Pārdomas par copi
pirmdiena, 2014. gada 27. janvāris
Soma
Par šo somu pirmoreiz dzirdēju kaut kad pagājušā gada vasaras sākumā, dzīvē redzēju pagājušā gada rudenī. Uzreiz sapratu ka tas ir tas ko es gribu, un vispār ka šī būs ļoti noderīga lieta. Tad lūk beidzot esmu ticis pie viņas, un nedaudz iepazīstināšu ar šo noderīgo somu. Oficiāli viņa saucas Lucky John Advanced Tackle bag.
Pirmkārt tieši šis modelis ir paredzēts cilvēkiem, kas, labā nozīmē, ir nedaudz ķerti uz mikrodžigu, džigu. Tad lūk džigitiem lielākā problēma ir mānekļu kalni - respektīvi ēdamā silikona paciņas sakrājas aplam daudz, un agri vai vēlu ir problēma viņas uzglabāt, pārvadāt un beidzot ērti lietot copes laikā. Tad lūk šī soma atrisina virkni problēmas. Pirmkārt vizuāli viņu apskatot, var teikt ka soma horizontālā plaknē ir sadalīta divās daļās - augšējā daļa ir domāta ēdamo gumiju glabāšanai, apakšējā daļā ir vieta trīs lielām kastēm, kur var glabāt gan copei jau sagatavotas gumijas ēsmas, gan lielākas silikona zivtiņas. Atverot augšpuses nodalījumu, skatam paveras ļoti praktiskas konstrukcijas iekšpuse. Iekšpuse ir sadalīta uz pusēm ar vienu cietu sienu un vēl ir četras mazākas sieniņas ar kurām var telpu vēl vairāk sadalīt. Tad lūk izveidojas seši mazāki nodalījumu, kur tad var ērti organizēt visu savu mantību. Piebildīšu ka katrs var šīs mazās sieniņas bīdīt uz priekšu un atpakaļ, izveidojot tieši sev vajadzīgu
nodalījuma izmēru. Izmēri šiem nodalījumiem ir tieši tik lieli lai ietu iekšā ēdamo gumiju paciņas - var likt viņas gan vertikāli vai stāvus, gan horizontāli, kā pašam gribas. Man ērtāk ir šādā veidā, kā attēlā. Noteikti rodas jautājums par ietilpību - varu teikt ka attēlā redzamajā izkārtojumā ietilpst 40 Lucky John ēdamo silikonu paciņas, plus vēl vesela čupa ar Keitech, Baith Breath un citu ražotāju gumijām. Ietilpīga ne? Man liekas ar šādu daudzumu katram copmanim vajadzētu pietikt. Tiem kam ir mazāks klāsts ar ēdamajām gumijām, šos nodalījumus var izmantot citā nolūkā. Piemēram, spoļu pārvadāšanai. Šīs sadalošās sieniņas ir izgatavotas no ļoti cieta materiāla, līdz ar ko somas augšpuse sanāk neparasti stingra, spoles noteikti ir drošībā, pat ja tiks uzlikts kaut kas virsū. Tāpat šī nodalījuma vākā ir viena kabata, ar rāvējslēdzēju, īsti gan nezinu ko tur var ielikt, pavadas iespējams, katrā ziņā neko diži augstu.
