, kājas māneklim sāk pazust pirmās, turklāt ātri, parasti ar viņām arī pats māneklis tiek saplosīts. Nimfa ir ļoti laba foreļu džigošanā. Bet arī asariem viņa strādā, kā sacīt jāsaka - bezotkazno. Par pārējiem modeļiem runājot - L Worm ir klasisks tārps, asarim patīk, bet te atkal, forelēm šis strādā labāk, it sevišķi rozā krāsā. L Grub - klasisks tvisteris, neko pielikt ne atņemt, un L Minnow sava veida slags. Viņam ir gara, kustīga aste, kura tad arī visbiežāk ātri vien tiek saīsināta. Šiem mānekļiem pārsvarā lietoju smalkos āķus, piemēram, Owner S-59 10 numura. 
   Pati pēdējā piebilde - atbalstām vietējos ražotājus! Arī copes jomā! Šīs te ēdamās gumijas pilnā mērā var ielikt daudziem Japāņu ražojumiem! Turklāt cik zinu tad Skaistkalnes ielas veikalā, L Bait torgo arī pa vienam gabalam - var paņemt dažādus modeļus testam.

Solo, Luvias un asaris noķerts ar L Nimpf