Pārdomas par copi

Pārdomas par copi

otrdiena, 2012. gada 23. oktobris

Offset problēma


  Jau ilgu laiku copes bodēs ir pieejama tād alietā kā offset āķi. Viņus izmanto gan džigam, gan mikrodžigam. Biju pārliecināts ka, sakarā ar džiga uzplaukumu cilvēki zin kā lietot un kur lietot šos āķus, bet pēc tam kad draugs zvanīja ar lūgumu, lai pastāstu kas ir kas, nolēmu ielikt arī šeit dažus attēlus, kas varbūt kādam noder.
  Tātad izmantojam Reins Rockvib Shad 2’’ ēdamo gumiju, Owner J-Light Hook 1 numura offset āķus.
Viss ko izmantosim
1. solis
  Pirmā un galvenā lieta ir piemeklēt pareiza izmēra āķi izvēlētajiem mānekļiem. Ja mānekļi nav daudz tad to var izdarīt kaut veikalā, paņemot vienu silikona zivtiņu līdzi un pieliekot pie iepakojuma. Vai, kā es daru, nopērku pa paciņai no visiem izmēriem, un tad jau laika gaitā piemēroju kam kas tuvāks. Vēl viena lieta ir, ka offset āķi nav tikai vienas formas. Kā redzams šie Owner ir ar izliektu vēderu, bet ir arī pieejami āķi ar pilnīgi taisnu vēderu, ar izliektu pašu kājiņu u. c. dažādu formu. Bet nu apskatam konkrēto gadījumu. Tātad šai 2’’ ēdamajai gumijai der 1 izmēra āķis.
2. solis
3. solis
   Āķi paņemam un izduram cauri silikonam galvas daļā. Šajā vietā stiprināsies paša offset āķa „mazais pakāpiens”, kas atrodas pie āķa acs. Pēc tam uzvelkam silikonu uz āķa, tā lai pakāpiens ieiet iekšā silkonā, un ārā paliek pati āķa actiņa. Tālāk būs jāiever paša āķa asā daļā māneklī. Tam pirmkārt ir jāpiemēra vieta kur āķis nāks ārā, līdz ar to saprotam, kur viņš jādur iekšā. Tad ar vieklu rokas kustību caurduram silikonu. Pavelkam nedaudz slikonu, lai viņš ir taisns, un āķis lai droši fiksējas māneklī. Principā, ja viss ir izdarīts pareizi tad sanāk taisns māneklis, ar nofiksētu offset āķi. Dažas lietas. Ja ir izvēlēts nepareizs āķa izmērs, māneklis var nespēlēt, jo āķa asā daļa ir par tālu pie kustīgās silikona daļas, kas traucē spēli. Otra lieta kad āķis tiek caurdurts par tuvu vai tālu silikonā. Pirmajā gadījumā silikons izveidos tādu kā kūkumu uz iekšu vai āru, otrajā gadījumā sanāks ka silikons būs pārlieku nostiepts, līdz ar ko samērā viegli slīdēs nost no āķa. Vēl viens knifs ko es daru lai silikons neslīdētu nost no offseta pakāpiena – ja šis āķis paliks šajā māneklī un netiks ņemts laukā, kas principā ir labāk, es uzpilinu pilenu superlīmes, un lieta darīta. Šo te neiesaku darīt ēdamajām gumijām un maziem silikona mānekļiem. Bet lielākiem droši var darīt nav ne vainas.
  Pēc visa šī pentera, daži vārdi kapēc vispār vajag tādu lietu kā offset āķi. Pirmkārt un galvenokārt, offsets palīdz izvairīties no ķeršanās zālēs. Āķa aso galu varam paslēpt silikonā, līdz ar ko māneklis brīvi izpeldēs cauri zālēm. Toties copes gadījumā, āķis izdursies no ķermeņa un zivs tiks piecirsta. Šos āķus ļoti veiksmīgi izmanto kopā ar čeburaškas sviniem. Šobrīd veikalos var dabūt volframa čeburaškas, kurām turklāt var izņemt austiņas laukā, līdz ar to svara nomaiņa notiek pāris sekunžu laikā, kas salīdzinot ar iepriekšējām čeburaškām, ir ļoti ātri un ērti. Protams pērkot iesaku pirkt āķus labus, izturīgus, asus, no pazīstamām firmām – Owner, Decoy. Labāk pielikt latu un nopirkt dārgāku nekā pēc tam čīkstēt par zaudētu lomu!
  Ceru ka noderēja šī pamācība, nu tad visi marš pēc offset āķiem un uz copi. Ne asakas!