Pārvietojamies uz apakšējo daļu. Atverot ar rāvējslēdzēju nodalījumu redzam trīs kastes. Principā šeit iet iekšā standarta izmēra kastes. Man gan būs nepieciešamas tikai divas lielās kastes un viena
mazāka, kur lieku džigāķus un čeburaškas. Principā šis nodalījums ir ērts, apgāžot somu uz muguras, tādējādi kastes var izņemt laukā ļoti ērti. Bet ja soma atrodas uz paaugstinājuma kuterī, tad arī viss ir ērti sasniedzams. Tāpat uz šī nodalījuma kabatas ir vēl viens nodalījums. Ņemot vērā, ka tas ir samērā plakans, laikam ir domāts pamatā pavadu glabāšanai, kas arī nav mazsvarīgi. Somai abos sānos ir mazāki nodalījumi. Vienā ļoti ērti ir glabāt, piemēram, ruļļus ar fluorokarbona auklām, vai, piemēram, kastīti ar karabīnēm, otrā es likšu mazāku kastīti ar čeburaškām, kas domātas tīri mikrodžigam. Vēl vienā sānā ir divas vietas, kur ielikt knaibles un mutes atpletēju - lai šīs lietas būtu vienmēr pa rokai. Jāpiemin ka pērkot šo somu jau nāk līdzi trīs lielās kastes un viena mazāka karabīnēm. Kas man ļoti patīk tad tas ir rāvējslēdzēji, precīzāk to cilpas. Ļoti ērts risinājums, jo man pašam diezko nepatīk kad jātaisa vaļā rāvējs, ar nosalušiem, slapjiem pirkstiem, un ne vienmēr vari satvert mazo
ļipu, bet šeit droši - pirkstu cilpā un rāvējs vaļā! Turklāt cilpas ir cietas, kas nozīmē, ka viņas vienmēr būs atvērtā veidā. Par somas ūdensizturību pagaidām man ir grūti spriest - neesmu ar viņu vēl bijis praktiskā copē. Bet visādā ziņā materiāls izskatās ļoti biezs, gan no apakšpuses, gan sāniem un augšas, tā ka domāju ka ar ūdeni nevajadzētu būt problēmām.
Šajā sezonā Lucky John saimē būs vēl divi interesanti somu modeļi - viena tieši domāta vobleriem otra - mazāka street fishingam, vai, piemēram, foreļošanai vai džigošanai no krasta. Visas šīs somas varēs apskatīt nu jau pavisam drīz Salmo veikalos. Ceru ka Jums viņas liksies noderīgas :)
sestdiena, 2014. gada 25. janvāris
Sezona atklāta!
Beidzot šodien atklāju zemledus copes sezonu. Laiks fantastiski saulains, uz ledus sniega praktiski nav, kas rada diezgan dīvainu sajūtu, staigājot pa ledu. Šodien tika nolemts doties uz Mazo Baltezeru, lai tā teikt iesildītu roku. Copmaņu bija pietiekami daudz, kas deva cerības uz lomu. Bet nu kā jau tas parasti notiek, nekas viegli nenācās. Līdz beidzot viens āliņģis atvērās - pēc iebarošanas (barība + motilis) parādījās pirmās raudas. Izmērs, protams, nekāds dižais, bet šoreiz mans mērķis bija vienkārši atklāt sezonu. Rezultātā šis āliņģis bija pats zivīgākais, pat izvilku asari pāri pa 100 gramiem, kas tad arī bija mans lielākais eksemplārs pa šo dienu. Aprunājoties ar citiem copmaņiem, sapratu, ka mans loms ir bijis gana liels, jo dažam ir tik pa pāris ķīšiem trāpījušies. Fināls ir tāds, ka saķēru apmēram 3-4 kg dažādu zivju. Lieki piebilsts ka pagalma kaķiem bija dzīres :)
No inventāra viedokļa notestēju divas lietas - polikarbonāta makšķerītes, kas ražotas Krievijā, un priekš manis jauna aukla - Seaguar Super GM fluorokarbons. Par makšķerīti tikai labi vārdi, konstrukcija ir ļoti laba, izturīga. Aukla nekur nepinās, viegli tinās. Vienīgais kas man būtu iebilstams, ka nav iespējam pašam regulēt bremzi, respektīvi vai nu ir bremze vai viņas nav, spolīte tinas brīvi. Bet nu nekas traks tas nav prasa tikai piešaušanos. Par auklu runājot - izvēlējos divus diametrus 0.104 mm ( 1.375 kg) un 0.074 mm (0.61 kg). Kā zināms Seaguar (Japāna šīs firmas ražojumi tirgojas zem zīmola Kureha) ir fluorokarbona auklu ražošanas līderis. Šī firma bija pirmā, kas sāka ražot fluorokarbona auklas, es viņas lietoju vasarā asariem un zandartiem pavadiņām, un varu teikt tikai to labāko. Šīs auklas ir 100% no fluorokarbona, un viņām atbilst gan diametri, gan izturības testi. Turklāt vienmēr tiek pielietotas dažādas jaunas tehnoloģijas - biju apskatījis Tatsu modeli, varat pameklēt rakstu bloga arhīvā. Tad lūk, šīs ziemas auklas tiešām ir lieliskas, nelika man vilties. Bet lai izteiktu gala verdiktu ir vajadzīgas vairāk copes, tā ka droši ka sekos infa. Vēl varu piebilst ka auklas ir 30 m tinumos, viņas nav ļoti lētas, bet aukla ir to vērta. Iegādāties var Ēsma veikalos.
piektdiena, 2014. gada 24. janvāris
Gumiju papildinājumi
Turpinu "apbruņoties" jaunajai spiningošanas sezonai. Šoreiz atkal papildināju savus gumiju krājumus. Principā nekas jauns, bet tomēr labas, un pārbaudītas lietas. Pirmkārt Lunker City firmas gumijas Shaker. Domāju ka šīs gumijas copmaņi jau zin. Viņas ir gana efektīvas gan zandartu ķeršanā, gan līdaku mānīšanā. Shaker ir pieejami dažādos izmēros, bet es izvēlējos 4.5" izmēru. Manuprāt priekš līdakām absolūti labs. Paši mānekļi ir ļoti mīksti un elastīgi. Bet tās nav ēdamās gumijas. Atverot paciņu smarža, liek atcerēties vecos labos firmas YUM mānekļus. Šajā sezonā plānoju Shaker pastiprināti izmantot līdaku ķeršanai.
Nākošās gumijas, manā listē, ir priekš manis jaunas, tās vēl neesmu mēģinājis. Firma Bass Assassin, modelis Walleye Sea Shad, paņēmu 4" izmēru. Pēc nosaukuma var spriest, ka šīs gumijas ir domātas walleye ķeršanai, šī zivs ir mūsu zandarta pār okeāna radiniece. Lūk šim mērķim arī es lietošu šīs gumijas. Arī šīs nav ēdamas, smarža standarta gumijas, izteikta shad forma. Krāsas paņēmu spilgtas, lai zanders dabot trūkties :)
Tad turpinām plejādi ar Daiwa Tournament D'fin gumijām. Arī šīs ir zandartam domātas, slaidas mailes formas. 4" garas, bez ēdamības efekta. Šim modelim manu uzmanību piesaistīja aste, kas ir ļoti plāna, turklāt ar rievām, kas dod papildus vibrāciju ūdenī līdz ar ko piesaista zivs uzmanību. Krāsu izvēlējos īpaši spilgtu - elektro dzelten/zaļganu.
Atsevišķa tēma ir mana pievēršanās copei ar wacky sistēmu, precīzāk sakot mānekļiem. Tad lūk izvēlējos pamēģināt Lunker City Spanky tārpveidīgās gumijas. Šīs ir tā saucamās fat gumijas, respektīvi gumijas gali ir resni, bet uz vidu pakāpeniski gumija paliek tievāka un šaurāka. Kad māneklis ir uz āķa, respektīvi āķis atrodas māneklim pa vidu, abi gali nokarājas, un līdz ar to pie spininga kustībām, ļoti efektīvi astes šūpojas.
Lunker City Fin-S Fish - slug tipa māneklis. Šis ir izteikts drop šotam domāts māneklis. Ļoti elastīga, ar plānu un kustīgu asti. Te pat īsti vairs nav ko komentēt, ja nu vienīgi ka izvēlējos tumši zilu mānekli, ar sudraba - baltu vēderu. Katrā ziņā ceru ka šis modelis, man atnesīs zandartu vismaz uz 7 kg :)
Katrā ziņā šobrīd varu teikt ka gumijas zivtiņu frontē esmu nodrošinājies pilnīgi jaunajai sezonai. Tagad atliek dabūt vēl pāris ēdamgumiju modeļus un aidā, līdakas saturās!!!
Nākošās gumijas, manā listē, ir priekš manis jaunas, tās vēl neesmu mēģinājis. Firma Bass Assassin, modelis Walleye Sea Shad, paņēmu 4" izmēru. Pēc nosaukuma var spriest, ka šīs gumijas ir domātas walleye ķeršanai, šī zivs ir mūsu zandarta pār okeāna radiniece. Lūk šim mērķim arī es lietošu šīs gumijas. Arī šīs nav ēdamas, smarža standarta gumijas, izteikta shad forma. Krāsas paņēmu spilgtas, lai zanders dabot trūkties :)
Tad turpinām plejādi ar Daiwa Tournament D'fin gumijām. Arī šīs ir zandartam domātas, slaidas mailes formas. 4" garas, bez ēdamības efekta. Šim modelim manu uzmanību piesaistīja aste, kas ir ļoti plāna, turklāt ar rievām, kas dod papildus vibrāciju ūdenī līdz ar ko piesaista zivs uzmanību. Krāsu izvēlējos īpaši spilgtu - elektro dzelten/zaļganu.
Atsevišķa tēma ir mana pievēršanās copei ar wacky sistēmu, precīzāk sakot mānekļiem. Tad lūk izvēlējos pamēģināt Lunker City Spanky tārpveidīgās gumijas. Šīs ir tā saucamās fat gumijas, respektīvi gumijas gali ir resni, bet uz vidu pakāpeniski gumija paliek tievāka un šaurāka. Kad māneklis ir uz āķa, respektīvi āķis atrodas māneklim pa vidu, abi gali nokarājas, un līdz ar to pie spininga kustībām, ļoti efektīvi astes šūpojas.
Lunker City Fin-S Fish - slug tipa māneklis. Šis ir izteikts drop šotam domāts māneklis. Ļoti elastīga, ar plānu un kustīgu asti. Te pat īsti vairs nav ko komentēt, ja nu vienīgi ka izvēlējos tumši zilu mānekli, ar sudraba - baltu vēderu. Katrā ziņā ceru ka šis modelis, man atnesīs zandartu vismaz uz 7 kg :)
Katrā ziņā šobrīd varu teikt ka gumijas zivtiņu frontē esmu nodrošinājies pilnīgi jaunajai sezonai. Tagad atliek dabūt vēl pāris ēdamgumiju modeļus un aidā, līdakas saturās!!!
svētdiena, 2014. gada 5. janvāris
BBB
Lai cik ilgi arī nenodarbotos ar copi, kādus kalnus ar dažādiem mānekļiem un copes inventāru neizmēģinātu, vienmēr gadās uzdurties uz jauniem zīmoliem, un to piedāvāto produkciju. Tiešām copes inventāru ražo milzum daudz dažādi uzņēmumi. Tā lūk priekš sevis iepriekšējās sezonas beigās atklāju tādu zīmolu kā Big Bite Baits, jeb saīsinot BBB. Pirmais ko no šī zīmola mēģināju bija wacky džiggalvas - jāsaka ļoti kvalitatīvas, un nemaz neatpaliek no Japāņu Nogales (Gran company) vai Zappu. Principā zīmols specializējas tieši uz silikona mānekļu ražošanu. Visi šie mānekļi ir impregnēti ar dažādiem ēdamiem atraktantiem, kā arī ar sāli. Pēc smaržas un savas konsistences viņi man atgādina veco labo amīšu YUM, tik pat daudz sāls paciņās un līdzīga smarža. Formu, izmēru un krāsu daudzveidība ir ļoti liela. No visa šī klāsta priekš sevis esmu atlasījis, priekš līdaku ķeršanas silikona mānekli ar nosaukumu Cane Thumper 5'' izmērā, jeb gandrīz 13 cm garumā, un priekš mūsu draugiem asariem, mikrodžiga Hopper, kas atgādina sienāzi vai kādu citu kukaini. Pagaidām par šīm te divām gumijām varu teikt tikai labus vārdus, zivīm viņas patīk, ēdamība viņām ir. Esmu vēl pasūtījis dažādus modeļus, bet ar to izpēti nodarbošos jau jaunajā sezonā, kas starp citu tuvojās, turklāt vecā jau vēl tā īsti nav noslēgta :)
Starp citu šī zīmola pro staff ir Dean Rojas, kas trīskārtējs Bassmaster uzvarētājs. Viņš ne tikai testē, bet izstrādā dažādus mānekļus zem BBB zīmola. Un starp citu Krievu PAL (Pro Anglers League) 2013 uzvarētāji lielu skaitu zivju noķēra tieši ar BBB mānekļiem.
Links uz BBB lapu - http://www.bigbitebaits.com
P. S. Man ļoti patīk viņu logo :)
Starp citu šī zīmola pro staff ir Dean Rojas, kas trīskārtējs Bassmaster uzvarētājs. Viņš ne tikai testē, bet izstrādā dažādus mānekļus zem BBB zīmola. Un starp citu Krievu PAL (Pro Anglers League) 2013 uzvarētāji lielu skaitu zivju noķēra tieši ar BBB mānekļiem.
Links uz BBB lapu - http://www.bigbitebaits.com
P. S. Man ļoti patīk viņu logo :)
Instrumenti
Es sev jau kādu laiku meklēju copes instrumentu - knaibles, ar kurām var izņemt āķi no zivs mutes, vēl standziņas, lai varētu auklas nokniebt, vai pavadiņas meistarot. Piedāvājums šādām lietām ir plašs, bet tomēr katram instrumentam bija savi trūkumi. Tad lūk pēc ilgiem meklējumiem uzgāju tādu firmu no Japānas - Kahara. Principā uzņēmums ražo dažādus sīkus aksesuārus priekš copes, bet galvenā specializācija ir multifunkcionālie instrumenti un lip gripi. Tā es iegādājos šo te Kahara instrumentu. Knaibles ir 16 cm garas, nāk komplektā ar ērtu maciņu, kuru var piestiprināt pie jostas, un ar telefonvadu, lai knaibles nekad nepazustu. Pats instruments ir izgatavots no alumīnija un sver 120 gramus. Kas ir interesanti komplektā nāk maiņas asmeņi, respektīvi standartā pašas knaibles ir ar dzelksni, lai varētu ērti atvērt gredzenus, bet viņu var nomainīt uz parasto asmeni. Visas maināmās daļas ir nostiprinātas ar seškantes skrūvi. Vēl šim instrumentam ir divi mazi asmeņi, kas vienlīdz labi pārkož monofilo auklu, PE jeb pīto auklu, kā arī pavadiņu materiālu. Turklāt arī šos asmeņus var pasūtīt atsevišķi un nomainīt, ja oriģinālie ir palikuši neasi, vai traumēti. Pagaidām ir gan grūti pateikt cik ilgi šie asmeņi būs asi. Protams, tāpat arī ir speciālas iedobes knaiblēs, trubiņu saspiešanai, līdz ar ko var ērti taisīt pavadiņas turpat copes laikā. Kopumā knaibles ir ļoti ērtas, viņām ir iemontēta atspere iekšpusē, līdz ar ko viņas vienmēr ir atvērtā stāvoklī. Katrā ziņā šis produkts rada iespaidu, ka ir gana izturīgs un kalpos ilgu laiku. Un starp citu cena nemaz tik dārga nebija :)
Links uz ražotāja lapu - http://www.kahara-japan.com
Links uz ražotāja lapu - http://www.kahara-japan.com
Abonēt:
Ziņas (Atom)